אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"'צבא הטבח לישראל', אדון שוקן? האם אינך מתבייש?"

השר גלעד ארדן תקף את עורך הראשי של עיתון 'הארץ', בעקבות מאמרו של העיתונאי גדעון לוי, והפנה כלפיו אצבע מאשימה: "ביך וסבך היו מתביישים לגלות שכותרת אנטישמית כזו הודפסה בעיתונם"

"'צבא הטבח לישראל', אדון שוקן? האם אינך מתבייש?"
  שוקן בוועידת 'הארץ'. צילום: (אמיר לוי/ פלאש 90)

מאמר נוסף של עיתונאי "הארץ" גדעון לוי, עורר היום (ראשון) סערה והרתיח את השר גלעד ארדן, שבחר להפנות אצבע מאשימה נגד עורך הראשי של העיתון, עמוס שוקן.

בפוסט שכתב בדף הפייסבוק שלו, פנה ארדן לשוקן. "האמת היא שהתלבטתי אם להרוס לעצמי את שמחת החג הנהדר הזה שבו המוני ישראלים מטיילים בארץ היפה שלנו, ולהתיחס לדבריו המתועבים של גדעון לוי (שברור לי שאתה מזדהה עם דבריו) האיש שחתום על הלהיט ״הרעים לטייס״, אותו מאמר בזוי שיצא נגד טייסים שהעזו לפגוע במחבלים ששיגרו רקטות אל עבר ילדי הדרום.

אולם ארדן בחר שלא להתייחס לתוכן המאמר של לוי, ש"אימץ לחלוטין את הנרטיב של חמאס ושל הנייה", ואמר כי הוא רק מאחל לו "רפואה שלמה".

אלא הוסיף, "הואיל ויש גם עורכים ב'הארץ' הרגשתי שאני, כמי שמכיר היטב את המלחמה של ישראל נגד ה- bds (ארגון החרם על ישראל, ע"ג), לא יכול להרשות לעצמו לשתוק אל מול כותרת המאמר, שמן הסתם תתורגם לאנגלית לשמחתם של מבקשי רעתנו. כי את הכותרת, מר שוקן, נותנים העורכים|.

״צבא הטבח לישראל״, אדון שוקן? האם אינך מתבייש"?, שאל ארדן בזעם בעקבות שמו של המאמר. "אתה הרי יודע היטב שלו היו מחבלי החמאס מנסים לפגוע בצד המצרי של הגבול (או בגבולה של כל מדינה אחרת), היו נפגעים אינספור אנשי חמאס, בירי מאסיבי וחסר אבחנה, ולא ירי צלפים מדוייק".

"צבא הטבח לישראל?? אולי תקדיש גם מקום בעיתונך לעלילות דם נוספות, כמו המצות שהכנו השנה כמו בכל שנה, מדמם של נוצרים? אביך וסבך היו מתביישים לגלות שכותרת אנטישמית כזו הודפסה בעיתונם והופצה באנגלית לעולם כולו. אני בטוח שכך הם היו חשים".

אין מוסריים וצודקים מחיילי ישראל

לסיום הוסיף, "מר שוקן, אגלה לך מדוע הכותרת הזו העציבה אותי אך לא פגמה לי בשמחת החג. הסיבה היא שאני מסתובב ופוגש את עם ישראל ושומע את התגובות שלהם, אגב גם מימין וגם משמאל, והתמיכה בחיילים ובשוטרים שלנו היא חזקה ואיתנה. אז נאחל מכאן חג שמח לחיילים ולמפקדים ונאמר שוב את המובן מאליו: אין מוסריים מכם ואין צודקים מכם".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
זה לא נראה לי אנטישמי
שי | 01-04-2018 21:04
מקסימום אנטי ישראלי הזילות של האנטישמיות הגזענית כדי לקשוש עוד כמה כותרות פשוט עצובה. כאילו לא קרא השר הנכבד את האגדה זאב זאב כל ביקורת על מדינת ישראל היא אנטישמית, כל אויב של מדינת ישראל הוא נאצי וכל מי שמצביע שמאלה מהליכוד הוא בוגד. האמת שלהרבה ימנים, כל מי שפחות ימני מהם הם בוגדים. כך גם השר ארדן נחשב לבוגד אנטישמי עי רבים. בקיצור, תרגיעו עם ההתלהמות, הכל בסדר ...
שי: ראשי תיבות של שונא ישראל
אוראור | 03-04-2018 10:49
ואין פה עוד מה להוסיף - והמבין יבין.
2
חבל שאת הטבח שהטורקים עושים לכורדים בסוריה ובכלל לא מפרסמים בעיתון עוכר הארץ
י.ב. | 01-04-2018 21:12
חבל שאת הטבח שהטורקים עושים לכורדים בסוריה ובכלל לא מפרסמים בעיתון עוכר הארץ
3
להוציא את עיתון הארץ מהחוק
דביר | 01-04-2018 23:22
אם בבגץ נשאר קצת ישרות חייבים להוציא אותם מהחוק. ובדיחה שקוראים לעיתון האנטישמי הזה הארץ איך הם מעיזים לשתף בשמם משהו עם המילה ארץ בעברית (הארץ המובטחת) כאשר הם אנטישמים משוגעים
4
שוקן הוא נינם של הצדוקים שהיו מוכרים את עם ישראל תמורת פרסום בכלי התקשורת
עמוס | 02-04-2018 9:32
סך הכל = מאז צאתו של שוקן לאויר העולם, עשה מה שכל בהמה עושה, אוכלת, ישנה ושוב אוכלת ומשלשלת הרבה. חוץ מלהשמיץ את העם היהודים הוא לא תרם כלום
5
הברנש הלז שוקן. מיום היוולדו עד הלום רק הרס וגרם להמון גירושין בין בני זוג. הוא ש''ט
עמוס | 02-04-2018 17:19
מזל שהוא מתקרב ליום עזיבתו את העולם