אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מצגר: "פטירתו היא אובדן גדול לתורה לעם ולארץ"

אבל כבד ירד על הציבור הציוני דתי בארץ בהשמע הבשורה על פטירתו של הרב חנן פורת ז"ל. מכל קצוות הקשת הפוליטית מבכים את לכתו. השר דניאל הרשקוביץ: "עוצמתו הרוחנית וחזונו שימשו כמגדלור שהאיר את דרכם של רבים. האור שכבה עם הסתלקותו יחסר לכולנו." הרב דני איזק: "הרב חנן היה איש שחי את החיבור בין קודש לחול בין עולם הרוח לעולם המעשה ובין דתיים לבין שאינם דתיים".

הרב מצגר: "פטירתו היא אובדן גדול לתורה לעם ולארץ"
  לוחם העם התורה והארץ (פלאש90)

הרב הראשי לישראל יונה מצגר ספד לרב חנן פורת ואמר: "עוד בהיותי בחור בישיבת כרם ביבנה ידעו הוותיקים לספר על חנן, בוגר הישיבה, אשר בימים אלו שבין כסה לעשור היה נעדר מהישיבה עד שפעם אחת מצאוהו מתבודד בחולות אשדוד ומתייחד עם קונו.

צנוע היה עד למאוד, נעים הליכות ואהוב על הבריות. אהבת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל קיננה בו ללא הרף. פטירתו היא אובדן גדול לתורה לעם ולארץ."

חברי הכנסת אורי אריאל, יעקב כץ כצל׳ה ומנכ״ל מפלגת תקומה, נחי אייל: "אנו אבלים ומרכינים ראש ביחד עם עם ישראל כולו על הילקחו מעימנו בטרם עת של מייסד המפלגה הרב חנן פורת ז״ל, אוהב העם והארץ ומבכירי חלוציה ובוניה.

הרב חנן פורת ז״ל פעל עד יומו האחרון בכל המישורים להרבות אהבה ואמונה בעם ישראל ולחזק את אחיזתנו בארץ אבותינו. בבנין העם והארץ ננוחם״.

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ אורי אורבך: "משפחת הציונות הדתית אבלה על לכתו מעימנו של אוהב העם, התורה והארץ, הרב חנן פורת. חנן פורת סימל את עוצמת הציונות הדתית הבונה והמתחדשת. חייו ומותו למופת לנו."

יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ: הרב חנן פורת גילם בדמותו את השילוב המושלם של אהבת העם, אהבת התורה ואהבת המולדת. עוצמתו הרוחנית וחזונו שימשו כמגדלור שהאיר את דרכם של רבים. האור שכבה עם הסתלקותו יחסר לכולנו.

דובר מועצת יש״ע רוני ארזי: מועצת יש"ע אבלה על הסתלקותו בטרם עת של הרב חנן פורת, לוחם, מנהיג ומורה דרך מאז ראשית ימיה של ההתיישבות ביהודה ושומרון.

חנן פורת גילם בדמותו וברוחו את המיטב שבציונות, בחיבור למקורות, בהגשמה ההתיישבות, בעידוד עליית נדחי ישראל וקליטתם בארץ, בעשיה בכנסת ישראל ובבטחון המדינה.

מנהיגותו והדרכתו של הרב פורת יחסרו מאד למחנה נאמני ארץ ישראל. יהי זכרו ברוך."

הרב דני איזק ראש ישיבת ההסדר "בית אורות": "הרב חנן פורת היה ממייסדי הישיבה וזה שנתן לישיבה את שמה "בית אורות" על שמו של גיורא אשכנזי ז"ל, חברו ומפקדו בפלוגת הצנחנים שנפל במהלך מלחמת ששת הימים בסמוך למקום בו הוקמה הישיבה.

הרב חנן שילב בדמותו הסתכלות מיוחדת המחברת בין כל מרכיבי החברה הישראלית, והכל מתוך נקודת המבט של התנ"ך שאותו כל כך אהב והאהיב על אחרים על ידי  השיעורים שהעביר במשך עשרות שנים לאלפי תלמידים. הרב חנן, הקפיד עד התקופה שבה חלה להעביר מדי חודש שיעור לתלמידי הישיבה והיווה עבור תלמידי, בוגרי ורבני הישיבה דמות מופת שלאורה התחנכו.

הקשר המיוחד שלו לישיבה בא גם לידי ביטוי בהחלטתו להשתתף למרות מחלתו בטקס חנוכת אבן הפינה לשכונת בית אורות וזאת בגלל אהבתו העזה לירושלים המאוחדת עליה גדל ונלחם במשך ימי חייו.

יש הרבה אנשים שמדברים על אחדות וחיבורים אך הרב חנן היה איש שחי את החיבור בין קודש לחול בין עולם הרוח לעולם המעשה ובין דתיים לבין שאינם דתיים".

יהי זכרו ברוך.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו