אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נזיפה? מפכ"ל המשטרה זומן לדיון דחוף בכנסת

בעקבות הסערה שעורר הראיון שנתן מפכ"ל המשטרה בעיתוי זה לתכנית 'עובדה', הודיע ח"כ קיש, כי יכנס מחר את ועדת הפנים לדיון דחוף על התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה. המפכ"ל אלשייך אישר הגעתו

נזיפה? מפכ"ל המשטרה זומן לדיון דחוף בכנסת
  אלשיך בדיון בכנסת. ארכיון (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בעקבות הסערה שעורר הראיון שנתן מפכ"ל המשטרה בעיתוי זה לתכנית 'עובדה', הודיע חה"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הפנים הבוקר (שלישי) כי יכנס מחר את ועדת הפנים לדיון דחוף על התנהלות המשטרה בחקירות ראש הממשלה, לשם זימן כמובן את המפכ"ל אלשייך שאישר את הגעתו.

במחנה הציוני תקפו את זימונו הדחוף של המפכ"ל.  יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח״כ שלי יחימוביץ, טענה כי זהו שימוש מופקר לרעה בכוחה של הכנסת. ״זהו נסיון לייצר אווירת איום כלפי המשטרה ולהשפיל אותה רגע לפני הגשת ההמלצות, להראות למפכ״ל ׳מי הבוס׳ לכאורה, ולהתחנף לראש הממשלה.״

חברה לסיעה, מרכז האופוזיציה יואל חסון קרא למפכ"ל לא להגיע לדיון העוסק בחקירותיו של ראש הממשלה. "זו מלכודת מתוכננת", הצהיר. "שלטון החוק ושמירה על עצמאות המשטרה מעניינים את קיש ושולחיו כקליפת השום, מולם מטרה ברורה – לאיים על המפכ"ל ועל סביבתו".

קיש הגיב לטענות שהועלו  נגדו, "צפוי, חברי כנסת פופוליסטים מהאופוזיציה יוצאים נגד הדיון מחר בועדת הפנים. אני מקיים את מחויבותי הפרלמנטרית כראש הועדה שמפקחת על המשטרה".

להגנתו סיפר כי גם חברי כנסת מהאופוזיציה ביקשו לקיים דיון דחוף זה בבקשות שהוגשו מאחורי הקלעים וגם בגלוי כמו ההצעה הדחופה לסדר שהגישה חה"כ סוויד מהמחנה הציוני".

"חבל שרק בשביל כותרות ו"פוליטיקה קטנה" הם מתעלמים מאחריותה של הכנסת ומתפקידה", סיכם את דבריו.

 

כזכור, אתמול פנה ח"כ מיקי זוהר ליו"ר הוועדה בבקשה לזמן דיון מיוחד בהשתתפות אלשיך. לדבריו: ""מחד גיסא אם לכאורה מאמינים חוקרי המשטרה כי ראש הממשלה או מי ממקורביו פעל לכאורה נגדם באופן אישי ושלח חוקרים פרטיים לעקוב אחריהם כיצד הם יכולים להמשיך לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי?".

"ומאידך גיסא", כתב זוהר, "במידה וישנם גורמים העויינים את ראש הממשלה המעוניינים בהדחתו בכל מחיר, הייתכן שהגורמים הללו פעלו לשם הפעלת לחץ פסול על החוקרים כדי להאשים את ראש הממשלה בכל מחיר? גם לראש הממשלה מגיעה חקירה אמיתית מאוזנת והוגנת שתביא לחקר האמת".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה ליו"ר הוועדה קיש וכתב: "כל מי שמדינת ישראל יקרה לו אמור לא לישון טוב בלילה לנוכח הדברים שעלו בתכנית. עצם פרסום הראיון בעיתוי הזה, ההאשמות ההדדיות והסערה הציבורית שנוצרה בעניין, יוצרים תחושה לא נוחה, ואולם תוכן הדברים מטריד ולא נותן מנוח".

סמוטריץ' ביקש: "אני סבור שהכנסת, האמונה על הפיקוח על הרשות המבצעת, אינה יכולה לשבת בשקט לנוכח התרחשויות אלה ומתבקש כי הכנסת תדון ותתייחס לכך. כשלעצמי אני סבור כי נדרשת כאן וועדת חקירה בלתי תלויה שתהפוך כל אבן ותגיע לחקר האמת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו