ארדן נגד אלשיך: "יש לחקור את המפכ"ל על טענותיו"

השר ארדן, שיגר הערב מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה לחקור את מפכ"ל המשטרה בעקבות טענתו שהועלתה בתכנית 'עובדה' על חוקרים פרטיים ששכר נתניהו: "אמירה משמעותית ומדאיגה", אמר השר

ארדן נגד אלשיך: "יש לחקור את המפכ"ל על טענותיו"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שיגר הערב (רביעי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה שיורה לחקור את מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, בעקבות טענתו שהועלתה בתכנית 'עובדה', לפיה, חוקרים פרטיים גוייסו על ידי "גורמים רבי כוח", כלשונו, בכדי לעקוב אחר החוקרים שעוסקים בתיקי החקירות נגד ראש הממשלה נתניהו.

"אני מתכבד לפנות אליך, בכדי לבקש שתורה למצות את בדיקת הטענות לפיהן בוצעו מעקבים אחרי חוקרים בכירים של משטרת ישראל, חוקרים שכחלק מתפקידם מעורבים בחקירות ראש הממשלה", פתח את מכתבו.

למכתב המלא⇐ השר ארדן במכתב ליועמ"ש מנדלבליט: "מעקבים אחר חוקרי המשטרה שעסקו בחקירות רה"מ"

והוסיף כי, "במהלך ראיון בתוכנית עובדה, אמר מפכ"ל המשטרה כי ישנם אנשים שמסתובבים בסביבת משפחותיהם של חוקרי ראש הממשלה "כדי לאסוף אינפורמציה על הקצינים. זה אומר, שמתחילים לשאול שאלות על חוקרים במשטרה, להסתובב סביב שכניו ואת זה אנחנו יודעים לומר שזה גורמים שזה מקצועם לצורך העניין. בסוף אנחנו יודעים: מי אלו הגורמים האלה, וככל הנראה מישהו שצריך לשלם להם, ולכן זה מאד הפריע לנו".

"מדובר באמירה משמעותית ומדאיגה, שצריכה להדיר שינה מעיניו של כל מי ששלטון החוק ועצמאות רשויות האכיפה חשובים לו", אמר ארדן.

מכתבו של ארדן מגיע כהמשך לתשובתו במליאת הכנסת בהצעה לסדר שהעלו חברי הכנסת, שעסקה בטענות על "מעקבים אחר חוקרי המשטרה שעסקו בחקירות רה"מ", במהלכה קרא השר ארדן למנדלבליט למצות את בדיקת הטענות החמורות בנושא זה.

מוקדם יותר, במהלך נאומו המליאה, הודה ארדן כי  דברי המפכ"ל לפיהם חוקרים פרטיים עוקבים אחרי חוקרי המשטרה- מטריד אותו מאד. "שאני שומע את מפכ"ל המשטרה וניתן להבין מדבריו גם אם זה לא נאמר בצורה הכי חדה ומפורשת ניתן להבין שיש לכאורה קשר בין הדברים, ודאי שזה מטריד אותי".

ארדן קרא ליועץ המשפטי לממשלה: "לא להשאיר את הסוגיה הזו בחלל האוויר כיוון שגם נבחרי ציבור וגם הציבור וגם המשטרה כולם צריכים לקבל תשובות מהירות לשאלה מאוד מאוד משמעותית כי זה דבר קריטי".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לא שמעת מדודי שאסור להלשין
לחקור את המפכ"ל? | 14-02-2018 23:56
שטינקר קטן
2
לא הבנתם את דברי השר
נרקיס | 16-02-2018 13:55
או שלא רציתם להבין... לא נורא....