אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חרף ההסכמות; בישראל ביתנו מאיימים בפרישה מהממשלה

ב'ישראל ביתנו' מבהירים כי לא יצביעו בעד מתווה הפשרה שסוכם סביב חוק הגיוס, זאת חרף ההתפתחויות בין המפלגות החרדיות לראש הממשלה. יו"ר הסיעה: "לא מקובל עלינו, נצביע נגד חוק הגיוס"

חרף ההסכמות; בישראל ביתנו מאיימים בפרישה מהממשלה
  נתניהו וליברמן (צילום: גיל יוחנן ynet)

חרף ההתפתחויות לקראת מתווה פשרה סביב המשבר הקואליציוני שמאיים על הפלת הממשלה, ב'ישראל ביתנו' בוחרים הבוקר (שני) להבהיר כי לא יצביעו בעד נוסח החוק שסוכם. לפיו, חוק הגיוס שיובא הבוקר לאישור ועדת השרים יעבור בקריאה טרומית ולאחריו התקציב.

לטענת גומרים בכירי במפלגה, "נצביע רק בעד נוסח חוק שיסוכם על ידי צה״ל ומערכת הביטחון. אנחנו נצביע נגד ואם החוק יעבור במתווה הנוכחי בשלוש קריאות- אנחנו בחוץ".

יו"ר הסיעה, ח"כ רוברט אילטוב מגיב לפתרון שהתגבש, ואומר חד משמעית כי ״המתווה שהושג אמש בין ליצמן לנתניהו לא מקובל עלינו, נצביע נגד חוק הגיוס", כמו כן, שהתראיין הבוקר אצל ניב רסקין בקשת, הצהיר אילטוב כי אם החוק יעבור בממשלה- במפלגה יגישו ערר. "לא עושים פשרות על חשבון ביטחון ישראל על פי צרכיו של רב כזה או אחר".

אילטוב חזר על דעת יו"ר מפלגתו, כי יתנגדו לכל הצעת חוק שלא תבוא כהצעה ממשלתית מתוך מערכת הביטחון, את זה הסביר רק לאחר "שהוועדה המקצועית שמונתה ע"י שר הביטחון תיתן את כל המסקנות".

נזכיר, כי לפי מתווה הפשרה, חוק הגיוס של ח"כ יואב בן צור יעבור ביום רביעי הקרוב בקריאה טרומית בלבד ולאחריו יעבור חוק התקציב בקריאה שנייה ושלישית. במושב הקיץ יקודם חוק הגיוס בכפוף אישור הממשלה.

על כן, המכשול העיקרי נמצא עכשיו מול השר אביגדור ליברמן שלכל אורך הדרך הודיע נחרצות על התנגדותו לחוק האמור, ולא יהיה מוכן להתפשר על הצבעה בקריאה טרומית בלבד. הערכה היא שבאישור ראש הממשלה יתנגד לבסוף ליברמן לחוק בממשלה, אך הרוב כרגע מובטח  גם בלעדיו.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו