ראש ישיבת ירוחם הודיע על צמצום פעילותו בישיבה

ראש ישיבת ההסדר בירוחם, הרב אליהו בלומנצויג, הודיע על מעין פרישה ומינוי שניים מותיקי הר"מים בישיבה תחתיו, הרב אוריאל עיטם הרב וחיים וולפסון: "רצון פנימי לשינוי"

ראש ישיבת ירוחם הודיע על צמצום פעילותו בישיבה
  הרב בלומנצויג בישיבת ירוחם (באדיבות הישיבה)

ראש ישיבת ההסדר בירוחם, הרב אליהו בלומנצויג, הודיע על צמצום פעילותו בישיבה ועל מינויים של שני רבנים חדשים תחתיו, אוריאל עיטם וחיים וולפסון.

במכתב שפרסם לבוגרי וידידי הישיבה, תיאר הרב בלומנצויג את הדרך שהוא עבר מאז הקמת הישיבה ועד היום, במשך 25 שנה.

לאחר שפירט את הזכות הגדולה שנפלה בחלקו להקים את הישיבה ולעמוד בראשה, כתב הרב בלומנצויג: "ביחד עם הכרת הזכות והבעת ההודאה על חלקי מלווה אותי רצון פנימי לשינוי. מתוך תחושה ותקווה שהוא יכול לפעול לטובה עלי אישית וגם על בית המדרש".

הרב בלומנצויג פירט כיצד יראה עכשיו מבנה הישיבה: "כדי לקדם מהלך כזה, יצטרפו אליי בשלב זה החל מאלול הקרוב וללא קציבת זמן כרגע, הרב אוריאל עיטם והרב חיים וולפסון כסגנים, והם יקחו בעזרת ה' חלק משמעותי בהנהגת הישיבה כשאני ממשיך בתפקידי הנוכחי אך מצמצם את נוכחותי. במסגרת זו אשמור בעזרת ה' גם על קשר מיוחד עם כלל הישיבה בשיעורים כלליים וגם על קשר מיוחד עם השכבה הבוגרת- אותו נעצב יחד בעזרת ה'".

בהמשך כתב הרב בלומנצויג כי בכוונתו לפגוש את  כלל בוגרי השיבה וידידיה בקרוב, כאשר לדבריו בוא כבר החל במהלך והחל לפגוש חלק מהם.

הרב אוריאל עיטם בוגר מחזור י"ח בישיבת הר עציון, מלמד בישיבה מאז שנוסדה, ובבתי מדרש רבים נוספים. הוא משמש כראש תכנית לימודי האגדה והאמונה בישיבה; דרך לימודו המיוחדת באה לידי ביטוי בסדרת ספריו 'ונהר יוצא מעדן' על מחשבת המועדים.

הרב אוריאל עיטם (באדיבות ישיבת ירוחם)

הרב חיים וולפסון (באדיבות ישיבת ירוחם)

הרב חיים וולפסון צמח בישיבת אור עציון, ולאחר מכן גם בישיבת הר המור ובכולל 'יד ברודמן'. קנה את דרכו בלימוד אצל הרב מרדכי שטרנברג והרב משה דימנטמן, מלמד שנים רבות בישיבה בירוחם גמרא וחסידות, ובשנים האחרונות משמש כראש כולל ההלכה בישיבה.

בשנה האחרונה מובילים הרב אוריאל והרב חיים את תכנית התפילה 'ליבא דהלכתא' בישיבה, בה עסקו בפנים השונות של התפילה – בלימודי עיון, הלכה, אגדה ובעבודת התפילה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע