אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלי ישי חושף; הרב עובדיה ידע על התקיפה: "הבין מיד ובירך את החיילים"

אלי ישי שהיה חלק מהשרים שאישרו את מבצע השמדת הכור בסוריה, חושף סיפור מעורר תהייה מאחורי דיוני הקבינט על התקיפה:  "עזבתי את הישיבה כדי להתייעץ עם הרב עובדיה. הוא הבין מיד ובירך את החיילים", אמר

אלי ישי חושף; הרב עובדיה אישר את התקיפה בסוריה
  אלי ישי עם אולמרט (צילום: פלאש 90)

השר לשעבר אלי ישי שכיהן כשר התמ״ת, סגן ראש הממשלה וחבר ב׳מטבחון׳ המצומצם של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בזמן השמדת ישראל את הכור בסוריה, חושף היום (רביעי) סיפור מעורר תהייה מאחורי דיוני הקבינט על התקיפה. "עזבתי את הישיבה כדי להתייעץ עם הרב עובדיה, שאישר את המבצע:  "הוא הבין מיד ובירך את החיילים".

באותו יום דרמטי, ואחרי דיונים רבים של השביעייה (המתכונת המצומצמת של הקבינט המדיני- בטחוני), תקיפת הכור והשמדתו, הקבינט התכנס לאשר את הפעולה. במהלך הדברים, מספר ישי כי אמר לאולמרט ושר הביטחון דאז אהוד ברק כי במידה ורוצים את הסכמתו למהלך, הוא מוכרח להיכנס קודם לכן למרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל ולבקש את ברכת הדרך.

"תוך כדי הדיון בקבינט נסעתי לביתו של מרן. ביקשתי מהנוכחים לצאת ולהשאיר אותנו לבד, ללא נוכחים או מצלמות ומכשירי הקלטה, הסברתי לו במה מדובר ואת חשיבות הפעולה והשלכותיה האפשריות. בצלילות מחשבתו ודעתו, מרן הבין מיד את נחיצות העניין ובירך בלב חם ואוהב את כוחות הביטחון שיצאו ויחזרו בשלום", כתב ישי בחשבון הטוויטר שלו.

בהמשך, יצא מביתו וחזר לקבינט. לפי הדיווח, אולמרט וברק שאלו אותו מה אמר הרב? "עדכנתי אותם שמרן אישר לי להצביע בעד ומסר את ברכתו. למרות המתח בין אולמרט ושר הבטחון ברק, היה רוב מוחץ בעד התקיפה". ישי מציין כי רק השר אבי דיכטר התנגד. אולם, לבסוף ההחלטה התקבלה בקבינט והפעולה שנחשפה הבוקר כאמור יצאה לדרך.

עוד אמר ישי, "כיום ניתן להבין עד כמה היתה קריטית ברכת הדרך של מרן זצ״ל ותפילותיו החמות להצלחת הפעולה. היום, כמו אז, בכל מהלך ובכל צעד, לא פסענו צעד אחד מבלי להתייעץ ולהתברך מפי מאור הדור, וב״ה זכינו לקדש שם שמיים. כמה עלינו להודות על הניסים שהקב״ה עושה עמנו ולזכור כי ״לא כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה״, אלא סייעתא דשמיא ורחמי שמיים מרובים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
בן משפחתי, השתוקק לעלות לציון. ו"רבנים" הורו לו להישאר בגלות. יהיה טוב, הבטיחו !! ואפרו באוושוויץ, הי,ד. ודמו ודם זרעיותיו תלוי בקולר.................
האמין בהם ולהם. לכן מת. פשוטו כמדרשו וכמשמעו. | 21-03-2018 13:29
סיפור אמיתי וכואב. אמונה אווילית, שאין מאחוריה ולא כלום. רק איבוד 2 עולמות בידיים.
הזוי!
רפי | 22-03-2018 7:29
מקומם מגוחך