שמח שלמדתי בבית מדרש שראשו מסוגל להביט קדימה

עיתונאי 'מקור ראשון' אלישיב רייכנר מתייחס להחלטתו של ראש ישיבת ירוחם לקחת צעד אחורה ולמנות תחתיו שני סגנים: "נהג כמו רבו הרב עמיטל זצ"ל"

שמח שלמדתי בבית מדרש שראשו מסוגל להביט קדימה
  (צילום: יאיר קלייטמן)

מו"ר הרב אליהו בלומנצויג, ראש ישיבת ההסדר ירוחם, הודיע על מינויים של הרב אוריאל עיטם והרב חיים וולפסון כסגני ראש ישיבה לצדו, בהנהגת הישיבה. הרב בלומנצויג שמכהן כראש ישיבת ירוחם מאז היווסדה לפני 25 שנה, נימק את המהלך ברצון פנימי שלו לשינוי, שעשוי לפעול לטובה עליו, ועל הישיבה. הרב ימשיך בשלב זה לשאת בתפקיד ראש הישיבה אך יצמצם את נוכחותו.

המהלך, שהוגדר על ידי הרב בלומנצויג כמהלך של התחדשות וצמיחה הזכיר לי מהלך דומה שעשה לפני 14 שנה, הרב עמיטל זצ"ל, רבו של הרב בלומנצויג יבל"א בישיבת 'הר עציון'.

למרות שהדבר לא נחשב אז למקובל בעולם הישיבות, החליט הרב עמיטל לפעול להכתרת ממשיכי דרכו עוד בהיותו מכהן בראשות הישיבה. "הניסיון מוכיח", הוא הסביר, "שכל ישיבה שבה לא קבעו מראש ממשיכי דרך, התפצלה לשתיים או שלוש ישיבות, או ששינתה לגמרי את צורתה".

כשהרב עמיטל הודיע על המהלך לתלמידים הוא אמר להם בין השאר: "אחרי מתן תורה, ה' אומר לבני ישראל: "שובו לכם לאוהליכם". יש אימרה חסידית המפרשת את הפסוק בדרך הבאה: הקב"ה אומר לעם ישראל, הייתם טובים כל כך במעמד הר סיני, אמרתם 'נעשה ונשמע', אבל עכשיו נראה איך תהיו בבית…. הקו המנחה בישיבה היה תמיד לדאוג לא רק למה שקורה בבית המדרש, אלא בעיקר לדרך שבה התלמידים ייראו כשהם יוצאים מבית המדרש. מתוך אותה גישה, הרגשתי צורך לדאוג לישיבה גם לאחר הפרישה…"

ביום כזה אני שמח שלמדתי בבית מדרש שהעומד בראשו מסוגל להביט קדימה ובאופן אצילי ומעורר הערכה, להוביל מהלך של התחדשות ולהכתיר בענווה את ממשיכי דרכו, עוד כשהוא בשיאו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
יפה מאוד!
דודו | 08-03-2018 12:24
אשריכם תלמידי חכמים
2
הרב עמיטל עשה את זה בגיל 80+
הבדל אחד משמעותי | 08-03-2018 23:25
הרב בלומנצוויג צעיר משמעותית. בקרוב יגיע לגיל 70. זה צעד מפתיע שאני מקווה שלא נובע מבעיה בריאותית. רפואה שלימה!
3
הכל סבבה אבל
עי | 10-03-2018 19:32
לא ברור ככ מה היחצנות הגדולה לראש ישיבה אי שם שמינה 2 סגנים. יופי לכם
4
ככה נראה טור טיפוסי של רייכנר
שי | 10-03-2018 20:35
התנהגות אצילית צעד אמיץ חברתי מתחדש הרב עמיטל הוא גדול הדור.
5
הוא בריא לגמרי
מרדכי | 12-03-2018 11:16
הרב בלומנצוויג הודיע לתלמידי הישיבה בפירוש שהפרישה לא נובעת מבעיות בריאותיות וברוך ה' הוא בריא.