אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב סדן והרב לוינשטיין: "כוחות ליברליים עויינים את מוסדותינו"

במכינה הקדם צבאית בעלי תוקפים בחריפות את הוצאת דבריו של הרב קלנר לתקשורת ומאשימים: "הפכנו לשק החבטות של כוחות ליברליים ותקשורתיים עוינים"

"לא נגמגם ולא נתנצל, עוינים את מוסדותינו"

סערת הרב יוסף קלנר הביאה את ראשי מוסדות 'בני דוד' בעלי, לפרסם הבוקר (חמישי) גילוי דעת בעקבות דבריו של הרב קלנר. לצד הגינוי של חלק מדבריו של הרב קלנר מאשימים במכינה הקדם צבאית את הכוחות הליברליים והתקשורתיים שאורבים למכינה ומחכים לנפילתה.

בגילוי הדעת שהגיע לידי 'סרוגים', נכתב בין היתר: "לצערינו הרב באחרונה התפתחה לה פרקטיקה של תלישת משפטים מניפולטיבית מתוך שיעורים שנאמרו בית המדרש והפיכתם לאייטם חדשותי נטול קשר ורקע מתאים. הדברים מגיעים לכדי השחרת פנינו ועיוות דמותנו עד כי אין אנו מכירים את דמותנו המוצגת בתקשורת".

צפו בדבריו של הרב קלנר שעוררו סערה

בהתייחס לגופם של דברי הרב קלנר, כתבו ראשי המכינה כי "בחוכמה שלאחר מעשה אין ספק שהיו משפטים ואמירות שנאמרו בקונטקסט של שיעור תורני באוהלה של תורה שלא היה נכון לומר אותם. חלקם שגויים בתוכנם וחלקם לא מכובדים בסגנונם וחבל שנאמרו, אין זו דרכנו ואין זו תורתנו".

בהמשך הבהירו ראשי המכינה כי אין בכוונתם להיכנע לחורשי רעתם: "ניאבק בכל עוז ותוקף אמיתתנו נגד הנסיון לסתום את פיות רבנינו בבית המדרש ולהפוך את מוסדות 'בני דוד' לשק החבטות של הכוחות הליברליים העויינים את המהפכה הרוחנית והמעשית שמוסדותינו מחוללים. קצה נפשנו במרדף הנבזי של גורמים תקשורתיים וסייעניהם אחר חלקי משפטים וקטעי שיעורים שנאמרו במוסדות 'בני דוד' בעלי והפיכתם לקרדום להכות בנו".

בסוף דבריהם כתבו ראשי המכינה כי "לא נגמגם ולא נתנצל. את הזהירות בה אנו מחוייבים בניסוח דברינו נעשה מתוך הבנה פנימית שלנו ולא מכיוון שחורשי רעה אורבים לנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
שוב כבוד הרב טומן ראשו
חיים מאיר ויזניצר | 15-02-2018 13:21
במקום לחשוב איך הציבור קורא את הפרשיה האחרונה הם רק חושבים על האמת המוחלטת זה לא יעזור ויקדם כלום. האמת לא מספיק חשובה יותר חשוב איך הציבור מקבל את זה.
2
מוזר מאד
מוזר | 15-02-2018 14:40
בהתחלה הרב סדן התבייש והזדעזע כנראה מישהו מראשי הר המור קרא אותו לסדר והמנגינה השתנתה אני אבדתי אמון לחלוטין
3
במקום להתנצל - מתקיפים
שוקי | 15-02-2018 16:41
לרב אלי סדן היקר, הרבה זכויות יש לך, אבל... אמת צריכה להיאמר. הדברים פורסמו ואי-אפשר להכחיש אותם. אז הרב לוינשטיין (שהוא גם ראש הישיבה???) והרב קלנר הם לא דרכה של הישיבה. כדאי להתנצל, לבקש סליחה: מודה ועוזב ירוחם. לצאת בהתקפה כנגד הרוחות הליברליים ולא להכיר במציאות של מה שקיים אצלך בבית, זה חמור יותר. אמנם ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה, אבל אי-אפשר למחוק את מה שראינו ושמענו. מעבר לדברים שנאמרו, הצורה שהם נאמרו מראה על זילות המדברים (ואולי אף רמתם). אם כך אתם מחנכים את הדור הצעיר, כדאי לעשות חושבים מחדש. ולא להתקיף בצורה לא ראוייה ולהתבכיין.
4
לא רק אותכם גם את המכללה האיסלאמית
יש סיבה | 15-02-2018 17:41
הציבור באופן כללי הוא מתון וסולד מקיצונים באשר הם.
5
כבודו גמגם והתנצל ברב י קלנר
תלמיד הרב הגאון חכם יוסף קלנר שליטא | 16-02-2018 0:58
במקום לגבות אותו לגמרי ולהסביר שכל הבעיה היא שרקיון העתונאי הזבובוני ואם רצו להרגיע ןכו וני לא בנסיון שלך בבליץ הקרן החדשה על המכינה אבל למה להןריד שעוריו מן האתר?! זה פגע ברב שליטא
6
מתקפת חיזרים על עם הקודש
דייייי | 16-02-2018 0:59
לא הקימו את היהדות על מדינת הקודש לתת במה ובכורה וכו לאלו שמתעסקים כל היום בפי הטבעת ובמקום יציאת השתן איכססססס