לזכרם: הוכרז הזוכה בתחרות הכרזה הממלכתית ליום השואה

בת-אל עטר, סטודנטית שנה ב' בחוג לעיצוב גרפי במכללת אמונה, היא הזוכה בתחרות הכרזה הממלכתית "מעצבים זיכרון" של יד ושם לשנת תשע"ח. הכרזה שעיצבה תשמש במסגרת אירועי שנת השבעים למדינה

לזכרם: הוכרז הזוכה בתחרות הכרזה הממלכתית ליום השואה
  בת אל עטר, הזוכה בתחרות הכרזות של יד ושם (צילום: יח"צ מכללת אמונה)

כרזה לזכרם: בת-אל עטר, סטודנטית שנה ב' בחוג לעיצוב גרפי במכללת אמונה, היא הזוכה בתחרות הכרזה הממלכתית "מעצבים זיכרון" של יד ושם לשנת תשע"ח.

זו השנה התשיעית שבה מקיים יד ושם את תחרות עיצוב הכרזה הממלכתית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כאשר כמדי שנה התחרות הייתה פתוחה לציבור הרחב. "התחרות מזמינה דור של סטודנטים ויוצרים ישראליים עכשוויים להביע קשת רחבה של משמעויות הקשורות בשואה באמצעות שפה חזותית. בכך ניתן ביטוי ליחסם של היוצרים לזיכרון השואה ולהשפעתם על עיצוב הזיכרון בחברה הישראלית" טען יו"ר יד ושם, אבנר של"ו. "היקף רחב ומגוון של סטודנטים לעיצוב, מעצבים ואמנים השתתפו גם השנה בתחרות לעיצוב הכרזה הממלכתית. אנו שואפים שהוראת השואה והנחלתה ישענו גם על תחומי דעת ויצירה נוספים כמו עיצוב ואמנות ולכן אנו מאמינים בדיאלוג אותנטי ומגוון בנושא"

השבוע עטר התבשרה שהכרזה אותה עיצבה במסגרת החוג לעיצוב גרפי במכללה, היא הכרזה שתשמש את יד ושם במסגרת אירועי שנת השבעים למדינת ישראל. הבוקר (ה') היא קיבלה פרס ביד ושם על הכרזה המוצלחת, וכן על תרומתה לעיצוב הזיכרון הממלכתי.

"הכרזה משרטטת בעיצוב מינמליסטי שני חלקים המהווים שלם הגדול מסך חלקיו" נכתב בנימוקי ועדת השיפוט לבחירת הכרזה הזוכה. "מגן הדוד הספק שבור, ספק שואף לשוב לצורתו השלמה, מאופיין בצבעוניות סימבולית מחברת ומושכת, את קווי המחשבה ליחסים ולהקשרים שבין השואה ומדינת ישראל בשנת השבעים להקמתה. המתבונן בכרזה מוזמן לעצב מחשבתו מתוך פתיחות, צניעות ורעננות, להשתתף בשיח שהיא מעוררת ולהעניק לה משמעויות פרטיות וקולקטיביות כאחד".

הכרזה של עטר עוצבה במסגרת תרגיל בלימודי תקשורת חזותית. "התלבטתי לא מעט איך אפשר להציג תרומה למדינה של כל כך הרבה אנשים, בתחומים כה שונים" תיארה עטר את תהליך היצירה. "התחלתי את היצירה מתוך הסמל של מדינת ישראל – מגן דוד, וחילקתי אותו לשניים כאשר החלק הכחול שלמטה מסמל את המדינה, את האנשים שכבר היו פה, והחלק הצהוב שמגיע מלמעלה מסמל את ניצולי השואה שהגיעו לארץ. בכרזה אני מראה שני חצאים שהולכים להתאחד, ולהפוך לסמל אחד".

הכרזה הזוכה בתחרות (צילום: יח"צ מכללת אמונה)

עוד שיתפה עטר בתחושותיה ואמרה: "אני מרגישה שזכיתי להשתתף בתחרות כזאת לטובת זיכרון השואה ותרומתם של הניצולים בסימן 70 שנה למדינה. בתהליך עבודתי חשבתי על משהו שיבטא את הקשר והחיבור בין הניצולים שעלו לארץ לבין ותיקי הארץ שכבר גרו כאן באותן שנים ואת השילוב ביניהם לבניין הארץ. אני מתרגשת מאוד שהכרזה שלי נבחרה. זאת תחושת שליחות לדעת שאני מייצגת את הרעיון הזה ומודה למאיר אשל המרצה שלי בתחום העיצוב גרפי, שהשקיע ועזר לי רבות בתהליך העבודה במטרה להגיע לתוצאה זו".

הזכייה של עטר מהווה הישג מיוחד עבור המכללה שבה היא לומדת. "זו השנה השניה ברצף בה סטודנטית ממכללת אמונה זוכה בתחרות הממלכתית לעיצוב כרזות יום הזכרון לשואה ולגבורה שעורכת יד ושם מידי שנה" אמר ראש החוג לעיצוב גרפי במכללת אמונה, יגאל גרוס. "מכללת אמונה מרבה להשתתף ולשלוח עבודות לתחרויות ממלכתיות רבות. בין השאר שלוש סטודנטיות שלנו קטפו החודש את שלושת המקומות הראשונים בתחרות הכרזות של ההסתדרות הציונית העולמית בנושא שבעים שנה למדינה".

ראש מכללת אמונה, עמוס ספראי, חיזק את טענתו של גרוס. לדבריו, "זהו כבוד גדול עבור המכללה והוכחה לכשרון ולמקצועיות הרבה בה ניחנו הסטודנטיות שלנו, שגם נהנות ממה שהן עושות וגם מצליחות למנף כישרון למקצוע לחיים".

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע