אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארה"ב פועלת לחיפוש "מחבל סדרתי"

כוחות הביטחון בארה"ב יצאו במבצע נרחב אחר "מחבל סדרתי" הפועל במדינת טקסס ושולח בדואר מטעני חבלה. בשבועיים האחרונים חמישה חבילות התפוצצו והובילו למותם של 2 אנשים ולפציעתם של עשרות אחרים

ארה"ב פועלת לחיפוש "מחבל סדרתי"
  חיפוש אחר מחבל סדרתי. זירת הפיצוץ בסן אנטוניו הבוקר (צילום: עמוד הטוויטר של רשת News 4 San Antonia)

ארה"ב בחיפוש: כוחות הביטחון בארה"ב, בינים גם סוכני ה-FBI והרשות האמריקנית לאכיפת נושאי האלכוהול, הטבק, הנשק וחומרי הנפץ (ATF), יצאו במבצע רחב היקף אחרי אדם שהוגדר כ"מחבל סדרתי". על פי הדיווחים, המחבל פועל במדינת טקסס, ושולח מטעני חבלה באמצעות הדואר.

המבצע החל הבוקר לאחר שאחד מחבילות הדואר התפוצץ במשרד של רשת FedEx בעיר סן אנטוניו והוביל לפציעתו של אחד העובדים. בחברה הסבירו כי מטען החבלה נשלח מסן אנטוניו לכתובת בעיר אוסטין, אך לא הגיעה ליעדה.  "החבילה הועברה מפס המפעל העליון לעבר משאיות המשלוח כשהיא התפוצצה" טענו עובדי המשרד. "כשבחנו את תכולת החבילה, גילינו שהיא כוללת מסמרים ורסיסי מתכת שונים. הנזק מהפיצוץ היה יכול להיות חמור בהרבה אם הוא היה מגיע ליעד".

האירוע הנוכחי הוא הפעם החמישית בשבועיים האחרונים שבו נרשם פיצוץ של מטען חבלה בטקסס. במשטרה בוחנים האם יש סימנים שיצביעו על זהות השולח, ואמרו שמבנה המטען דומה לאלו של המטענים הקודמים, שהובילו בפיצוצם למותם של 2 אנשים ופציעתם של עשרות אחרים. מהדמיון הוסק כי מדובר באדם אחד שהכין את כל מטעני החבלה.

שלושת המקרים הראשונים כללו חבילה שנשלחו בדואר, והתפוצצו כאשר הנמענים פתחו את החבילה. ביום ראשון האחרון מטען חבלה הונח ליד רחוב מרכזי באוסטין, כשהפיצוץ התרחש לאחר ששני צעירים דרכו על חוט שהוצב באמצע הרחוב.

במשטרת אוסטין קראו לאזרחים לשמור על ערנות, ולדווח בכל מקרה של פגיעה. לציבור הוצע פרס של 115 אלף דולר (כ-400 אלף שקלים) למי שיביא למעצרו של המחבל. עוד אמרו כי מומלץ להיזהר מכל דבר חשוד, ולא רק מחבילות בדואר. "המחבל כבר הראה שהוא יכול לשנות את אופן הבנייה של מטעני החבלה- וייתכן שהוא ישנה זאת שוב" הזהירו. "מסיבה זו אנחנו לא רוצים להתמקד יותר מדי, ולא מגבילים את ההתראה לדבר מסוים שצריך להיזהר ממנו".

השוטרים הוסיפו כי הם לא פוסלים שמדובר בסדרה של אירועי טרור. "בכל פעם אנו רואים רמה גבוהה יותר של תחכום בהרכבת מטעני החבלה והפעלתם" טענו. "הפעלת החוט ופיצוץ החבילה במשרד הדואר שינו את החקירה שלנו. המחבל עבר מניסיונות פגיעה במטרות ברורות לפגיעה באנשים אקראים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו