אדלשטיין: "אם נתניהו ינאם- אחרים את הטקס"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יוזמן לנאום בטקס הדלקת המשואות שייערך בערב יום העצמאות הוא יחרים את הטקס. רגב: "הר הרצל לא נחלה פרטית שלך"

אדלשטיין: "אם נתניהו ינאם- אחרים את הטקס"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד) הודיע כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יוזמן לנאום בטקס הדלקת המשואות שייערך בערב יום העצמאות הוא יחרים את הטקס.

על פי הדיווח 'החדשות', אדלשטיין קיים השבוע ישיבה עם ראשי מרכז ההסברה ומפיקי טקס הדלקת המשואות שייערך בעוד כשלושה שבועות לרגל יום העצמאות ה-70 של ישראל. והעביר להם מסר לפיו אם נתניהו או הנשיא יוזמנו לנאום – הוא יחרים אותו.

"דעו לכם שאם ראש הממשלה או נשיא המדינה יוזמנו לנאום בטקס – אני והכנסת כולה נחרים את האירוע", אמר יו"ר הכנסת. "אני לא אנאם, משמר הכנסת לא ישתתף, והכנסת כולה שמשתתפת בארגון הטקס והוא נמצא באחריותה הרשמית תדיר את רגליה מהאירוע".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה לדבריו של אדלשטיין ואמרה כי "מצער אותי מאוד שיו"ר הכנסת הופך את הטקס הממלכתי להתנצחות אישית וקטנונית. הר הרצל אינו נחלה פרטית שלו ובכל הכבוד זה לא טקס אישי והעניינים האישיים צריכים לרדת מסדר היום. גם משמר הכנסת איננו המשמר המלכותי של אדלשטיין. ההחלטה האם להגיע לטקס היא אך ורק של ראש הממשלה. כפי שהוחלט בוועדת השרים לכבוד חגיגות ה-70 נכון שנשיא המדינה ראש הממשלה וראש מדינה מהעולם ינאמו בטקס. זה יכבד את המדינה את האזרחים ואפילו את הכנסת והעומד בראשה".

אדלשטיין עצמו הגיב לדבריה של רגב ואמר כי "טקס הדלקת המשואות הוא טקס של כל אזרחיה של מדינת ישראל ולכן הכנסת, שמייצגת את כל חלקי העם, היא הרשות היחידה שיכולה לתת לכך ביטוי וכך נהוג מקום המדינה. צר לי ששרת התרבות מנסה לפגוע בפעם הראשונה בתולדות המדינה בטקס שהוא הביטוי המזוקק והיפה של עם ישראל ושל הישראליות. טקס הדלקת המשואות הוא אחד המסורות היפות והמאחדות שלנו ומי שייפגע בו – יחבל באחד הערכים הישראלים הכי יפים ומרגשים שיש לנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אדלשטיין יולי-העם היהודי אינו רוצה שגוי ששמו יולי ינאם בטקסים ממלכתיים!האיש הזה מגולומן שהשתן עלה לו לראש!!!
גימי-יהודי מיהודה | 28-03-2018 0:08
יולי ח ח ח ח ח ח ח ח ועוד יולי שרת חינוך היתה ח ח ח ח ח ח ח ח
מגיב 1
ארז | 28-03-2018 6:39
מגיב 1 פשוט אדיוט
2
הציבור מוותר עליך חזור לרוסיה. כאן לא מחרימים!!! פוטין עדיין לא שולט כאן. הבנת טובאריש?
עמוס | 28-03-2018 0:19
האדלשטיין הלז, מנסה להכשיר דרך לקראת כסא הנשיאות. הוא יכול לחלום
3
תרומתו של יולי לעומת נתניהו
אורי | 28-03-2018 1:05
תרומתו של נתניהו למדינת ישראל עולה 70 מונים על זו של יולי ,שיודע רק ללהג ולספוק כפיים באוי ואבוי ואוי יו-יו.מעשיו של נתניהו בשנים האחרונות בכל הקשור להעלאת קרנה של ישראל בקרב האומות,ובלחימה על מעמד מדינת ישראל מול מדינות ערב ואיראן בראשן,עוד ילמדו בספרי ההיסטוריה .זאת לעומת השגיו של יולי שניתן למנותם באצבע אחת.בעצם גם זה לא....
4
העיקר חסר
ירמיהו | 28-03-2018 1:41
לא הוסבר בכתבה למה אדלשטיין לא מעוניין שהנשיא או/ו ראש הממשלה ינאמו בטקס הדלת המשואות
5
יולי יקר, הגזמתה מאד, מה קרה גונבים לך את ההצגה
כמה קרדיט קבלת מראש הממשלה בנימין נתניהו, | 28-03-2018 5:09
לאורך כל דרכך בליכוד קבלתה תמיכה ללא סייג מראש הממשלה, אז ינאם יקרה משהו לכבודך, אז מה אם זה פעם ראשונה, מה אתה ילד קטן, אם אתה תחרים אחרים יחרימו אותך בהזדמנויות אחרות, זה נראה לך יולי, אתה נגד חרמות איך אתה בכלל מעיז לחשוב על חרם נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מקווה יולי ידידי תעשת ומהר.
6
שיחרים.
אחד שמגיב | 28-03-2018 7:12
עברנו את החרם הערבי נעבור גם את זה.
7
סנונית שמבשרת את האביב. אדלשטיין כנראה מבין שפשוט כבר אין לו ממה לפחד
עופר | 28-03-2018 21:48
אחרת לא היה מעיז
8
ראש ההמשלה
שלום מנחם | 31-03-2018 21:32
לא מספיק קצת צניעות מה קרא טבעי ונורמלי שהוא ידבר טעות גדולה באים לא ידבר רבותי טעות של 70 שנות מדינה
9
לקקנית
מאיר. ב. | 22-07-2018 19:47
שרת הפראות היא הלקקנית של שרה נתניהו ושלו. הם אוהבים את זה מאד.