אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו קובר את תשלום הארנונה של הכנסיות בועדה

ראש הממשלה נתניהו וראש העיר ירושלים ברקת סיכמו: יוקם צוות מקצועי בראשות השר הנגבי ובהשתתפות כלל הגורמים לגיבוש פתרון לסוגיית הארנונה על שטחים בבעלות הכנסיות, שאינם בתי תפילה

נתניהו קובר את תשלום הארנונה של הכנסיות בועדה
  (צילום: Mab-CTS)

הנוצרים זעמו, נתניהו מעביר קובר את סוגיית תשלום הארנונה של נכסי הכנסייה בירושלים לועדה.

שלשום דחתה ועדת השרים לחקיקה את הדיון בנושא הצעת החוק של רחל עזריה להפקעת נכסי הכנסייה בירושלים, וזאת בהמשך לדרישתה של עיריית ירושלים לתשלום רטרואקטיבי של ארנונה מבתי הארחה ובתי מלון של הנוצרים בירושלים.

הנוצרים זעמו על שתי הגזרות והודיעו על סגירת כנסיית הקבר עד לביטול חובת תשלום הארנונה והסרת החוק מסדר היום.

כמו כן, בעקבות בקשה של ראשי הכנסיות להיכנס למשא ומתן בנושא מכירת הקרקעות בירושלים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מהשר הנגבי לבחון את הסוגיה. בזמן עבודת השר הנגבי בנושא, תושהה כל חקיקה בעניין.

כעת הודיעה עיריית ירושלים כי במסגרת שיח בין משרד ראש הממשלה לעיריית ירושלים בעניין סוגיית הארנונה של הכנסיות, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ירושלים ניר ברקת סיכמו כי צוות מקצועי בראשות השר הנגבי ובהשתתפות נציגי משרדי האוצר, החוץ, הפנים ועיריית ירושלים יגבש מתווה לפתרון סוגיית הארנונה שאינם על בתי תפילה וינהל מו"מ עם נציגי הכנסיות להסדרת העניין.

בעקבות כך, באישור היועץ המשפטי לעירייה  תשהה עיריית ירושלים את הליכי הגבייה העירוניים שננקטו בשבועות האחרונים למשך עבודת הצוות.

העירייה מברכת על הניסיון להסדיר את תשלום הארנונה

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ישראל גאה להיות המדינה היחידה במזרח התיכון בה לנוצרים ולמאמיני כל הדתות יש חופש דת ופולחן מלא. ישראל היא ביתה של קהילה נוצרית משגשגת, וישראל מקבלת בברכה חברים נוצרים מכל העולם."

עיריית ירושלים מסרה כי היא "מברכת על הניסיון הנוסף להסדיר את תשלום הארנונה לשטחים המסחריים בבעלות הכנסיות ומדגישה כי היא נחושה להסדיר את חובות העבר ותשלומי הארנונה לעתיד על פי כל דין ולמען תושבי ירושלים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לא ללכת נגד העם
יהודי פשוט | 27-02-2018 22:25
מדינת ישראל היא בית לאומי לעם היהודי. אין שום ערך בהבלטת מאמיני הברית החדשה והפסקת הבחירה האלוקית בישראל בשם חופש דת מדומה שאינו אלא עצימת העיניים. חופש נצרות, מתוך פחד מהיהדות, הוא בוז לענף שעליו מדינת ישראל יושבת - כמיהת הדורות לירושלים ולבית המקדש, כבימי שלמה המלך, ולמלשינים ולמינים אל תהי תקוה
2
למה לנוצרים יש פתור מתשלום ארנונה(כמו לבאהים בחיפה)
שישלמו | 28-02-2018 9:03
הזוי היהודים משלמים, והחזירים חוגגים
3
2000 שנות התעללות בעם ישראל. הם צריכים לשלם לנו. וגם ללכת מכאן לאירופה.
אסתר גרשוני 2 | 28-02-2018 11:55
אחרי 2000 שנות התעללות בעם ישראל. הם צריכים חשלם לנו ולהשמיד את העבודה זרה מהיסוד.