אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אב לתאומים יוכל לצאת לחופשת לידה של 3 שבועות

ועדת הרפורמות, בראשות ח"כ רחל עזריה (כולנו), אישרה היום (ד') לקריאה ראשונה את הצעת חוק עבודת נשים, תיקון שיזם ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) וחברי כנסת נוספים. התיקון יאפשר הארכת חופשת הלידה של גברים עד שלושה שבועות

אב לתאומים יוכל לצאת לחופשת לידה של 3 שבועות
  אילוסטרציה שאטרסטוק

ועדת הרפורמות, בראשות ח"כ רחל עזריה (כולנו), אישרה היום (ד') לקריאה ראשונה את הצעת חוק עבודת נשים, תיקון שיזם ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) וחברי כנסת נוספים. התיקון יאפשר הארכת חופשת הלידה של גברים עד שלושה שבועות.

יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ רחל עזריה אמרה "לפני כשנה העברתי חוק שמאפשר לאבא לקחת שבוע חופשת לידה במקביל לאימא, על חשבון חופשת הלידה שלה. כעת השלמנו את המהלך, והוספנו שבועיים נוספים לאבות לתאומים, על חשבון התוספת שמקבלת האם. "זהו עוד שלב בדרך להורות שוויונית וסיוע להורים לילדים בשוק העבודה. בלידה של תאומים, השבועות הראשונים קשים במיוחד, וההזדמנות של שני ההורים לטפל בילדים ביחד מיד לאחר הלידה היא קריטית".

גם לאבא מגיע שבועיים חופשה

החוק הנוכחי קובע שיולדת זכאית לחופשת לידה בת 15 שבועות. יולדת שילדה יותר מילד אחד, תהיה זכאית לשלושה שבועות נוספים על כל ילד נוסף שילדה. התיקון לחוק שאושר היום בוועדה, יאפשר לבן הזוג של היולדת לצאת לחופשת לידה של שבועיים נוספים, ובסך הכל חופשה בת שלושה שבועות.

כך לדוגמא, יולדת שילדה תאומים, תהנה מחופשת לידת בת 18 שבועות. מתוכם, בן זוגה יוכל (בהסכמת היולדת) לצאת לחופשה בת שלושה שבועות במקביל לחופשת הלידה של היולדת.

אשתקד, נכנס לתוקף תיקון לחוק שיזמה יו"ר ועדת הרפורמות ח"כ רחל עזריה, תיקון שהוסיף שבוע אחד לחופש לידה. עוד נקבע, מתן אפשרות לגבר לצאת לחופשת לידה של שבוע (מתוך חופשת הלידה של היולדת) וצמצום חופשת הלידה המינימאלית של הגבר משלושה שבועות לשבוע אחד. מאז כניסתו של החוק לתוקף, (יוני 2017) מספר האבות שניצלו את חופשת הלידה, הוכפל מכ-500 בשנה לכ-1,000 גברים בשנה.

מנתונים שהציג הביטוח הלאומי בדיון הקודם, עולה כי בכ- 4,000 לידות מתוך 176 אלף לידות בישראל בשנה, נולדים תאומים. ובכ-80 לידות נולדת שלישייה או יותר.

יוזם הצעת החוק ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) אמר "עוד צעד בדרך להורות שוויונית שמגיע יחד עם הקלה משמעותית להורי תאומים. בזכות הצעת החוק יוכלו אבות לתאומים לשהות בחופשת לידה יחד עם האם לתקופה של עד שלושה שבועות לאחר הלידה. התקופה שלאחר הלידה לא קלה, ובלידת תאומים, היא קשה במיוחד. הזמן שבו הורי התאומים יוכלו לשהות ביחד, יאפשר להם לתמוך אחד בשנייה. אני שמח שבתקופה פוליטית מתוחה הצלחנו, בסיועה של ח"כ עזריה, לקדם חוק חברתי שמיטיב עם ציבור ההורים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
סרט על יגאל עמיר
חני רוזן | 20-08-2019 1:33
סרט על יגאל עמיר? לא להאמין!!! לעשות סרט על אדם נקלה בזוי וחסר עמוד שידרה שרק מחפש להתפרסם ועל הדרך לבזות את כבודו של יצחק רבין? שינוח על משכבו בשלום, אני לא בטוחה שאצליח להירדם הלילה - הנושא הזה מטריד במיוחד, מסקרן מאד לדעת של מי היה הרעיון לעשות מזה סרט, מישהו פה נפל כנראה על הראש, ממש בושה, איפה התחשבות בכבוד המת פה? או שאנשים שכחו מה זה בכלל...