אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

העונש הקל של זועבי: הורחקה לשבוע מהכנסת

ועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה את ח"כ חנין זועבי למשך שבוע מדיוני המליאה וועדות הכנסת לאחר שכינתה את חיילי צה"ל "רוצחים". העונש יחל מהשבוע הראשון של מושב הקיץ

העונש הקל של זועבי: הורחקה לשבוע מהכנסת
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (רביעי) להרחיק את ח"כ חנין זועבי למשך שבוע מדיוני המליאה וועדות הכנסת לאחר שכינתה לאחרונה את חיילי צה"ל "רוצחים". העונש יחול בשבוע הראשון של מושב הקיץ. את הקובלנה נגדה הגיש ח"כ אורן חזן.

זועבי אמרה במהלך דיון שהתקיים בוועדת החינוך בכנסת כי חיילי צה"ל הם רוצחים, מה שעורר מהומה והביא לסילוקה על ידי יו"ר הועדה ח"כ יעקב מרגי מש"ס.

ח"כ שולי מועלם תקפה את זועבי מיד לאחר מכן ואמרה בחריפות: "זה תקין לומר שכל הערבים רוצחים? מה זו ההשוואה הזו? חיילי צה"ל מתמודדים עם מציאות לא פשוטה שאתם בעצמכם יוצרים. מחבלים שנהרגים הביאו את זה על עצמם. תתביישי לך."

כשנדרשה זועבי לצאת ביקשה לקחת את חפציה. שולי ענתה לה "שכחת אולי גם כמה חפצים גם על אוניית המרמה"?

ועדת האין אתיקה הרחמנית והמתחשבת

חזן מסר בתגובה להחלטת "ועדת האין אתיקה בעניינה של המחבלת זועבי": "יולי אדלשטיין ממשיך לחלק פרסים לערבים תומכי הטרור בכנסת רק בשביל האינטרס האישי שלו והדיל לקבל את קולם לנשיאות. מדהים שאחרי אינספור קריאות הסתה, מעשי אלימות וביזוי המדינה, אין למחבלת זועבי שום בעיה לעבור שוב את הגבול ולקרוא לחיילינו רוצחים.

בתגובה – ועדת האין אתיקה הרחמנית והמתחשבת, בהובלת אדלשטיין, שוב מוכיחה שלח"כים תומכי הטרור מותר הכל. הפעם למען מראית עין בעקבות תלונתי הם החליטו להרחיק את המחבלת רק לשבוע. אבל יודעים מה, גם זאת התחלה. מבישה, אבל התחלה! אמשיך להעמיד את הערבים תומכי הטרור בכנסת במקום – ואתם תמשיכו לתת לי את הכוח ותראו איך החיוך של המחבלת ויתר חבריה המחבלים נעלם", מסר חזן.

מועדת אתיקה לועדת צנזורה

״ועדת האתיקה מגדירה מחדש את תפקידה, ״מועדת אתיקה״, ״לועדת צנזורה", הגיבה זועבי על החלטה הועדה נגדה. "לא ידעתי שאני צריכה אישור מחה״כ, באיזה טרמינולוגיה להשתמש, ומה להגיד ומה לא להגיד, ועל איזה ערכים מותר או אסור להגן, והאם זכות החיים היא זכות קדושה, או שאפשר לבטלה".

"לא ידעתי שאני נאלצת לשקר, ולעוות את המציאות, ולומר שחיילי הצבא הישראלי רק הורגים. שמישהו יגיד לי, כאשר מפציצים שכונות שלמות, מתוך מודעות שיש בהן ילדים ונשים ותינוקות וגברים ונוער, האם זה הרג או רצח? כאשר יורים בגבם של מפגינים האם זה הרג או רצח, כאשר יורים במכוון בנוער מטווח ראיה קצר זה הרג או רצח?האם תפקידי היא לעדן פשעי מלחה של הצבא הישראלי, או האם תפקידי דווקא לצעוק נגד פשעים אלה, ולומר אמת: רצח הוא רצח.ו עדת האתיקה מאלצת אותנו לשקר, ולכסות על פשעים. יותר טוב, בלי אתיקה כזו".

זועבי חצתה את הגבול

מנגד, ענתה לה  ח"כ רחל עזריה, כשטענה כי זועבי חצתה את הגבול באמרה שוב ושוב שחיילי צה"ל רוצחים. "היא הפכה את מי ששומרים על ביטחון המדינה לפושעים. זאת היתה פרובוקציה על חשבון חיילי צה"ל, ופגיעה בדיון החשוב בוועדת החינוך. כיון שזאת אינה הפעם הראשונה החלטנו לפעול בבהירות ובהחלטיות נגד התבטאויות כאלו".

נזכיר, כי רק לאחרונה הטילה הועדה עונש גם על חה"כ אורן חזן, שקיבל את העונש החמור ביותר בתולדות הכנסת והוא הורחק ממליאת הכנסת לחצי שנה ושכרו נשלל. לאור מקרים חוזרים ונשנים, הסבירו בוועדה את הצעד החריף כי "חזן מתנהל בכנסת באופן פרובוקטיבי ובריוני כלפי חברי כנסת שונים, ובפרט כלפי נשים וערבים"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו