אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"תופעה חמורה": חזית נוספת בין הרבנים לצבא

כמאתיים רבנים, ביניהם ראשי ישיבות ומכינות קדם צבאיות, פרסמו מכתב מחאה נגד מה שהם מכנים הטלת קשיים על בנות דתיות לקבל פטור משירות צבאי. בין החותמים: הרב טאו והרב אליהו

"תופעה חמורה": חזית נוספת בין הרבנים לצבא
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

כמאתיים רבנים, ביניהם ראשי ישיבות ומכינות קדם צבאיות, פרסמו מכתב מחאה נגד מה שהם מכנים הטלת קשיים על בנות דתיות לקבל פטור משירות צבאי.

במכתב, שהובא הבוקר (שלישי) ב'ישראל היום',  נכתב, בין היתר: "אנו רבנים ראשי ישיבות המאמינים שצה"ל הוא חלק בלתי נפרד מתהליך שיבת ציון ומחנכים את תלמידינו לנאמנות ולמסירות לצבאנו. אנו מבקשים להתריע כי בתקופה האחרונה צבאנו היקר עסוק גם בקידום תפיסות תרבותיות ליברליות קיצוניות הבאות על חשבון תפקידו העיקרי של צה"ל – עזרת ישראל מיד צר ואחיזה בארץ קודשנו, ופוגעות בקדושת המחנה ובאחדות העם".

לדברי הרבנים – "תופעה חמורה זו באה לידי ביטוי לדוגמה בניסיונות החינוך מחדש של קציני צה"ל, בפקודת השירות המשותף, בניסיונות להקשות על בנות דתיות מלקבל פטור משירות צבאי ולשכנע אותן שלא לפנות לשירות לאומי אזרחי אלא לשירות צבאי, ועוד".

"לאור זאת", כתבו הרבנים, "אנו מחזקים את תלמידינו ואת כלל חיילי צה"ל בכל מקום לעמוד בנחישות ובמסירות על חובתם המוסרית, האנושית וההלכתית בכל הקשור לענייני העירוב בין המינים וקדושת המחנה בכל מקום, שיבואו לידי דרישה שאינה לגיטימית ואינה מוסרית. אי הסכמה לפעולות האסורות על פי תורתנו, ומנוגדות גם לכל היגיון אנושי בריא של התנהלות מסגרת צבאית, מונעת את צה"ל מלהידרדר לשפל מוסרי אנושי".

במכתב, מתייחסים הרבנים גם להדחתו של הרב צבי קוסטינר מקורס רבנים צבאיים בעקבות דברים שאמר נגד שירות נשים בצה"ל: "ברצוננו להביע מחאה נמרצת על הניסיונות של גורמים שונים למנוע אמירות תורניות של רבני ישראל בעניין שירות הבנות בצה"ל ובעניינים אחרים העומדים על סדר היום, ולתמוך בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרים הנאמנת לתורה ללא משוא פנים וללא התנצלות".

על המכתב חתומים בין היתר; הרב צבי טאו נשיא ישיבת הר המור, הרב דב ליאור, רבה לשעבר של קריית ארבע, והרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
יישר כח גדול על המחאה הגדולה
יצחק ברנד | 27-03-2018 9:25
לא תגורו מפני איש , אם לא ישמעו ולא יכנעו צריך להפיל הממשלה על זה, צריך להתרות גם לחכ הדתיים שאם לא ימחו נגד ההנהגה הפסולה הזו לא יבחרו בהם
2
גיוס בנות בכל הדורות יהרג ואל יעבור
נחמה | 27-03-2018 9:40
לא צריך להיות מהמיגזר או מכל חוג שלא יהיה גיוס בנות זו אחת משלש עברות של יהרג ואל יעבור קשה לחייב אבל מי שלא מוכן לעבור עד כדאי שיהרג זו מיצווה שאין גדולה ממנה בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאודך
כשתבא לילמוד רמב"ם נראה אם לא תפתח את כל הספרים של הרבנים החרדים וזה עוד קונצנזוס בין כולם ספרדים אשכנזים וכל הדורות-יהרג ואל יעבור
דוד | 28-03-2018 2:36
יתמו חטאים בעה אמן
חז"ל הורו שמלחמת מצווה, יוצאים אפי' חתן מחדרו וכלה מחופתה להילחם להגן ולהציל. וזו מצווה וכנראה גם חובה. אבל לנחמה החרדית יש תורה חדשה. לא מה שחז"ל ידעו והורו. אלא תורה שזה איסור בדרגה החמורה ביותר. זה נקרא זיוף. זייפני היהדות-חרדיות.
לא אוהבת זייפניות. | 27-03-2018 12:31
איכס' זייפניות ורמאיות.
עמארצות כמו שלך לא רואים כל יום. צריך לשלוח אותך
נחמן | 27-03-2018 10:37
חזרה לבית ספר יסודי ולהתחיל מחומש עם רשי וקיצור שוע.
3
הרבנים הם היום נושאי השכל הישר, היחידים שלא מפחדים
כל הכבוד | 27-03-2018 11:55
לא מדובר על יהדות, מדובר על אנושיות
4
מה אתה מתרגז ? יהדות דבר 1. חרדיות דבר..............
הדבר ידוע. | 27-03-2018 13:25
כוע ידעי.