דרמה: טראמפ הדיח את מזכיר המדינה מתפקידו

עיתון ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ החליט להדיח מתפקידו את מזכר המדינה רקס טילרסון. ראש ה-CIA מייק פומפיאו יחליף אותו בתפקיד

דרמה: טראמפ הדיח את מזכיר המדינה מתפקידו
  הודח מתפקידו. מזכר המדינה לשעבר רקס טילרסון (צילום: עמוד הטוויטר של רשת בלומברג)

הדחה פוליטית נוספת בארה"ב: עיתון ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ החליט להדיח מתפקידו את מזכיר המדינה רקס טילרסון. על פי הדיווח, ראש ה-CIA הנוכחי מייק פומפיאו נבחר לרשת את תפקיד מזכר המדינה.

הנשיא האמריקני אישר את הדיווח בעמוד הטוויטר שלו. "מיק פומפיאו, ראש ה-CIA, יהיה מזכיר המדינה החדש שלנו. הוא יעשה עבודה מעולה!" כתב. "תודה לרקס טילרסון על שירותו". טראמפ הוסיף כי ג'ינה הספל, ששימשה בשנה האחרונה כמשנה לראש ה-CIA, תקודם ותחליף את פומפאו, ותהיה האישה הראשונה העומדת בראש ארגון המודיעין האמריקני.

בהמשך הנשיא הסביר כי ההדחה נבעה מחוסר הסכמה בינו לבין טילרסון על נושאים שונים, כשהביא כדוגמה את נושא הסכם הגרעין האיראני. "הסתדרנו די טוב, אבל לא הסכמנו על דברים כמו הסכם הגרעין" אמר טראמפ. "אני רציתי או לזנוח את ההסכם או לעשות משהו בנדון- והוא חשב אחרת".

בתקשורת המקומית טענו כי טראמפ ביקש מטילרסון להתפטר בעצמו כבר ביום שישי האחרון, אך הוא סירב לעשות זאת. רק אתמול טילרסון חזר ממסע מדיני באפריקה- ולא היה מודע כלל להדחתו עד עתה. עוד נטען כי טילרסון לא שוחח עם טראמפ על הנושא.

בניגוד להדחות קודמות בבית הלבן, הדחתו הנוכחית של טילרסון אינה נחשבת למפתיעה במיוחד. בחודשים האחרונים יחסיהם של טראמפ וטילרסון  היו מתוחים במיוחד, לאחר שבאוקטובר האחרון טילרסון כינה את טראמפ "אידיוט" במהלך ראיון ברשת NBC. "אם זה נכון, נצטרך להשוות מבחני איי קיו, וברור לי מי ינצח בהם" טען טראמפ בתגובה.

לאחרונה הנשיא גם אמר כי הוא "לא בטוח שטילרסון יישאר בתפקידו עד סוף כהונתי כנשיא", לאחר שנטען כי טילרסון מתעקש להכתיב לטראמפ את מדיניות החוץ הרצויה עבורו. טראמפ התקשה לקבל זאת, ואמר בראיון לרשת "פוקס ניוז" כי "טילרסון עושה עבודה טובה, אבל האדם היחיד שקובע את מדיניות החוץ של ארצות הברית הוא אני".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע