אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלשיך הגן על עדי המדינה: "כלי חשוב להרתעה"

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס לחקירות ראש הממשלה במהלך נאום שנשא בכנס שדרות לחברה. לדבריו, עדי מדינה הם "כלי חשוב להרתעה", וכן "אחד הכלים החשובים במלחמה- גם בפשיעה וגם בשחיתות"

אלשיך הגן על עדי המדינה: "כלי חשוב להרתעה"
  "עדי מדינה הם כלי חשוב להרתעה". מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך (צילום: רועי עלימא\פלאש 90)

לאחר שראש הממשלה נתניהו תקף את החלטתו של מקורבו לשעבר, יועץ התקשורת ניר חפץ, להפוך לעד מדינה- מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיב בנאום שנשא בכנס שדרות לחברה הנערך במכללת ספיר. במהלך הנאום התייחס באופן מרומז לחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה ולגיוס עדי המדינה בתיקי הפרשות.

"עדי מדינה הם כלי חשוב להרתעה. למשטרה יש יכולות מרשימות ביכולת לגייס עדי מדינה ולפגוע בצורה משמעותית בראשי ארגוני פשיעה" טען במהלך נאומו. עוד אמר כי השימוש בעדי מדינה הוא "אחד הכלים החשובים ביותר במלחמה- גם בפשיעה וגם בשחיתות הציבורית".

אלשיך הוסיף והרחיב על פעילות המשטרה בתחום השחיתות. "בסופו של דבר, עבריינות בתחום השחיתות הציבורית היא חמקמקה" טען. "קשה לאסוף ראיות בתיקים הללו, ואנשים מרגישים שהם מוגנים. כאשר מישהו מתהפך עליהם, זה שונה".

במהלך הכנס אלשיך גם נשאל כיצד הוא יגיב במידה והיועץ המשפטי לממשלה יחליט שלא לקבל את המלצות המשטרה. "אני סומך על היועמ"ש שהוא שוקל שיקולים מקצועיים, משפטיים טהורים. יש שיקולים שהוא צריך לשקול ואנו לא. היועץ יקבל החלטה נקייה האם נכון להעמיד לדין על סמך הניתוח המשפטי, וכמובן בהתאם לאינטרס הציבורי" השיב המפכ"ל. "אנחנו שוקלים את חקר האמת והראיות. אם יסתבר שלא עשינו את עבודתנו בחקר האמת – זה יהיה כישלון אישי שלי".

דבריו של המפכ"ל נאמרו לאחר שמקורביו של ראש הממשלה הביעו ביקורת על ההחלטה של ניר חפץ לחתום על הסכם שבו יעיד נגד נתניהו בתמורה לכך שלא יועמד לדין ולא יישלח למאסר. "כשיש משהו, לא צריך אפילו עד מדינה אחד, וכשאין- גם אלף עדי מדינה לא יעזרו" טענו הגורמים. "המירוץ הבלתי פוסק אחר עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום- ולא יהיה כלום".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אלשיך עלה מתימן לפני 9 שנים וכבר מבין ב''עדי תביעה'' מי מכתיב לו את הנאומים?
עמוס | 06-03-2018 15:00
נראה לי כי את הנאומים מכתיב לו איתן כבל שגם הוא תימני כמוהו