אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עזריאל שילת ואוריה כהן הם חתן וכלת התנ"ך הארצי

עזריאל שילת מחצור הגלילית ואוריה כהן מאולפנת סגולה בקרית מוצקין זכו בחידון התנ"ך הארצי וייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות

עזריאל שילת ואוריה כהן הם חתן וכלת התנ"ך הארצי
  (צילום: באדיבות רשת מיתרים)

עירד הרמן מתיכון יחד במודיעין ועזריאל שילת מחצור הגלילית הם חתני התנ"ל הארצי לשנת תשע"ח.

אופק אברהם מטבריה ואוריה כהן מאולפנת סגולה בקרית מוצקין הם סגני חתני התנ"ך. הארבעה ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות. כהן אגב, הייתה הבת היחידה שעלתה לגמר מבין 12 המתמודדים.

מנהל בית הספר יחד מודיעין, שגיב אלבז אמר כי מדובר בגאווה גדולה לבית הספר ולרשת מיתרים כולה "עירד הינו תלמיד צנוע, שקט שקדן ואחד שנוהג בכבוד בכל הסובבים אותו. עירד הינו דוגמה למצויינות".

אוריה כהן ומשתתפי חידון התנ"ך הארצי

ראש העיר חיים צורי בירך על הזכייה: "זוהי כבר מסורת רבת שנים שבנות האולפנה שלנו מגיעות להישגים גבוהים בתחומי הרוח, החברה, הערכים והתרומה לקהילה. האולפנה במוצקין היא מוסד חינוכי ותיק, אשר משמר המשכיות וחדשנות כאחד וחורט על דגלו את ערך המצוינות והמעורבות החברתית. אין צורך להכביר מילים על חשיבות הלימוד וידיעת התנ"ך כשורש הזהות היהודית, המחבר בין כל יהודי ישראל והעולם".

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, בירך את הזוכים וציין את חשיבות לימוד התנ"ך "המהווה את הבסיס הערכי, ההיסטורי והתרבותי של עם ישראל". הראל הדגיש כי "מחוז חיפה פועל לקידום הערכים ולחיזוק ערכי מורשת ישראל בקרב תלמידינו כחלק מעיצוב הזהות היהודית והישראלית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
חידון התנך עדכון
אלי | 14-03-2018 20:11
הדברים לא מדוייקים.ארבעה מייצגים את ישראל בחידון העולמי.שניים מהחינוך הממלכתי ושניים מהחינוך הממלכתי דתי.בחידון שנערך היום זכו שני חתנים עזריאל שילת מהחינוך הדתי ועירד הרמן מהחינוך הממלכתי.ושני סגנים אוריה כהן מחינוך הדתי
2
תודה רבה על חידון התנך ביום העצמאות.
יפה יוסף | 14-03-2018 21:43
יום הגאולה החדש של ימות המשיח.
3
הכותרת לא נכונה
אביטל | 15-03-2018 9:42
משמיטה את חתן התנך הנוסף עירד הרמן, ומעלה בדרגה את את הסגנית. ראוי לדייק