דיון סוער בכנסת: "תעשו בר מצווה לכלבים". צפו

ח"כ מוזס התפרץ במהלך דיון סוער על ניהול רחבת הכותל ושאג כלפי חברות הכנסת ונציגות הארגונים הרפורמיים. "מה לכם ולכותל? רפורמים, תעשו בר מצווה לכלבים". שפיר: "לא נותנים לכך במה"

דיון סוער בכנסת: "תעשו בר מצווה לכלבים". צפו

ח"כ מנחם מוזס (יהדות התורה) התפרץ היום (שלישי) על חברות הכנסת במהלך דיון סוער על השקיפות בניהול רחבת הכותל המערבי בראשות  ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני). מוזס שאג כלפי חברות הכנסת ונציגות הארגונים הרפורמיים. "מה לכם ולכותל? רפורמים, תעשו בר מצווה לכלבים". שפיר השיבה: "לא נותנים במה לביטויים כאלו".

(קרדיט: 'אקטואליק')

"עשרה מיליון איש מבקרים בכותל. כולם יודעים לכבד את המקום: "מתי את התפללת בכותל?", הפנה בהאשמה לכל אחת מחברות הכנסת.  "תתביישו לכן! זה בית תפילה! בית תפילה! תפרידו את הבית כנסת גם כן, שיפרידו את העזרת נשים. מה לכם ולכותל? בושה".

בהמשך צעק על נציגות נשות הכותל הרפורמיות והתנועה המסורתית: "הליצניות שבאות בראש חודש לכותל. תראו איך הם נראות שם. הורסות כל חלקה טובה. עשרה מיליון איש מגיעים לכותל, אני יושב כאן ובוערות לי השפתיים, תתביישו לכם. רפורמים, תתחילו לעשות בר מצווה, הלאה תביאו את הכלבים לעשות בר מצווה".

בתגובה, ענו לו חברות הכנסת. ח"כ רחל עזריה (כולנו): "די, לא הייתה שום סיבה שבביקור של פנס ישימו את ההפרדה לנשים", יו"ר הוועדה סתיו שפיר הוסיפה, "לאמירות כאלו לא ניתן בכלל במה. תודה רבה. נעמת לנו מאד".

עזריה התייחסה להיעדרותו של  רב הכותל מהדיון, חרף הזימון שנשלח לו מטעם הוועדה, וטענה: הוא "ממשיך לעשות כל מה שהוא רוצה ברחבת הכותל. הוא בחר לא להופיע בדיון היום בכנסת, אף אחד לא יודע מה קורה, ואין כללים ברורים לניהול רחבת הכותל".

בהמשך התייחסה עזריה לסערה שנוצרה בעקבות ההפרדה בין עיתונאיות לעיתונאים בביקור סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכותל המערבי, ותהתה: "אף אחד לא ידע לומר למה נמנע מעיתונאיות לסקר את ביקור פנס בכותל, ולמה לא יכלו לפחות להניח מדרגה מבעד למחיצה שתאפשר להן לעשות את עבודתן? למה מרימים מחיצה חדשה בן לילה, ואיך אושר מופע היח"צ של חברת פרארי ברחבת הכותל. בעבר רב הכותל בחר להוריד את דגלי ישראל מהרחבה על דעת עמו והחזיר אותם רק לאחר לחץ ציבורי כבד.

הגיע הזמן להחזיר את הכותל למעמדו כמקום המאחד את עם ישראל ולא כסלע מחלוקת. הצעת החוק שהגשתי תחייב את רב הכותל לעמוד בכללים ברורים ולהציג בשקיפות את עקרונות ניהול האירועים וקבלת תרומות לאתר."

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מה הבעיה שלך עם כלבים, כבוד הרב? הם הרבה יותר טובים
הרב פיינשמעקער | 13-02-2018 14:48
הם הרבה יותר טובים, נאמנים, מסורים, הגונים, אוהבים- מאשר צאן מרעיתך. שלא להוסיף שחלק מהם משרת גם בצבא. והשבאב שלך? אגב, אם כלב מגיע לגיל 13, בהחלט מגיעה לו בר מצווה, אם הוא רוצה. ואם ירצה אותה בכותל- למה לא??
מה שנכון- נכון
מורן משה | 07-03-2018 10:21
.
2
..
אני | 13-02-2018 14:48
צודק במאה אחוז אין לי מה להוסיף.
3
מהיום גם לכלב שלי יקראו "מקלב" מלשון כלב
מהיום גם לכלב שלי יקראו "מקלב" מלשון כלב | 13-02-2018 15:48
מהיום גם לכלב שלי יקראו מקלב מלשון כלב....
4
צודק בכל מילה רפורמים כת מסוכנת ליהודים
כת הרפורמים | 13-02-2018 15:59
בארצות הברית התבוללוץ עצומה בגללם ,מה להם ולכותל הם לא מאמינים בשיבת ציון הם מתחתנים עם כומר וראביי או ראביינית ומחתנים כל מיני הומואים ביחד עם עוגב בשבת
5
מה לסתיו שפיר ולכותל
פעם אחת | 13-02-2018 16:00
פעם אחת לא התפללה שם אם בכלל
6
---הרפורמים היו נגד הציונות, מחקו את ירושלים וציון
הכותל לא יחלחף את נאמניו האמיתיים | 13-02-2018 18:13
מסדור התפילה, ועכשיו אחרי שרוב הקהילות שלהם באמריקה התחתנו עם גויים והתבוללו הם מחפשים להחריב את היהדות בארץ הקודש, ופתאום, בוקר טוב, הם נזכרו בכותל, חוצפה נוראה של איש שגרש את אשתו, (הרפורמים גרשו את הכותל) והאשה התחתנה עם אהובה מימים ימימה (האורתודכסים נשארו נאמנים לכותל בכל הדורות) ופתאום האיש המגרש בא להגיד לזוג האוהבים דעות על סדרי הבית . חוצפההההההה!!!!!!