אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איך ארדן מגבה את ראש הממשלה וגם את המשטרה?

השר גלעד ארדן הותקף על ידי חברי הכנסת מהאופוזיציה, בשעה שנאם במליאת הכנסת על המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה נתניהו. ח"כ רויטל סוויד: "איך אתה מגבה את ראש הממשלה וגם את המשטרה"?

איך ארדן מגבה את ראש הממשלה וגם את המשטרה?
  גלעד ארדן נואם בכנסת (צילום: מרק ישראל סלם)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס היום (רביעי) במליאת הכנסת להמלצות המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו על עבירות שוחד, והותקף על ידי חברי הכנסת מהאופוזיציה. ח"כ רוויטל סוויד הקשתה עליו כששאלה איך השר מצד אחד מגבה את ראש הממשלה, מצד שני מטיל צל על חקירת המשטרה שבראשה הוא עומד? כשהיא מתכוונת שעלולה להיות סתירה בין השניים. ארדן השיב: מגבה את משטרת ישראל, את המפכ"ל ואת- ראש הממשלה.

 

"זאת באמת הזדמנות להזכיר לכולנו באווירה של היממה האחרונה, גם במקרה הזה, אני חושב שכולנו צריכים לשמור על איפוק, להרגיע קצת את השיח שהתפתח כאן ביממה האחרונה".

תפקידה של המשטרה הסתיים

סיכומי המשטרה נמסרו בהקשר של חקירות ראש הממשלה ותפקידה של המשטרה בהקשר הזה למעשה הסתיים. לא הציבור הוא זה שיכריע, לא העיתונאים, לא הפוליטיקאים והאמירות שלהם הם אלה שיכריעו, אלא במקרה של נבחרי ציבור רק עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה היא זו שקובעת אם יש די ראיות להגיש כתב אישום.

מגבה את משטרת ישראל ואת ראש הממשלה

אני מציע להפסיק עם כל הלחצים, עם כל המתקפות ועם כל האשמות-מכל הצדדים. כפי שאמרתי, אני מגבה את משטרת ישראל ואני מגבה את כל גורמי אכיפת החוק. ויחד עם זאת, אני גם מגבה את ראש הממשלה כי עמדת המשטרה היא לא העמדה הקובעת לפי החוק במדינת ישראל.

העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של היועץ המשפטי לממשלה. גם ראש הממשלה כמו כל נבחר ציבור כאן וכמו כל אזרח ברחוב יש לו את חזקת החפות. הוא צריך להמשיך לנהל את מדינת ישראל באחת התקופות הכי קשות , הכי מאתגרות והכי מורכבות והוא עושה את זה בהצלחה רבה. ובינתיים, עד שהיועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך, יחליט- אני מציע לכולנו לנהוג באיפוק ובסבלנות.

מוקדם יותר נאמה ח"כ רויטל סויד במליאה, ואמרה כי "מה שראש הממשלה עשה אתמול, בהמשך ישיר לחודשים האחרונים, זה לקחת את משטרת ישראל ולהחריב אותה, לקחת את המפכ"ל ולפגוע בו ברמה האישית. ליצור חוסר לגיטימיות לחקירה, שכל מה שהוא רואה זה רק אחרי המבול".

בהמשך השיב ארדן להצעה דחופה לסדר על דברי המפכ"ל לפיהם חוקרים פרטיים עוקבים אחרי חוקרי המשטרה" בתכנית עובדה, והודה כי מה שנחשף, מטריד אותו מאד. :שאני שומע את מפכ"ל המשטרה וניתן להבין מדבריו גם אם זה לא נאמר בצורה הכי חדה ומפורשת ניתן להבין שיש לכאורה קשר בין הדברים, ודאי שזה מטריד אותי".

ארדן קרא ליועץ המשפטי לממשלה ":לא להשאיר את הסוגיה הזו בחלל האוויר כיוון שגם נבחרי ציבור וגם הציבור וגם המשטרה כולם צריכים לקבל תשובות מהירות לשאלה מאוד מאוד משמעותית כי זה דבר קריטי".

לדבריו, "אם חס וחלילה חוקרים שמעורבים הכי רגישה במדינת ישראל מישהו מחפש עליהם מידע זה ודאי דבר שהציבור צריך לדעת אותו ואם המשטרה איננה רשאית למסור את התשובה לחברי הכנסת או אפילו לי כשר לביטחון פנים, היועץ המשפטי לממשלה צריך לעשות הכול מרגע זה כדי שהתשובות הללו ינתנו והוא ימסור את הדיווח או את ההבנה שלו למה שקרה לציבור כולו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו