נאמני תורה ועבודה: "האיחוד הלאומי מוציאה את עצמה מהציונות הדתית"

גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' תוקפים מותחים בקורת על המצע של האיחוד הלאומי בנושא דת ומדינה, ואומרים כי בעצם פרסום המצע הוציאה המפלגה את עצמה משורות הציונות הדתית. אופיר סופר: "נאמנים לדרכו של הרב קוק"

"האיחוד הלאומי מוציאה את עצמה מהציונות הדתית"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

גורמים בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' תוקפים מותחים בקורת על המצע של האיחוד הלאומי בנושא דת ומדינה, ואומרים כי בעצם פרסום המצע הוציאה המפלגה את עצמה משורות הציונות הדתית.

"מפלגת 'האיחוד הלאומי' פרסמה מצע בנושאי דת ומדינה, עיסוק מבורך כשלעצמו", מסרו גורמים בתנועה לסרוגים. לדבריהם, "המצע עצמו רחוק מלשקף את עמדת הזרם המרכזי בציונות הדתית, ואף מנותק מהתפקיד המסורתי של הציונות הדתית, להיות המחברים בין הדתי ללאומי ובין תורה ועבודה. המצע מלא בשלילת האחר ובהתגוננות".

עוד הוסיפו הגורמים כי "עמדות מסוג זה, הביאו עד כה להתרחקות מהיהדות, לפתיחת עוד חנויות בשבת, ליותר אנשים שאינם מתחתנים כדת משה וישראל ולצמצום אמון הציבור ברבנות. זהו צעד המוציא עצמו מערכיה של הציונות הדתית ומקרב יותר לערכיהן של המפלגות החרדיות".

מי שהגיב בחזרה לדברים הקשים הוא מזכ"ל מפלגת 'האיחוד הלאומי', אופיר סופר שאמר כי "המכנים את עצמם נאמני תורה ועבודה חפצים להפריד את הדת מהמדינה, זו בדיוק לא דרכה של הציונות הדתית אנחנו נאמנים לדרכו של הראי"ה קוק זצ"ל מייסד הרבנות הראשית".

עוד אמר סופר כי "אנחנו נאמנים לדרכם של אזרחי ישראל בנתיבות, שדרות, אופקים, צפת וירושלים ופחות לדרכו של יאיר לפיד".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הרב קוק היה יכול היום להיבחר כרב ראשי?
חבר נאמני | 06-03-2018 17:15
תמהני אם הרבנות כיום הולכת בדרכו. היא לא היתה סופרת אותו ממטר
יש את ג' וש"ס. למה צריך איחוד לאומי ?
פילפול בלבול ? | 06-03-2018 19:41
י
2
חחחח ארגון הרפורמים הזה חושב שהוא ציונות דתית
אורי | 06-03-2018 17:58
חבורה של רפורמים