אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בזכות "פעמונים": לכל משפחה יש עוד 2,000 ש"ח כל חודש

לרגל החגים ארגון "פעמונים" ערך מחקר פנימי על מנת לסכם במספרים את תרומתו למשפחות אותן הארגון מלווה במהלך השנה. מהמחקר עולה כי בעזרת הליווי של מתנדבי הארגון, הצליחו המשפחות להקטין את ההוצאות בכ-500 ש"ח למשפחה, ולהוסיף עוד 1,500 לסעיף ההכנסות.

בזכות "פעמונים": לכל משפחה יש עוד 2,000 ש"ח כל חודש
  2,000 ש"ח כל חודש. (פלאש90)

לרגל חגי תשרי, ערך ארגון פעמונים דו"ח נתונים בו הוא מציג את פעילות הארגון במהלך השנה וכן ההישגים בקרב המשפחות שהארגון ליווה במהלך השנה.

ארגון "פעמונים" מסייע למשפחות השרויות במשבר כלכלי לעלות על דרך עצמאית של התנהלות בריאה ואחראית. במקום לתמוך כספית הוא מלמד אותן כיצד לחסוך ולקצץ בהוצאות.

במהלך התהליך שעוברת המשפחה עם מלווה אישי של פעמונים היא לומדת כיצד להתנהל עם הבנקים, חברות הסלולר, איך לעשות קנייה חכמה, ובכלל איך מאזנים את תקציב ההוצאות.

ממחקר פנימי שנערך בקרב משפחות הארגון עולה כי משפחה יכולה לחסוך בממוצע כ- 500  ש"ח בחודש בעקבות התהליך: בסעיף המזון ניתן לחסוך כ-200 ש"ח בביגוד כ-70, בסעיפי הדלק הסלולרי והבנקים כ-50 ש"ח כ"א ועוד כ 70 ש"ח בסעיף ה"שונות" בהתאם לכל משפחה.

בנוסף, מתוך המחקר עולה כי היועצים התעסוקתיים של פעמונים הצליחו להגדיל את היקף ההכנסות ב- 1500  ש"ח בממוצע בחודש למשפחה, מה שהעביר את רוב המשפחות ממינוס לפלוס.

העצות שנתנו בפעמונים המליצו בין השאר על  בן זוג שיצא לעבוד במקרים בהם ישנו רק מפרנס יחיד, הוספת משרות, בקשת העלאה מהבוס או החזרים שונים מעבודה: נסיעות, ארוחות ועוד, שעות נוספות, שילוב נכון של "שכיר" ו"עצמאי" במשכורת, שיעורים פרטיים ועוד.

בסך הכל הגיע קיצוץ ההוצאות יחד עם הגדלת ההכנסות לכדי 2,000 ש"ח בחודש למשפחה.

נוסחה לשינוי אמיתי

אוריאל לדרברג, מנכ"ל פעמונים הוסיף על הנתונים: "בסוף שנת תשע"א, נושא יוקר המחייה עלה לסדר היום אצל כל אזרחי מדינת ישראל. ארגון פעמונים מתעסק בסוגיה זו במשך שנים. יש צורך במהפך משמעותי אצל המשפחות בנושא ניהול משק הבית, בלעדיו השינוי המיוחל לא יתרחש.

נתוני דו"ח פעמונים תשע"א מלמדים אותנו כי השילוב הנכון של אחריות שלטונית, אחריות מצד החברות, ואחריות אישית של כל משפחה ומשפחה מהווה נוסחה נכונה לשינוי אמיתי. אני מאחל לכל עם ישראל שנה טובה שנת שגשוג והצלחה".

במסגרת פעילות פעמונים השנה ליוו כ- 2,100 מתנדבים   4,422 משפחות, מתוכן 2,842 משפחות חדשות שנקלטו במהלך השנה. במהלך שנת תשע"א 2,615 משפחות השלימו בהצלחה את תהליך הלווי.

השנה, כ-980 מתנדבים חדשים הצטרפו לארגון במגוון תחומים:   ליווי משפחות, ייעוץ מקצועי, ייעוץ תעסוקתי, ייעוץ משפטי, הרצאות והנחיית סדנאות.

כ- 38 קורסים להכשרת מתנדבים התקיימו בכל הארץ, כל קורס הכשרה אורך בין 6 ל-7  מפגשים בני 3 שעות כל אחד.

בנוסף לכך, כ- 4,450 אנשים השתתפו ב- 160 הרצאות על ניהול כלכלת משק בית נכונה וכ- 800 איש השתתפו ב- 46 סדנאות ניהול כלכלת משק בית נכונה של  4 מפגשים כל אחת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו