רבנים נגד יעלון: שותף לרצח האופי של הרב סדן

רבנים מישיבת הר עציון שלחו הבוקר מכתב חריף לבוגי יעלון, "דבריך כאבו לנו שבעתיים דווקא בשל היכרותך האישית רבת השנים עם הרב סדן, השקפת עולמו ומפעליו"

רבנים נגד יעלון: שותף לרצח האופי של הרב סדן
  (צילום: קובי גדעון/פלאש90)

רבני 'הגוש' נגד שר הבטחון לשעבר משה בוגי יעלון.

בעקבות המשך ההתבטאויות והפרסומים השליליים של גורמים פוליטיים נגד הרב אלי סדן, שאליהם הצטרף הפעם יעלון, הוציאו היום (ג') רבנים מישיבת הר עציון הרב יעקב מדן, הרב אמנון בזק והרב עמיחי גורדין מכתב חריף ליעלון בנושא.

בדבריהם הדגישו הרבנים כי "אנו בטוחים שתמצא במה נכונה וראויה שתוכל לתקן בה את הרושם שעלה מקריאת דבריך, שאתה מצטרף לדורשי רעתו של הרב סדן ושל המכינה שהוא עומד בראשה".

הצטרפת לרצח האופי כנגד הרב סדן

במכתבם מציינים הרבנים כי "כאב לנו שהצטרפת לרצח האופי כנגד הרב סדן. קראנו בכאב את דבריך הכוללים בתוכם גם ביטוי על 'אמירות חשוכות' ואפילו ביטוי חמור יותר על הרב סדן והמכינה בעלי. הדברים כאבו לנו שבעתיים דווקא בגלל הערכתנו הרבה כלפיך כרמטכ"ל וכשר ביטחון, ובפרט לאור היכרותך האישית רבת השנים עם הרב סדן, השקפת עולמו ומפעליו. בהכירנו היטב את הרב סדן ולא רק שברי ציטוטים מגמתיים, אין מצדו של הרב סדן עמדה המתייחסת לנשים בדרך שאינה מכובדת.

אתה מדבר על 'תהליך הקצנה', ומדלג בכך, אולי מבלי משים, על כך שהשיחה נשלפה מדברים שנאמרו לפני ארבע שנים, בדומה לדברים אחרים שנשלפו כלפי מכינת עלי בשבועות האחרונים, במגמה ברורה להרוס אותה.

מכתב רבני הגוש ליעלון

תרוויח פחות הדתה אך תפסיד בקצונה

האוחזים במגמה זו, בהם הפורום החילוני ואחרים אינם שוחרי טובתך והם רחוקים מלהיות מזוהים עם מטרות שאתה מזוהה עמהן כל ימיך; חיזוק  עם ישראל והציונות, חיזוק צה"ל וכוחות הביטחון ואהבת ישראל. אם בעקבות דברים אלו מכינת עלי תיסגר חלילה, או שהרב סדן העומד בראשה ייאלץ לפרוש, אפשר שתרוויחו פחות 'הדתה' כביכול, כמגמתו של פרופסור יגיל לוי, אך אתה יודע טוב מכולנו מה אנו עלולים להפסיד בקצונה, ביחידות השדה ובמקומות אחרים בצה"ל ובחברה".

"אנו יודעים היטב כמה ציונות, ממלכתיות, אהבת ישראל, אהבת צה"ל, וכבוד לכל אדם באשר הוא, איש או אישה יהודי או גוי, ספגו אצל הרב סדן תלמידיו הרבים. תעיד על כך גם זכייתו בפרס ישראל. מדובר על אדם שאין לו תחליף, כטיל השלוח אל המטרה של חיבור עולם התורה והציונות הדתית לאהבת ישראל, לממלכתיות של מדינת ישראל ולסמכותה תחת כל ממשלה שתהיה. לשמוט היום את הקרקע מתחתיו וליישר קו עם מתנגדיו הנזכרים לעיל הוא מעשה שעלול להיות לו מחיר נורא!"

יעלון: אשמח לשמוע שהדברים אינם נכונים

בתגובה למכתב הרבנים, השיב יעלון

לחצו להורדת המכתב המלא

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
רחמים עליו
איתי בללי | 13-03-2018 15:03
מדובר באדם שהצהיר שהוא מתמודד לראשות הממשלה למרות שאין שום אינדיקציה שיש לו איזשהו שמץ של סיכוי לכך. מאדם עם בוחן מציאות כזה אתם נעלבים.
2
וזה קורא לסמל ה"ממלכתיות"
מה עושים? | 13-03-2018 15:37
בהתנתקות גינו כל מי שהעז לרמוז על סירוב פקודה.יותר מידי נסיונות להתחבב ולמצוא חן. לא עוזר במיוחד
3
כולם טועים ולא מבינים את הרבנים הגאונים
חושם | 13-03-2018 15:41
אם הרבנים כל כך חכמים אז איך קורה שפעם אחר פעם לא מבינים נכון את דבריהם?
4
האם גם החרדים היו מסכימים לזה?
ר.כ | 13-03-2018 15:42
אנחנו ציבור פרווה, למלמים שלא נלחמים על כבוד רבותנו. העט והכח נמצאים בידם של אנשים לא מוסריים אשר פוגעים במגמתיות ברבנים שלנו. נמאס כבר..
5
כבר בהיותו רמטכ''ל אמרו הרבנים כי יעלון מסוכן למדינה. איש ע''ה מחלט
עמוס | 13-03-2018 15:47
את הנזקים שגרם יעלון להתנחלויות ולעולם הישיבות קשה לאמוד
6
סדן קרא לנשים נשואות עצמאיות בעלות מום וללטהביות חולי
אור | 13-03-2018 17:16
השיעורים שלו מדברים בעד עצמם. צריך לחנך מאלפי חיות לא חיילי צהל
7
תפנימו: אי אפשר לחבר בין תורה למדינה ובסוף הכל מתפוצץ לכם בפרצוף
לוי | 13-03-2018 21:24
עשרות שנים מנסה הציונות הדתית לגשר ולחבר את התורה עם החילוניות, מתפתלת ללא הרף בנסיון לחבר את שלא ניתן לחיבור הקונפליקט בין ערכי היהדות לערכי החילוניות המתרסקים היה צפוי וידוע מראש ובתקופה האחרונה הותקפו על ידי חבריכם החילונים כמה וכמה רבנים ציוניים שהעזו להביע את דעת ההשקפה וההלכה היהודית מתי תפסיקו לנסות לחבר את מה שלא ניתן לחיבור ולאבד בכך רוחנית את טובי בניכם??? מתי תבינו שחובה להתבדל מהחילונים בכל הצורות האפשריות - כדי לשמר את הרוחניות של בניכם? שיתוף פעולה איתם יהיה רק בדיעבד ורק במידה המינימלית ההכרחית! או בקיצור, השאלה שלא תרצו לשמוע: מתי יקום רב גדול אצלכם שיודה : אנו טעינו , השיטה שלנו כשלה והרסה את המחנה, אנו מתנתקים מהחילונים, מעשייה איתם, מתרבותם, מחברות איתם, וחוזרים לחיק היהדות המלאה והבלתי מתפשרת? מתי?????
8
בוגי יעלון - נפוח כמו בלון - שיפתח את החלון
אוראור | 14-03-2018 16:33
ויקפוץ ליד עץ האלון....................