ברוך דיין האמת: בשבת נפטר הרב בני אייזנר ז"ל - סרוגים

ברוך דיין האמת: בשבת נפטר הרב בני אייזנר ז"ל

בשבת נפטר אחרי מחלה קשה הרב בני אייזנר ז"ל, אחד מתלמידיו הקרובים של הרב צבי יהודה ואחד מחשובי הרבנים של ישיבת הר המור. הרב אייזנר היה מכובשי קבר רחל, ממנהיגי הארגון למען שחרור נתן שרנסקי ומחלוצי ההתיישבות היהודית בשכונת אבו טור בירושלים. יהי זכרו ברוך.

author-image
ברוך דיין האמת: בשבת נפטר הרב בני אייזנר ז"ל
  הרב בני אייזנר ז"ל

הרב בני אייזנר נולד בהר הצופים בירושלים, למד בבית ספר יסודי בתל אביב, ובילה את שנות התיכון שלו בקיבוץ יבנה. בשירותו הצבאי נלחם הרב במלחמת ששת הימים והיה מכובשי קבר רחל.

עם כיבוש המקום קרא הרב בני, "רחל רחל אתה יכול להפסיק לבכות … הילדים שלכם חזרו".

במהלך שירותו הצבאי התקרב הרב בני לרב צבי יהודה הכהן קוק בו ראה דמות המשלבת תורה יחד עם אהבת ארץ ישראל. ואחרי שנים של לימוד בישיבת מרכז הרב, שימש כנהגו האישי של הרב.

לאחר חתונתו, ובעידודה של אשתו שרה (לזוג נולדו 11 ילדים), החל הרב בני ללמד בתחילה בקיבות יבנה ואחרי מספר שנים, בישיבת אור עציון במרכז שפירא. בהמשך לימד הרב בישיבת מרכז לצעירים.

בראשית שנות ה-80' הוקם ארגון 'שלח את עמי' לשחרורו של נתן שרנסקי מהכלא הסובייטי בבית משפחת אייזנר, כשעד היום נשארו שתי המשפחות מיודדות. בית משפחת אייזנר היה גם מקום חם לתלמידים שחיפשו לשמוע שיעורים בתורת הרב קוק.

בשנים האחרונות התגורר הרב אייזנר ב'בית היהודי' בשכונת אבו טור בירושלים, הנמצאת מדרום לעיר העתיקה מול תחנת הרכבת הישנה. ביתם היה תחילת ההתיישבות היהודית בשכונה.

בשנה האחרונה התגלה אצל הרב גידול ממאיר והוא עבר טיפולים קשים כשלפני כשבועיים חלה החמרה משמעותית במצבו והוא נפטר בשבת פרשת נח.

יהי זכרו ברוך.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
יהי זכרו ברוך.
שי | 29-10-2011 19:14
לשמחתי זכיתי לשמוע קצת דברי תורה מפיו, אבדה עצומה לעם ישראל. ת.נ.צ.ב.ה.
2
רבני מרכז הרב
מישהו | 29-10-2011 20:53
לא הר המור
3
Rav Benni
יהושע | 29-10-2011 21:21
He was a wonderful beloved teacher to many English speaking Jews.
4
עצם הויכוח "הר המור או מרכז" מלמד על האיש (ועל המחלוקת)
מרכזניק | 29-10-2011 21:55
הפילוג קיים אך ורק בקרב הרבנים שמלמדים בפועל במרכז הרב והר המור ותלמידיהם. שאר המסה הקריטית של בוגרי מרכז הרב ותלמידי הרצי"ה קרועים בין שני הצדדים כילד ששני הוריו רבים. כזה היה גם הרב בני אייזנר זצ"ל אשר נסיון לשייכו דוקא לכאן או דוקא לכאן פוגע בזכרו. הוא לא נטל חלק במחלוקת הרעה הזו והיה אהוב ומקובל על כולם. כתלמיד במרכז הרב וכמי ששמע ממנו שיעורים רבים בביתו אני יכול להעיד כי גם לאחר הפילוג הוא הוזמן לתת שיחות במרכז מספר פעמים ומצד שני הוא התייחס לרב צבי טאו כמורו ורבו.
5
ווי על האי שופרא דבלי בארעא
אריאל ביגל | 29-10-2011 22:33
קשה להאמין שמו"ר הרב בני לא איתנו! קשה לדבר עליו בלשון עבר. מי יורה לנו את הדרך אשר נלך בה? קשה לתפוס את כמות התורה שהפיץ בכל כך הרבה מקומות: בישיבות, מכינות, בסיסי צה"ל ועוד. איזו מסירת נפש היתה בו למען התורה, העם והארץ, שאהבתם בערה בקרבו. לא פעם ולא פעם "זכו" הרב ומשפחתו לקבל "מתנות" משכניהם באבו תור, ולמרות הסיכון המשיכו להתגורר שם במסירות נפש עצומה! בשבת ברכנו בשמחה "לקרוא את ההלל"- איזה הלל הבאת לנו, רבש"ע?! ה' לקח לעצמו נשמה גדולה אליו- יהי רצון שיהיה מליץ יושר בעד עם ישראל!
6
הרב בני אייזנר ז״ל
רם אייזנר | 30-10-2011 17:37
לא הכרתי את האיש, אולם ממה שאני קורא, היה איש אשכולות, משתתף בצער המשפחה וחבריו.
7
לא רב של הר המור או מקום ספציפי !
צ | 10-11-2011 20:55
ואם שאלו אותו אם הוא הר המור או מרכז הרב הוא היה משיב "מרכז המור" ,הוא היה רב של כל מי שרק שמע אותו.
8
אדם שכולו אהבה, לעם ישראל, לתורה ולתלמידיו
א. | 12-11-2011 21:33
לא פגשתי אנשים עם כל כך הרבה תום ואהבה וסבלנות לסביבה ותלמידים בפרט כמו הרב בני. היתה לו מסירות נפש והשקעה עצומה, הוא היה בא אלינו לעטרת כהנים למכינה בשבת כדי להיות איתנו בארוחת השבת במקום עם משפחתו. מצטער לשמועה על אבידה כ"כ גדולה לעם ישראל.
9
אהה עכשיו אני מבין מה שהבן עושה האבא עשה כבר
דרומי | 15-04-2012 22:09