בשביל החדש בת"א: הנשיא חגג יום הולדת ל-70 אזרחים

נשיא המדינה ראובן ריבלין חגג היום (ב') יחד עם ראש העיר רון חולדאי, יום הולדת מוקדמת ל-70 אזרחים שנולדו ביום הכרזת המדינה וסייר ב"שביל העצמאות" החדש שהושק בתל אביב

מרגש: הנשיא חגג יום הולדת ל-70 אזרחים מיוחדים
  (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

יחד עם ראש העיר חולדאי, נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש היום (ב') עם 70 תושבי תל אביב, שנולדו ביום הכרזת המדינה (ה' באייר תש"ח) וחגג עימם יום הולדת מוקדמת מול בית העצמאות בשדרות רוטשילד בתל אביב, הבית בו התקיימה הכרזת העצמאות.

"אחיותיי ואחיי הצעירים, הילדים, הייתי בן תשע כשקמה מדינתנו", אמר הנשיא היום לחוגגים, "אנחנו הילדים הבנו ממש מה זה להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון וירושלים. בשבילנו אלה לא היו מילים זו הייתה ערגה, זו הייתה כמיהה, זו הייתה תקווה, תקווה בת שנות 2000. ואתם הגעתם אלינו צוציקים, בני 70, ילדים כולכם", אמר הנשיא בחיוך. הנשיא סיכם: "קיבלנו אתכם באהבה כל כך גדולה כי הבנו שנולדו בארצנו ילדים שהם חופשיים בארצם, מולדתם ומדינתם. חג שמח ילדי 1948, ילדי העצמאות."

חולדאי וריבלין (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

במהלך החגיגה חולדאי הגיש לנשיא כוס גזוז ופרוסת עוגה לרגל חגיגות יום ההולדת ולאחר מכן סיירו הנשיא וראש העיר ב"שביל העצמאות". יום ההולדת המרגש נערך על ידי עיריית תל אביב- יפו, כחלק מחגיגות החנוכה של "שביל העצמאות" שיפתח לקהל הרחב ביום העצמאות. "שביל העצמאות" הוא אתר מורשת לאומי חדש הקושר בין עשרה אתרי מורשת מתולדות תל אביב וישראל ומספר את סיפור הקמתן של העיר העברית הראשונה ומדינת ישראל.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו מסר באירוע: "אנו עומדים במקום בו נולדה המדינה, בביתו של ראש העירייה הראשון של תל אביב. במקום זה בחר ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, להקריא את המסמך המכונן של ישראל – מגילת העצמאות. חשבנו, שמקום זה הוא המקום הראוי לחגוג לכם יום הולדת. שכן אתם, קצת מקופחים.

ולמה מקופחים? כי בכל שנה, ביום ההולדת שלכם, תשומת הלב מופנית ליום ההולדת של המדינה – ואתכם קצת שוכחים. והשנה ייתכן שהרגשת הקיפוח תהיה גדולה עוד יותר – כי השנה מציינים למדינה יום הולדת עגול וחגיגי. ולכן חשבנו שזה נכון לחגוג לכם במקום הזה. במקום שבו עמדו האבות והאימהות המייסדים של המדינה וליוו את צירי הלידה של מדינת ישראל – בזמן שהאימהות שלכם, חוו צירי לידה פרטיים. במקום בו עמדו אלפי אנשים והזילו דמעות של שמחה על לידתה של המדינה – בדיוק ברגע שההורים שלכם פרצו בבכי של התרגשות על לידתכם שלכם. במקום שבו אלפי אנשים פרצו במחול כשהמדינה הגיחה לאוויר העולם – בזמן שהמשפחה שלכם קפצה משמחה על שאתם הגחתם לאוויר העולם; לדעתנו, אין מקום מתאים מזה לחגוג לכם – ולמדינה – 70 שנה. אז מזל טוב לכל ילידי ה' באייר תש"ח!.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אירוע פתיחת שביל העצמאות
עמנואל אלון | 19-03-2018 20:40
זכיתי להשתתף באירוע היה מרגש ומכבד כל הכבוד