אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב פנדל מגיב לאיגוד ישיבות ההסדר: "הנסיון לבטל את הכנס בשדרות- נסיון פסול"

לאחר שאיגוד ישיבות ההסדר הודיע כי הוא מתנער מהכנס שצפוי להתקיים היום בישיבת שדרות, הרב דוד פנדל, ראש הישיבה אומר לסרוגים כי מדובר בנסיון פסול לבטל את הכנס

"הנסיון לבטל את הכנס בשדרות- נסיון פסול"
  (צילום: יוטיוב/ ישיבת אפיקי דעת שדרות)

הכנס בישיבת שדרות.

ראש ישיבת שדרות, הרב דוד פנדל, וצוות הר"מים בישיבתו, יוצאים נגד הנסיון מצד גורמים מסויימים לצייר את הכנס שצפוי להתקיים היום (ראשון) בישיבה, ככנס נגד הרבנות הצבאית והעומד בראשה הרב אייל קרים.

בשיחה לסרוגים אומר הרב פנדל כי "אין שחר לטענות". לדבריו, "אנו הולכים יד ביד עם הרבצ"ר ומחזקים את ידיו לעמוד על ההלכה ללא פשרות וללא משוא פנים".

הרב פנדל מוסיף כי "זה לא סוד שישנם גורמים המנסים להחליש את מעמד הרבנות, אם בסגירת תודעה יהודית, ואם בצמצום מרחב הפסיקה לאור פקודת השירות המשותף. בכנס יחודדו העקרונות ההלכתיים והרעיוניים בנושא חובת קדושת המחנה".

עוד הוסיף ראש ישיבת שדרות כי "ההתעניינות הרבה של ישיבות, מכינות ומדרשות בכנס, שהוא גם לכבוד השקת ספרו של ר"מ הישיבה הרב דרור אריה 'והיה מחניך קדוש' שעוסק בסוגיות אלה ובחובה לשמור על הקדושה במחנה, מעידה על הצורך הגדול לדון בדבר".

"הנסיון מצד גורמים מסוימים ללחוץ לבטל את הכנס הוא פסול, מותר להשמיע ביקורת, מותר לשאול שאלות, במיוחד בשיח בין אוהבים", אמר.

ביום שישי האחרון פורסם בסרוגים כי איגוד ישיבת ההסדר מתנער מהכנס שצפוי להתקיים בישיבת ההסדר 'אפיקי דעת 'בשדרות, ואומר כי מדובר בפגיעה ברבנות הצבאית.

לקראת הכנס, במהלכו צפויים לדבר רבנים על חוסר פעילותה של הרבנות הצבאית בנושא 'פקודת השירות המשותף', הרב חיים דרוקמן יושב ראש מועצת איגוד ישיבות ההסדר שוחח עם הרב הראשי לצה"ל, הרב אייל קרים וביקש לחזק את ידיו ואת ידי כלל הרבנים הצבאיים "הפועלים במסירות כדי לאפשר לכל חייל בצה"ל לשמור על ההלכה ולמלא את שירותו באמונה".

בנוסף, הרב דרוקמן בירך על שיתוף הפעולה בין הרבנות הצבאית לראשי הישיבות שמביא לשירות מוגן ומשמעותי של בני הישיבות בצה"ל.

"הרבנות הצבאית היא בשר מבשרו של עולם התורה ואנשיה ראויים לחיזוק גדול" הוסיף הרב דרוקמן. מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר עוד כי "לאיגוד אין כל קשר לכנס הכנה לגיוס לצה"ל שיש בו פגיעה ברבנות הצבאית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
האם הרב דרוקמן נחשב ל"גורמים מסויימים" או לגדול דור?
tkh | 18-02-2018 12:00
האם הרב דרוקמן נחשב לגורמים מסויימים או לגדול דור?
גדול דור???????????
מישהו | 19-02-2018 9:24
במה? לא נסחפת?
2
הרב פנדל היקר
רב מהמרכז | 18-02-2018 13:34
הרב פנדל היקר אין מנוס מלרסן את הרב בראלי שסגנונו הביא עליך את הצרה הזו זו לא פעם ראשונה בעבר הוא יצא נגדך והתנצל נגד הרב דרוקמן והתנצל הגיע הזמן שתעמיד אותו במקומו
כל הכבוד לרב בראלי
משיב | 18-02-2018 15:18
כל הכבוד לרב בראלי שאומר בקול את מה שאנחנו חושבים.
3
תגובה ל1
אורי | 18-02-2018 15:30
הוא ממש לא גדול הדור...
בזיון התורה שכמוך עדיין לא נולד
לאורי החצוף | 18-02-2018 21:47
תעשה תשובה
4
ההלכה
ג'ו | 18-02-2018 15:57
..ההלכה היא עשויה להיות סוג של פשרה..ומי שלא מבין את זה לא יודע הלעה מה היא..
5
כל הכבוד לישיבת שדרות שמביאה קו ברור להקפדה נאמנה להלכה
לאה | 18-02-2018 17:20
נאמנותלהלכה בלי להתבייש הלוואי על כולם