אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו זועם על פולין: "לא נקבל את הדברים"

ראש הממשלה שוחח בטלפון עם מקבילו הפולני על רקע ההתבטאות האחרונה שלו. לדבריו, מדובר בהשוואה "כוזבת וללא בסיס". עוד התייחס לעימות עם ארה"ב על הריבונות ביו"ש, וטען: "היחסים מצויינים"

נתניהו זועם על פולין: "לא נקבל את הדברים"
  ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעה ממינכן אמש (צילום מסך)

לאחר הסערה הציבורית סביב ההתבטאות של ראש ממשלת פולין מתיאוש מורבייצקי, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם מקבילו הפולני בטלפון. בשיחתם אמר כי ישראל לא מוכנה לקבל את הדברים שאמר.

"ההשוואה שעשית כוזבת וללא בסיס" אמר נתניהו. "אין כל בסיס להשוואה בין פעילות פולנים לפעילות יהודים בשואה".

עוד ציין נתניהו כי מטרתה של השואה הייתה להשמיד את העם היהודי, וכי כל יהודי באשר הוא- היה נתון במצב של גזר דין מוות ללא יכולת לערער או למחות על גורלו. לדבריו, "לא ניתן לתקן את העיוות ביחס לפולין ע"י עיוות אחר".

"השוואה כוזבת ללא בסיס". ראש ממשלת פולין מתיאוש מורבייצקי (צילום: עמוד הטוויטר Telewizja Republika)

בתום השיחה, נתניהו ומורבייצקי הגיעו לסיכום כי המדינות ימשיכו לדון ולהידבר בנושא, במטרה שצוותים משתי המדינות ייפגשו בהקדם כדי לערוך דיון מסודר על הדברים. בשיחה נטען כי נתניהו אינו פוסל את האפשרות שישראל תחליט על ניתוק היחסים עם פולין, סגירת השגרירות והחזרתה של שגרירת ישראל בפולין אנה אזרי לתפקיד בארץ- אך בשלב הזה הוא מעדיף להגיע לפיתרון דיפלומטי שיסיים את המשבר בין ישראל לפולין.

"היחסים עם ארה"ב מצויינים"

יומו האחרון של נתניהו בביקור במינכן נמשך עם תדרוך עיתונאים, במהלכו נשאל על ידי עיתונאי "הארץ" בנושא הודעת הבית הלבן משבוע שעבר, שהכחישה את טענותיו של ראש הממשלה כי הוא שוחח עם ממשל ארה"ב בנוגע לחוק הריבונות והחלתו על יהודה ושומרון. "היחסים עם ארה״ב מצוינים, והיחסים שלי עם הנשיא טראמפ מצוינים" הגיב. "אתמול יצא לי לדבר עם היועץ לביטחון לאומי בארה"ב, הרברט מקמאסטר, בדברים שהם ברומו של עולם".

עוד אמר ראש הממשלה כי ייפגש בקרוב עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כדי להגיע להחלטה בנושא הסכם הגרעין האיראני. לדבריו, נאומו הבוקר בכנס כבר התייחס לנושא הזה. "המהלך הזה נועד להילחם בתוקפנות של איראן על הקרקע וגם לקראת ההחלטה שתתקבל בוושינגטון על הסכם הגרעין" טען. "בקרוב אפגוש את הנשיא טראמפ- וזה יהיה הנושא הראשון שנדבר עליו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו