סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני

זיו דאוס מאזור ונתנאל קהלני מאליקים, הם החיילים שנהרגו בפיגוע הדריסה שהתרחש אתמול סמוך למושב מבוא דותן שבשומרון, כך הותר הערב לפרסום. סגן דאוס יובא ב23 למנוחות ביישובו

סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני
  צילום: באדיבות המשפחות

הותרו לפרסום נרצחי הפיגוע: סרן זיו דאוס ז"ל, מפקד מחלקה בחטיבת החילוץ, בן 21 מהיישוב אזור וסמל נתנאל קהלני ז"ל, נהג ביטחון שוטף מהחטיבה המרחבית "מנשה", בן 20 מהיישוב אליקים הם הקצין והחייל שנהרגו אתמול, דקות לפני כניסת השבת בפיגוע דריסה סמוך ליישוב מבוא דותן שבצפון השומרון. הלוויתו של סגן דאוס תתקיים הערב (שבת) 23:00.

סגן זיו דאוס ז"ל הועלה מדרגת סגן לדרגת סרן לאחר מותו.  רב-טוראי נתנאל קהלני ז"ל הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו

קהלני ודאוס נרצחו ביום שישי בפיגוע הדריסה כשמחבל פגע בקבוצת לוחמים שעסקה באבטחת ציר בכביש 585 לכיוון חרמש. מותם של השניים נקבע בזירת הפיגוע, שני חיילים נוספים פונו לביה"ח בילינסון בפתח תקווה, כשהערב על פי הדיווח, השתפר מעט מצבם של השניים.

נתנאל, בן לנעמי ודני, היה השלישי מבין חמישה אחים. אחיו הגדול הוא סטודנט, האח השני משרת בגולני, ושני אחים נוספים לומדים – בכיתה י"א ובכיתה ד'.

רכז המחבל הדורס בזירת הפיגוע. דקות בטרם כניסת השבת (צילום: Meir Vaknin/Flash90)

מחקירת השב"כ עלה כי המחבל עלא קבהא, בן 26 מהכפר ברטעה, ביצע את הפיגוע על רקע לאומני. בשב"כ הוסיפו כי מלבד המחבל, לא זוהו אנשים נוספים שהיו מעורבים באירוע או מודעים לכוונתו לבצע את הפיגוע הקשה.

הקביעה של השב"כ מגיעה למרות טענותיה של משפחת המחבל, שטענו כי מדובר בתאונת דרכים. כבהא עצמו אמר בתחילת החקירה כי האירוע היה תאונה- אך בהמשך הודה כי הוא עבר את קבוצת החיילים והחליט שהוא רוצה לנסות לרצות אותם. כתוצאה הוא עשה פניית פרסה- ופגע בחיילים בעוצמה.

במהלך השבת ביצעו בצה"ל תחקיר ראשוני של הפיגוע והערכת מצב. בפעילות משותפת של צה״ל ושב״כ בשעות האחרונות הגיעו כוחות לביתו של המפגע וכן עצרו את עצאם ראתב עבד אללטיף קבהא, אחיו של המחבל.

מוקדם יותר היום, קיים הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט הערכת מצב בזירת פיגוע, בה נכחו בין היתר: מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מתאם הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, מפקד אוגדת איו״ש, תת-אלוף ערן ניב ומפקדים נוספים.

הרמטכ"ל במקום הפיגוע (צילומים דובר צה"ל)

כוחות צה"ל פועלים בכפר ממנו יצא המחבל

כמו כן בעקבות הפיגוע, הלילה יצאו כוחות צה״ל מהחטיבה המרחבית "מנשה" לפעילות במרחב הכפר ברטעה ממנו יצא המחבל. במסגרת המבצע נעצר חשוד ובוצעו סריקות לאיתור אמל״ח. כמו כן, נמשכו פעולות בידוק הרכבים בצירים במרחב.

 

שלילת כ- 100 היתרי עבודה לקרובי משפחת המחבל

כוחות הביטחון ביצעו מיפוי הנדסי של בית המחבל שביצע את הפיגוע, לצורך הריסתו. בנוסף הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי על הקפאה מיידית ורחבה של ההיתרים לכלל חמולת המפגע- 67 היתרי תעסוקה בישראל, 26 היתרי מסחר וארבעה רישיונות תעסוקה בהתיישבות ביו"ש.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מפלצות ערבושיות שטניות רצחניות ובהמיות!
גימי-יהודי מיהודה | 17-03-2018 22:03
יש לעקור את המפלצות מהשורש כולל כל החמולה ובתי הגידול שלהם ולהשליכם מארץ הקודש לגיהנום שבארצות הערבושיות!
2
שקולה כתרי"ג, ונקנית בייסורים....
סעדכון | 18-03-2018 0:57
ל
3
מוות למחבלים!!!!!!!! ממוות לבוגדים!!!!!!!! מוות
אוראור | 19-03-2018 17:16
לטרוריסטים!!!!!!!!!!!!! מוות לשהידים!!!!!!!!!!!