מיכאלי לסרוגים: "הרב קרים הופך את הצבא לדתי"

ח"כ מרב מיכאלי הצהירה הבוקר כי יש לפטר את הרב הצבאי הראשי. בראיון לסרוגים היא אומרת: "הוא אמר דברים מפלים, מזלזלים, משפילים ופוגעניים כלפי נשים"; "מעודד הפרדה בין גברים לנשים, והפיכת הצבא לצבא דתי"

מיכאלי לסרוגים: "הרב קרים הופך את הצבא לדתי"
  (צילום: Miriam Alster/Flash9)

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הצהירה הבוקר (ראשון) כי יש לפטר את הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב איל קרים מתפקידו בצבא.

בראיון לסרוגים היא אומרת: "הוא אמר דברים מפלים, מזלזלים, משפילים ופוגעניים כלפי נשים"; "מעודד הפרדה בין גברים לנשים, והפיכת הצבא לצבא דתי".בהמשך היא מטילה את האחריות על הרמטכ"ל והפיקוד הבכיר ש"מופקרים ע"י נתניהו שמוכר כרגע כל דבר כדי להישאר בשלטון".

למה לפטר את הרב קרים? בהתחשב באמירות השנויות במחלוקת שנאמרו רק לאחרונה כנגד צה"ל הוא אמר בסך הכל דברים סבירים וזו דעתו.

"דבריו של קרים חמורים ביותר. אמר דברים מפלים, מזלזלים, משפילים ופוגעניים כלפי נשים. יותר מזה, כמו שנוהגים בכלל הרבנים האלה, זו דרכו להכין תלמידי מכינה לצבא, כלומר הוא מראש מכווין אותם ליחס כזה לנשים ולשירות.

"יותר מזה", היא אומרת ומאשימה את הרב, "הוא העיד על דברים שהוא עושה: אוסר על חיילים להזמין מזון כרצונם מחוץ לצבא (לא במטבח, חלילה), מעודד הפרדה בין גברים לנשים, מעודד את הפיכת הצבא לצבא דתי, מעלה על נס מפקד שניצל את מרותו לתקיפה מינית ומקדם אי שוויון בצבא לא רק כלפי נשים אלא גם כלפי חיילים לא דתיים ומקדם העדפה ופריבילגיות לחיילים דתיים".

"במדינה דמוקרטית, גם מדינה יהודית – אדם שמקבל משכורת מהמדינה לא יכול להגיד ולעשות דברים כאלה. אני קוראת לפיטוריו בדיוק כמו שקראתי לפטר או לא לתקצב רבנים אחרים שדיברו ככה".

"קרים שיקר לבג"צ כשאמר 'צה"ל הוא צבא העם, ומשרתים בו כלל החיילים והחיילות'"

מיכאלי מסבירה, כי "בישראל, אפילו לפי הדברים שאמר קרים בעצמו לבג"צ, כשרצה להתמנות לתפקיד – צה"ל הוא צבא העם ויש חובת גיוס אליו". על כן היא טוענת, "אין מצב שחיילות וחיילים יגיעו למלא את חובתן וחובתם וימצאו את עצמן ועצמם מופלים בצבא. גם לא על בסיס מגדר ודת. מטריד גם שמסתבר שקרים שיקר לבג"צ כשאמר "צה"ל הוא צבא העם, ומשרתים בו כלל החיילים והחיילות, בלי קשר לזהותם המינית או המגדרית. בכולם יש לנהוג מנהג שווה".

"הוא עצמו העיד בדבריו על עצמו שהוא לא נוהג מנהג שווה וגם לא מאמין במנהג שווה. אלה דברים חמורים ביותר שדורשים פיטורים. כשלא מפטרים את קרים ואת כל שאר הרבנים שמדברים ככה מעבירים מסר שזה מותר ורצוי".

את חושבת שיש רדיפה של נשים וחילונים בצבא?

"על רדיפת חילוניים למדתי מדבריו של אייל קרים על אירועים כשרותיים, על כפיה של תפילות הגומל בכותל ובעיקר – על זכויות יתר בשירות שיש רק לחיילים דתיים. רדיפה של נשים יש קודם כל בטקסטים שרבנים מרשים לעצמם לומר על נשים ועל שירות עם נשים".

מיכאלי הוסיפה כי "יש גם הדרה ואפליה של נשים בצבא מפני רבנים וחיילים דתיים. אני מקבלת יותר ויותר פניות מחיילות עם סיפורים מגוונים על הדרה, על כך שלא בוחרים אותן מקורסים, שמדירים אותן מהדרכה, שמסתירים אותן בבסיס מחשש לפגוע ברגשות דתיים וחרדים. ואיפה הפגיעה ברגשותיהן? ביכולת שלהן לעשות שירות משמעותי? בזכות הבסיסית שלהן לשוויון כבני אדם ולא כסיכון צניעותי"?

נתניהו מוכר כרגע כל דבר כדי להשאר בשלטון

אז על מי האחריות?

לבסוף, מטילה מיכאלי את האחריות על הרמטכ"ל והפיקוד הבכיר. אבל טוענת כי "הם מופקרים ע"י ראש הממשלה והשרים שמשאירים אותם לנהל לבד את הקרב. זאת שערוריה. חוק שירות בטחון הוא חוק מדינה, שירות בצה"ל ושירות נשים הוא לא עסק של צה"ל אלא של כולנו. אבל כמו שאנחנו נוכחות ונוכחים, נתניהו מוכר כרגע כל דבר כדי להשאר בשלטון אבל גם לנתניהו, לא לעולם חוסן. שירות נשים תורם לחוסן של צה"ל הרבה יותר מהרבנים ואני לא אניח לעניין עד שנתקן את סדר העדיפויות הלקוי הזה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
האם נראה גינוי כמו שהיה עם הרב אליהו?
אילון | 25-02-2018 16:50
אני בספק
2
מרשעת.
י | 25-02-2018 16:52
למה מצטטים אותה בכלל?
3
נו, מיכאלי, כל הכבוד
שמעון דוקרקר | 25-02-2018 20:23
פופוליזם לשמו שלא לדבר על לשון הרע הרב קרים איש צבא משכמו ומעלה, אדם ומפקד ישר והגון ותלמיד חכם מהשורה הראשונה מציע לך לקרוא דבר או שניים שכתב בהצלחה לך
4
סבא שלה מכר יהודים לגרמנים
אלכס | 25-02-2018 23:28
היא מדברת
5
חלק מהמסע ההזוי והמופרע להדתת כל המדינה המוזרה הזו
ואכן, הממשלה חלשה ושותקת. איפה ליברמן??? | 26-02-2018 5:06
מה שקורה כן הוא מטורף לגמרי.
6
לא צריך להשמיע את הדעות הפסולות שלה באתר זה
אבי | 26-02-2018 9:11
אישה פסולה
7
מחפשת במה
גדי | 11-06-2018 19:15
לא צריך להתייחס לכל שטות שנאמרת הרב קרים צדיק וכל דבר ששייך לתורת ישראל מרגיז את השמאלנים