אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לא מחווה למתנחלים אלא תשובה לרוצחים"

אביה של האלמנה, מרים בן גל, לנשיא המדינה: "אם חוות גלעד תהפוך לישוב, הר ברכה תהפוך לעיר, אנחנו נכפיל ונשלש. זה ימנע את הדם הבא ואיתמר יהיה הנרצח האחרון"

"לא מחווה למתנחלים אלא תשובה לרוצחים"
  (צילום: יצחק מלמד)

דניאל בן גל, אביו של איתמר בן גל, שנרצח בתחילת השבוע בפיגוע דקירה בכניסה לאריאל, פנה לנשיא המדינה ראובן ריבלין וביקש ממנו להפעיל את כל כובד משקלו בכדי לאשר את הבנייה ביישוב הר ברכה בו התגורר הרב בן גל.

"כבוד הנשיא", פנה אליו בן גל במהלך ניחום אבלים שערך ריבלין בבית האלמנה. "אנחנו מצפים אחרי הדבר הנורא שקרה לנו, היה מקובל תמיד בעם ישראל, שכשקורים דברים כאלה, במעלה החמישה בקריית שמונה, בגבעת השלושה, התשובה שלנו צריכה להיות: לבנות. רק הדבר הזה יכול להיות תשובה למעשה הנורא הזה. אנחנו המומים כולנו מהדבר הזה, אבל זו התשובה היחידה שיכולה להיות לזה".

האלמנה מרים בן גל הוסיפה וחיזקה את הדברים: "אדוני הנשיא אני ממש מבקשת, שתעשה כל מה שאתה יכול כדי לדאוג להרחבה של הישוב לבניה. שיאשרו, שהר ברכה תהפוך לעיר, זה מה שיכול לנחם אותנו. על אחת כמה וכמה אם אנחנו מקריבים עליה כזה קורבן אז אנחנו רוצים לחזק את האחיזה שלנו".

אביה של האלמנה הרב שלומי בדש הוסיף: "אם תהיה אמירה ממלכתית, שיידעו הרשעים האלה, שאם מישהו מעלה בדעתו לפגוע ביהודי, יידע, חוות גלעד תהפוך לישוב, הר ברכה תהפוך לעיר, אנחנו נכפיל ונשלש. כן זה ימנע את הדם הבא. זה יעשה את איתמר ההרוג האחרון. לא בתור ג'סטה לאלמנה לא בתור מחווה למתנחלים, אלא מה ששרינו מחליטים".

האחות של הנרצח יסכה הוסיפה כי "זה מה שיחזק אותנו. זה מה שאיתמר רצה".

נשיא המדינה השיב לאבלים: "כאבכם כאב גדול, אנחנו תמיד אומרים בבניין הארץ ננוחם, אנחנו מיישבים את הארץ כי הארץ היא שלנו. הר ברכה הוא מקום שממשלת ישראל החליטה שהוא חשוב ביותר מכל הבחינות. גם החושבים על בניין הארץ, וגם החושבים על בטחון הארץ".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו