אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"חוק הגיוס יעבור? ישראל ביתנו תפרוש מהקואליציה״

אחרי האיום שמשגר השר כחלון, גם בישראל ביתנו מחריפים את האמירות. כאשר יו"ר הסיעה מבהיר כי אם חוק הגיוס יעבור במתכונתו הנוכחית בקריאה שנייה ושלישית, הם  יפרשו מהקואליציה

"חוק הגיוס יעבור? ישראל ביתנו תפרוש מהקואליציה״
  מאחדים כוחות נגד החרדים (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

אחרי האיום שמשגר השר כחלון, גם בישראל ביתנו מחריפים את האמירות בקשר למאבק בקואליציה סביב חוק הגיוס. ח״כ רוברט אילטוב השיב היום (שלישי) לגבי הצד שנוקטת סיעתו, והבהיר כי אם חוק הגיוס יעבור במתכונתו הנוכחית בקריאה שנייה ושלישית, הם  יפרשו מהקואליציה.

אילטוב נשאל על החוק מעורר המחלוקת, ואמר כי ההתעקשות עליו "הוא עניין עקרוני עבור מפלגת ישראל ביתנו". לדבריו, "אנחנו לא מוכנים להתפשר בנושאים הנוגעים לביטחון המדינה. כל אזרח צריך לתרום את תרומתו למדינה, בין אם בשירות צבאי ובין אם בשירות לאומי".

על כן הוסיף בצורה ברורה, "במידה וחוק הגיוס יעבור במתכונתו הנוכחית בקריאה שנייה ושלישית, סיעת ישראל ביתנו תפרוש מהקואליציה״.

בתוך כך, גם שר האוצר משה כחלון המשיך את הקו התקיף נגד המפלגות החרדיות ברקע המשבר הקואליציוני סביב קידום חוק גיוס חדש, ואאיים: "עם ישראל ישב לליל הסדר או עם תקציב או ללא שר אוצר".

במסיבת עיתונאים של משרד הכלכלה ומכון התקנים הסביר השר כי "לא אוכל לתפקד ולהמשיך לכהן כשר אוצר אם התקציב לא יעבור בסוף המושב. אין שום הגיון לכרוך את הגיוס בתקציב המדינה. על מנת לתת מענה לאוכלוסיות שהוזנחו שנים נאלצנו להקדים כסף מ- 2019 – צהרונים ומס הכנסה שלילי והמשמעות של אי העברת התקציב פוגעת באוכלוסיות גדולות, אותם לא מעניין מתווה הגיוס. אני קורא פעם נוספת לחבריי: תתעשתו, אם עד סוף המושב לא עובר התקציב אני באופן אישי קורא לחבריי בכולנו לקום ולעזוב".

את הדברים אומר כחלון בעקבות המגעים המתנהלים ביממה האחרונה עם הסיעות החרדיות בכדי לאשר את חוק הגיוס בקריאה טרומית בלבד במושב הכנסת הנוכחי ומייד לאחר מכן גם יאושר התקציב לשנת 2019. אולם למרות ניסיונות אלו, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן סירב להתגמש ודחה את האפשרות לפשרה מסוג זה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
48 שעות ואין ישראל ביתינו
י | 06-03-2018 20:12
מצחיק