בג"ץ דחה את ערעורם של רוצחי הנער מוחמד אבו חדיר

שופטי בג"ץ החליטו לדחות את ערעורו של יוסף חיים בן דוד, שהורשע בחטיפה וברצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר. גם הערעור של הקטינים שהורשעו בפרשה נדחה, והשלושה ימשיכו לרצות את העונשים שנגזרו עליהם

בג"ץ דחה את ערעורם של רוצחי הנער מוחמד אבו חדיר
  ימשיך לרצות את מאסרו. יוסף חיים בן דוד בקריאת גזר הדין (צילום: יונתן סינדל\פלאש 90)

ימשיכו לרצות את העונשים: שופטי בית המשפט העליון החליטו הבוקר (חמישי) לדחות את ערעורו של יוסף חיים בן דוד, שהואשם בחטיפת הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר ורציחתו. בן דוד נידון למאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר, אותם החל לרצות במאי 2016

בערעורו בן דוד טען כי לא היה שפוי בעת שתכנן וביצע את המעשה- אך שופטי בג"ץ דחו את טענותיו. "בעת ביצוע המעשה, יוסף היה בשליטה מלאה ללא כל מחשבת שווא, וכי ההפרעות הנפשיות מהן הוא סובל- אין בהן אף כדי לקרבו לסייג אי השפיות" נכתב בפסק הדין. "בנסיבות אלו נקבע כי אין מקום להקל בעונשו או להמיר את הרשעתו ברצח בעבירה של הריגה".

שופטי בית המשפט העליון בעת הקראת גזר הדין הבוקר (צילום: יונתן סינדל\פלאש 90)

בבית המשפט דחו גם את ערעורם של שני אחייניו הקטינים של בן דוד, שהורשעו גם כן בפרשה. לטענת השופטים, השניים פעלו יחד עם בן דוד והיו שותפים מלאים במעשה. בפסק הדין נכתב כי "למרות שהביעו חרטה על המעשים, השיקולים לחומרה מטים את הכף לחובתם, ואכזריות המעשה, בצירוף המניע האידיאולוגי והגזעני שבבסיסו, מובילים למסקנה כי אין מקום להתערב בעונש שהושת עליהם". אחד הקטינים ירצה עונש מאסר עולם בתוספת 3 שנות מאסר, בעוד שהשני נידון ל-21 שנות מאסר.

כזכור, רצח אבו חדיר התרחש ביולי 2014, והיה אחד המרכיבים המרכזיים בהצתת גל הטרור שהתרחש בירושלים באותה השנה. על פי כתב האישום, בן דוד ושני הקטינים החליטו לפעול כנקמה לחטיפה ולרצח של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח הי"ד. השלושה נסעו לשכונת שועפט, פנו לאבו חדיר כדי לוודא שהוא אכן ערבי- ומיד הכו אותו והכניסו אותו לרכבם. לאחר החטיפה הנאשמים נסעו ליער ירושלים, שם חנקו את אבו חדיר למוות ושרפו את גופתו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
שופטים צבועים: אילו המקרה היה חס וחלילה הפוך - היו
אוראור | 05-03-2018 21:01
ועוד איך מקבלים את הערעור - אבל בדיעבד - מה אכפת להם שמגישים ערעור? הם הרי אוהבי ערבים ושונאי יהודים - ולא שזה מפתיע מישהו כל כך - והמבין יבין. זבלים.
יש לך דוגמא ספציפית למקרה כזה?
ירושלמי | 15-08-2019 23:38
או שסתם נוח לך לצאת ככה על שופטים...
2
מישהו ציפה מהשופטים הצבועים והדו פרצופיים
אוראור | 18-07-2018 10:13
האלו למשהו א ח ר אולי????????????
3
טוב מאוד
שראל | 03-10-2019 13:17
שיירקבו בכלא עוד שנים.