אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ממשלת פולין: "ראש הממשלה לא הכחיש שואה"

ממשלת פולין פרסמה הצהרה בנוגע לדבריו אמש של ראש ממשלת פולין מתאוש מורבייצקי, שהשווה בין פושעים יהודים לפולנים. לטענתם, לא מדובר בהכחשת שואה

ממשלת פולין: "ראש הממשלה לא הכחיש שואה"
  לא התכוון להכחיש שואה. ראש ממשלת פולין מתאוש מורבייצקי (צילום: עמוד הטוויטר Oczkowska)

התנצלות והתנערות: דוברות ממשלת פולין פרסמה הצהרה בנוגע לדבריו של ראש ממשלת פולין מתאוש מורבייצקי, שהשווה בין פושעים יהודים לפולנים. לטענתם, דבריו של ראש הממשלה אמש אינם בגדר הכחשת שואה.

"לא הייתה לראש הממשלה כל כוונה להכחיש את השואה, או להאשים את הקרבנות היהודים באחריות לפשעי הנאצים", נמסר בהודעה שפורסמה. "דבריו כוונו לכך שיש לקיים דיאלוג כן ופתוח על הפשעים שבוצעו נגד יהודים בשואה, ללא ייחוס למוצאם".

עוד אמרו בהודעתם כי "הניסיונות לייחס את פשעי הנאצים לקורבנות, ביניהם יהודים, פולנים, רומנים ועוד, שנאבקו למען הישרדות- מצריכות גינוי חריף".

כזכור, ראש הממשלה הפולני נשאל אמש על חוק השואה השנוי במחלוקת על ידי העיתונאי הישראלי רונן ברגמן, שהביא את סיפורה של אמו ניצולת השואה. "לאחר שהחוק חוקק, אני אחשב לפושע במדינה שלכם אם אספר את הסיפור שלה" טען. "מה המטרה? מה המסר שאתם מנסים להעביר לעולם?". בתגובה מורבייצקי אמר כי "אין ספק שהיו פושעים פולנים בזמן השואה- כפי שהיו גם פושעים יהודים".

הדברים זכו לביקורת רבה בישראל, כאשר חברי כנסת רבים טענו כי מורבייצקי מכחיש את השואה. דבריו של ראש ממשלת פולין הוזכרו היום גם בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנאם בוועידת הביטחון במינכן. "שישה מיליון יהודים נרצחו על ידי הנאצים ועוזריהם. לעולם לא נאפשר לשכתב את האמת ההיסטורית" טען בעברית ובאנגלית. "זאת צוואת הנספים: לא נשכח, לא נסלח, ונילחם על האמת".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו