אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דוד לאו: "עם כל הכבוד לרב לבנון, אסור לאכול פריכיות אורז בפסח"

רבה הראשי של ישראל, הרב דוד לאו, פוסל את פסק ההלכה של הרב אליקים לבנון ואוסר לאכול את פריכיות האורז המיוצרות במפעל 'בטר אנד דיפרנט' במעלה אדומים: "עם כל הכבוד לרב לבנון אסור לאכול אותן בפסח"

'עם כל הכבוד': הרב הראשי נגד הפסק של הרב לבנון
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, מתייחס לפסק ההלכה של הרב אליקים לבנון, לפיו פריכיות אורז המיוצרות במפעל 'בטר אנד דיפרנט' באיזור התעשייה במעלה אדומים מותרות השנה לאשכנזים בפסח, ואומר כי עם כל הכבוד לרב לבנון איש השטח שלו בדק את העניין והודיע שהדבר אסור.

במסגרת שאלות ותשובות עם הרב לאו באולפן ynet, הוא נשאל על ידי אחד הגולשים אודות פריכיות האורז והשיב: "הרב אליקים לבנון, יהודי תלמיד חכם, בדק מפעל מסויים שבו לדבריו פריכיות אורז לא באות במגע עם מים בכלל. עם זאת, איש השטח שלנו בדק במפעל וטען כי המוצרים באים במגע עם לחות, אדים".

(צילום: נתי שוחט/ פלאש90)

הרב לאו הבהיר כי "נכון לרגע זה, כבודו של הרב לבנון במקומו מונח, אבל השליח שלי חזר עם הנתונים הללו. אחרי פסח אני מתכונן להגיע למפעל, ואתן חוות דעת מדוייקת. נכון לרגע זה, אני לא מציע עדיין לאכול פריכיות אורז לשומרי מנהג קטניות".

כזכור, לפני מספר שבועות פרסם הרב לבנון פסק הלכה המתיר לאשכנזים לאכול בפסח פריכיות אורז המיוצרות במפעל 'בטר אנד דיפרנט' במעלה אדומים, וזאת לאחר שהוא בדק את תהליך הייצור. עם זאת, לאחר מספר שבועות פורסם בסרוגים כי הרבנים של מעלה אדומים, שמעניקים את הכשרות למפעל המדובר, יצאו נגד הפסק של הרב לבנון והודיעו כי אסור לאכול את הפריכיות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
עם כל הכבוד לר' דוד לאו
מאיר קליין | 29-03-2018 22:03
מבחינת שקול דעת הלכתי אני סומך על הרב לבנון
2
מותר גם לחם.
יפה יוסף | 29-03-2018 22:20
3
עם כל הכבוד לר' לאו
מאיר קליין | 30-03-2018 7:33
אני סומך על השקול דעת ההלכתי של הרב לבנון
4
פריכיות אורז
שלומי | 30-03-2018 9:53
פריכיות אורז מיוצרות רק לאחר שאורז הושרה במים.
במפעל שם לא.
צדיקים וישרים. | 10-04-2018 13:51
צ
5
הלכת הרב לבנון
אברהם אלימלך שיף | 09-04-2018 1:26
שלום לפי מה שקראתי בעוד שהרב לבנון בדק את המפעל שמע ואז ואמר את דברו הרי שכבוד הרב הראשי אמר את דברו וישמע בעתיד מה יש לבעלי המפעל לספר על תהליך הייצור. נעשה ונשמע היה רק במעמד הר סיני ולאחריו כדברי משה ושמענו ועשינו.