מחקר חדש חושף: מי הכי נאמן לסמארטפון?

מחקר חדש מצא כי משתמשי האנדרואיד יותר נאמנים למערכת ההפעלה של הסמארטפון שלהם מאשר משתמשי האייפון. בקניית טלפון חדש, צרכנים רבים יעדיפו לקנות מכשיר עם אותו מערכת הפעלה ולא להחליף מגוגל לאפל או ההפך

מחקר חדש חושף: מי הכי נאמן לסמארטפון?
  מי יותר נאמן- משתמשי אייפון או אנדרואיד? (צילום: שאטרסטוק)

נאמנים לסמארטפון: מחקר חדש של רשת CIRP בחן את רמת הנאמנות של הצרכנים בארה"ב לסמארטפונים שלהם בכלל ולמערכת ההפעלה של הטלפון בפרט. במחקר השתתפו אנשים שקנו סמארטפון חדש בשנה האחרונה, שנשאלו האם העדיפו לקנות מכשיר עם אותו מערכת הפעלה של המכשיר הישן שלהם- או שמא החליטו להחליף למכשיר עם מערכת הפעלה אחרת.

ממצאי המחקר הראו כי ברוב המקרים, אלו שקונים סמארטפון חדש יעדיפו להישאר עם מערכת ההפעלה המוכרת להם. 91 אחוזים מאלו שהשתמשו במכשיר אנדרואיד בחרו להחליף אותו בסמארטפון נוסף הכולל את מערכת האנדרואיד, בעוד שרק 86 אחוז ממשתמשי האייפון יחליפו אותו באייפון נוסף.

הנאמנות לאייפון ולאנדרואיד עלתה משמעותית בשנתיים האחרונות" אמר מייסד CIRP, מייק לוין, בהצגת המחקר. "כיום יש רק שתי מערכות הפעלה בשוק הסלולר, וצרכנים מעדיפים לבחור אחת מהם ולהישאר איתה לאורך זמן רב". לוין הוסיף כי הסיבה העיקרית לחוסר הרצון להחליף מערכות הפעלה הוא איבוד המידע הנלווה למעבר, שיכול גם לעלות למחליפים כסף רב במידה ויידרשו לקנות אפליקציות מחדש.

עוד נמצא כי יותר אנשים החליפו מאייפון לאנדרואיד מאשר בכיוון ההפוך. 14 אחוז מהנחקרים עברו מאייפון לאנדרואיד, בעוד שרק 9 עברו ממערכת הפעלה של גוגל לזו של אפל. אחוז נוטשי האייפונים הגבוה הוא מעט מפתיע, בייחוד לאור העובדה שמכשיריהם של אפל נוטים לכלול תכנות ואפליקציות בלעדיות שלא זמינות לאנדרואיד- בעוד שגוגל מעדיפה להציע את שירותיה גם למשתמשי האייפון. החלפת המערכת היא לא בלתי אפשרית, אך במחקר מאמינים כי רוב הציבור מעדיף שלא לעבור את  הטרחה הזו.

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע