ברושי בפנייה לבנט: צריך להתמקד בהכחשת השואה

ח"כ איתן ברושי שיגר פנייה לשר החינוך בנט, בו אמר לו להקדיש את יום השואה הקרוב לעיסוק בהכחשת שואה, בעקבות הניסיונות של ממשלת פולין להסיר אחריות מפשעיה כנגד היהודים במלחמת העולם השנייה

ברושי בפנייה לבנט: צריך להתמקד בהכחשת השואה
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

במכתב ששיגר היום (שני) ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) אל שר החינוך נפתלי בנט, אמר ברושי כי המיקוד במסגרת יום השואה הקרוב- יהיה סביב נושא הכחשת שואה והדרכים להתמודד איתה, זאת בעקבות סערת החוק הפולני שעלתה לאחרונה לכותרות.

בקשתו של ברושי, בציון יום השואה שייערך בבתי הספר ובמוסדות הלימוד בעוד כחודשיים, מגיעה לאחר שורה של אירועים שמהווים לראייתו מקרים חמורים של הכחשת שואה והסרת אחריות ממבצעי פשעים כנגד היהודים במהלך השואה ומלחמת העולם השנייה, בראשם העברת החוק הפולני שמפחית מחומרת חלקה של פולין ושל אזרחים פולנים בשותפות לרצח יהודים בשואה.

עוד ציין ברושי במכתבו את התבטאותו המקוממת של ראש הממשלה הפולני על כך שהיו בשואה "פושעים יהודים כשם שהיו פושעים פולנים" ואת השתתפות ראש הממשלה הפולני בטקס לזכרה של מחתרת פולנית ששיתפה פעולה עם הנאצים.

"האירועים האחרונים שמרכזם בפולין מהווים ביטויים מסוכנים של הכחשת שואה וניסיונות הסרת אחריות ממבצעי פשעים כנגד היהודים במהלך השואה ומלחמת העולם השנייה", כתב חבר הכנסת במכתבו.

לאור מגמות הולכות וגוברות אלו, פנה אל שר החינוך בבקשה כי "את יום השואה הקרוב שיצוין בבתי הספר ובמוסדות הלימוד, יקדישו בעיקר לעיסוק בהכחשת שואה ובדרכים להתמודד איתה. בוודאי בשנת השבעים לעצמאות המדינה, חשוב ביותר להביא את הנושא בפני כלל תלמידי ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו