שגרירת ארה"ב: "ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל"

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי נשאה הלילה דברים בוועידת איפא"ק. בין השאר אמרה כי ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל- וזכתה למחיאות כפיים סוערות מהקהל. עוד אמרה כי תפעל להגיע לחגיגת חנוכת השגרירות בירושלים

שגרירת ארה"ב: "ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל"
  "ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל". שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי (צילום מסך)

"ירושלים הייתה ותמיד תהיה בירת ישראל. זו עובדה". כך אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, במהלך דבריה הלילה בוועידת איפא"ק השנתית בוושינגטון. בנאומה היילי שיבחה את ההחלטה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להעביר את שגרירות המדינה לירושלים, ואמרה כי תפעל להגיע לחגיגת חנוכת השגרירות החדשה.

צפו בנאום המלא של שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי

היילי, שזכתה לקבלת פנים נלהבת מנוכחי הכנס וזכתה למחיאות כפיים סוערות פעמים רבות בנאומה, הביעה תמיכה בהחלטת הממשל להכיר בירושלים כבירת ישראל. "בירה היא לא משהו שנוצר על ידי מיקום של שגרירות כזו או אחרת או על ידי החלטה אמריקנית" אמרה. "מה שהנשיא טראמפ עשה זה להכיר במציאות שהוכחשה זמן רב מדי. ארה"ב לא הפכה את ירושלים לבירת ישראל".

"לנשיא טראמפ היה את האומץ להכיר בעובדה הזאת- בזמן שלאחרים לא היה. מתישהו בעתיד, יגיע היום שבו כל העולם יכיר בעובדה זו" הוסיפה השגרירה האמריקנית. "בינתיים, אני מקווה להצטרף לשגריר הנהדר שלנו, דיוויד פרידמן, ביום שבו נפתח את השגרירות האמריקנית החדשה שלנו בירושלים. ישראל לא הולכת לשום מקום. כשכולם יבינו את זה- יהיה שלום".

במהלך הנאום היילי תקפה פעמים רבות את חברי מועצת האו"ם על החלטותיה נגד ישראל. "יש אנשים שמאשימים את ארה"ב בהעדפה של ישראל. אין שום דבר רע בלהפגין העדפה כלפי בעלת ברית" טענה. "ישראל היא מדינה חזקה עם כלכלה משגשגת וצבא עוצמתי, אך היא סובלת מהתנכלויות באו"ם".

השגרירה הזכירה כדוגמה את החלטת משנת 2016, המגדירה את היישובים היהודיים ביהודה ושומרון כ"בלתי חוקיים", במסגרתה ארה"ב נמנעה מלהביע עמדה- ואף סירבה להטיל וטו על ההחלטה. לדבריה, "זה היה יום מביש לארה"ב. לא עמדנו לצד חברתנו כשהיא נזקקה לנו. ביום הראשון שלי בתפקיד הבטחתי: במשמרת שלי, זה לא יקרה שוב".

בסיום דבריה היילי הבטיחה כי תמשיך לפעול למען ישראל באו"ם. "אסור שיהיה מצב שבו מדינה אחת בעולם לא יכולה לבחור את בירתה" הבטיחה. "לא יכול להיות שארגון שבו חברות 193 מדינות יכלה את זמנו בהתקפה על מדינה אחת. אנחנו לא נקבל את זה יותר".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע