אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ריבלין בניחום האבלים: "חזרנו לארצנו נאחזנו בארצנו וכך נמשיך ונעשה"

נשיא המדינה הגיע לביקור ניחומים ב'שבעה' על הרב איתמר בן גל הי"ד בהר ברכה, ואמר לאבלים: "באתי להיות אתכם לא רק בבחינת מצוות ניחום אבלים אלא גם ברמה האישית של רעות."

"חזרנו לארצנו נאחזנו בארצנו וכך נמשיך ונעשה"
  (צילום: מארק ניימן, לע"ם)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הגיע היום (ה') לביקור תנחומים בהר ברכה ב'שבעה' בבית משפחתו של הרב איתמר בן-גל הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בצומת אריאל ביום שני.

הנשיא פגש את בני משפחתו של הרב בן-גל הי"ד, רעייתו, ילדיו, הוריו ואחיו, ושמע מהם על הכאב העצום עימו הם מתמודדים, אהבתו הרבה למשפחתו ומסירותו לתלמידיו.

"במצוות ניחום אבלים אנחנו מנסים לקחת מעט מהכאב שתקף אותך ואת משפחתך," אמר הנשיא למרים אשתו של הרב בן גל ז"ל, והוסיף: "באתי להיות אתכם לא רק בבחינת מצוות ניחום אבלים אלא גם ברמה האישית של רעות. קראתי ולמדתי רבות על מעשיו ופועלו ואני גם אקבל את התלמידים של המורה הנפלא הזה על מנת לשבת ולשוחח איתם בבית הנשיא על המאורעות הנוראיים.

הסגולה האמיתית של מורה היא בהיותו מנהיג שמעביר מיכולותיו אל תלמידיו ואני יודע שאפגוש ממנו בהם."

הנשיא בניחום אבלים (צלם: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו, לע"ם)

"חזרנו לארצנו נאחזנו בארצנו וכך נמשיך ונעשה"

"הוא היה בעל אוהב, אבא שמח, מצחיק, משתולל," סיפרה בכאב מרים: "יצא השכם בבוקר לגבעת שמואל וחזר מעמל יומו מיד אל הילדים ולא היה מוריד את התיק מגבו לפני שהיה מחבק ומנשק אותנו."

הנשיא שמע מהמשפחה על המנחמים הרבים המגיעים אל הר ברכה לנחם ולחזק את המשפחה ועל תקוותם שההתיישבות תחוזק לאחר הרצח הנורא. "חזרנו לארצנו נאחזנו בארצנו וכך נמשיך ונעשה" אמר הנשיא בתגובה לדברים.

בטרם צאתו פגש הנשיא בבני משפחתו של הרב רזיאל שבח ז״ל אשר הגיעו לנחם את משפחת בן-גל וחיבק אותם בחום ובתפילה כי יפגוש בהם שוב בשמחות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו