אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'משהו לא בריא קורה בציונות הדתית'

שר הביטחון ליברמן מתייחס לפיגוע בו נרצח איתמר בן-גל הי"ד, מפריח את התחזית על משבר הומניטרי בעזה, וממשיך במתקפה מול הציונות הדתית: "מאוד מוטרד ממה שקורה שם"

'משהו לא בריא קורה בציונות הדתית'
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בעקבות הפיגוע הרצחני אתמול בו נהרג איתמר בן-גל הי"ד, התראיין הערב (שלישי) שר הביטחון אביגדור ליברמן ב-103FM, הפריח את התחזית על משבר הומניטרי שיפרוץ ברצועת עזה, והמשיך במתקפה מול הציונות הדתית, ברקע סערת הרבנים האחרונה והביקורת נגד צה"ל, שם אמר כי הוא "מאוד מוטרד ממה שקורה שם".

בפתח דבריו התייחס ליברמן, להיותו של המחבל בו נרצח אמש הרב בן גל ז"ל, ערבי ישראלי, תושב יפו שאמו גרה בחיפה. וטען כי ישראלים ערבים כחלק מאיחוד משפחות הם קבוצת סיכון מיוחדת: "אחוז ההשתתפות בטרור כתוצאה מהגירה לישראל או איחוד המשפחות, לפי מה שהם אומרים מהשטחים, הצד הזה וגם הילדים, הם ללא ספק קבוצת סיכון, ולכן כדאי מאוד שאיחוד המשפחות יהיה רק בצד השני. זה לא יכול לקרות כאן יותר. כל מי שנמצא במסגרת הזאת, ומתגורר ביחד, צריך לעשות הכל כדי שזה יתבצע בצד השני. אלה שכבר קיבלו אזרחות, אתה לא יכול לבטל אותה רטרואקטיבית. יש פה מקום לבחון מחדש את המדיניות שלנו".

הציונות הדתית הופכת למשיחית לחלוטין ביחסה לצבא

בשל דבריו של הרב שמואל אליהו הבוקר בתוכנית מנדי ביתאן ב"כאן מורשת, שם המשיך לתקוף את הרמטכ"ל אייזנקוט בחריפות, הפעם על רקע פיגוע הדקירה אתמול. עלה השר ליברמן שלב והחליט לצאת בחריפות כנגד כל הציונות הדתית. "אני מאוד מוטרד ממה שקורה בציונות הדתית, כי סה"כ הציונות הדתית היא קבוצה איכותית שתרמה לחברה הישראלית ולישראל. מה שקורה שם זאת לא הקצנה כבר, היא הופכת להיות ציונות דתית משיחית לחלוטין. יש שם תהליך לא בריא, ואני עוקב אחריו זמן רב. הרב אליהו, שהוא לא שוליים, אלא המרכז שם, הוא צריך להטריד את כולם".

ישראל כץ? "פוליטיקאי מתוסכל שרוצה להיות ביטחוניסט"

כשנשאל ליברמן על האשמת שר התחבורה והמודיעין וחבר הקבינט מדיני- בטחוני, ישראל כץ, שייחס לו הבוקר האשמה חמורה, לפיה פקידיו במשרד הבטחון פועלים לגיוס כספים למען ארגון הטרור הרצחני חמאס ברצועת עזה. השיב שר הביטחון, "לא צריך להתייחס ברצינות לכל פוליטיקאי מתוסכל, אם הוא לא ראש ממשלה, אז הוא רוצה להיות ביטחוניסט".

לדבריו, "כל מה שמציעים במקרה הזה, כמו הנמל הימי בעזה, זה פרס לטרור. אנחנו לא צריכים לשחרר אותם, אלא צריכים לקשור אותם אלינו עוד יותר בחבלים שאי אפשר יהיה להשתחרר גם בעתיד. שישראל תערוב ל-10 מיליארד דולר תחת שלטון חמאס? זה רק יחזק את חמאס. גם מדינת ישראל, על מנת לבנות סידורי ביטחון לפרויקט כזה, תצטרך עוד מאות מיליונים דולרים".

"עצם זה שרוצים להשקיע מיליארדים בעזה, ואין התקדמות עם שחרור השבויים והנעדרים, זה לא מקובל. אין דבר כזה. זה הבל הבלים שאנחנו מגייסים כסף לחמאס. יש סיכום מהעבר שאנחנו נשתתף בוועידת המדינות התורמות. אנחנו לא רוצים לפגוע באוכלוסיה שלא משתתפת בטרור, אבל לא נשלם מיסים. חמאס הוציא 260 מיליון דולר על התעצמות וייצור טילים. והוא לא מוכן להסב שקל אחד מתוכנית ההתעצמות שלו לטובת מערכת הבריאות או החינוך, או שיפור תשתיות המים והחשמל. הוא לא מוכן להעביר דולר אחד, ואנחנו נממן? אין סיכוי".

אין משבר הומניטרי בעזה, חמאס רוצה כסף

לגבי דבריו של הרמטכ"ל בישיבת הממשלה הוסיף: "אל תחזור על השקרים והשטויות של התקשורת. הרמטכ"ל, ואני היינו בדיווח שלו בישיבת הממשלה ובהערכות מצב לא אמר משבר הומינטרי, גם לדעת שב"כ, גם לדעת מתאם הפעולות בשטחים, גם הרמטכ"ל. יש מציאות אזרחית קשה, זה נכון. עזה כנראה לא תהיה בזמן הקרוב ציריך או ז'נבה, אבל יחד עם זאת חמאס מנסה למנף את המצב, ולהזרים כסף לרצועה. אנחנו כבר הגענו למצב שחמאס בלי עימות צבאי מוכן לוותר על השלטון בעזה. לא אבו מאזן, ולא הליגה הערבית רוצים לקחת, ואסור שאנחנו פה נשדר לחץ ומצוקה. כולם בטוחים שישראל תמצמץ ראשונה, ובואו נפעיל לחץ על ישראל".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
כשאין מה לטעון, אומרים "הוא משיחי"
אבי | 06-02-2018 20:21
כאיל ואמרו הוא הזוי הוא מטורף הוא הזתגע. על זה נאמר, מי שאינו מאמין בביאת המשיח בכל יום שיבוא, אין לו חלק באלקי ישראל.
מי שמאמין בביאת המשיח הוא בהגדרה משיחי
ישעיהו | 07-02-2018 8:30
אפשר להיות יהודי שומר מצוות ומאמין שתופס את ביאת המשיח כעניין רעיוני. אמונה שלצורך העניין אם כל היהודים ישמרו מצוות העולם יהיה מקום טוב יותר. לעומת זאת, מי שמאמין שנזכה לראות את משיח בן דוד באופן ממשי הוא בהגדרה אדם משיחי ולכן גם קשה להתייחס לתפיסות שלו באופן רציונאלי.
2
ליברמן מוטרד מכך שהפסקנו להיות ילד כפות
שמואל | 06-02-2018 20:35
3
ליברמן תלמד רפואה..
ככה זה שהגוף בריא בארץ ישראל | 06-02-2018 21:03
ותודה על המחמאות המשיחיות. . אנחנו מתקרבים לבית המקדש והמשיח מתקרב.. ישתבח שמו
4
גם ברק ויעלון היו מודאגים. 48 שעות ואין ליברמן
י | 06-02-2018 21:06
י
5
ליברמן נואש. מנסה להפוך עצמו לרלוונטי לקראת הבחירות.
מאיר | 06-02-2018 21:12
ליברמן משדר סימני נואשות. קהל הבוחרים שלו העולים מרוסיה, השתלבו בחברה הישראלית, ומצביעים למפלגות הרגילות ולא למפלגת עולים. לכן הוא מנסה להמציא את עצמו מחדש ולהפוך לרלוונטי עי אגדה לוחמנית אנטי דתית. לשם כך הוא נלחם נגד השבת ונגד הציונות הדתית. מקוה שלא יעבור את אחוז החסימה, או שישתלב חזרה בליכוד ויחזור למימדים האמיתיים שלו (לא משהו גדול...)
6
מי שמתוסכל זה ליברמן/פוטין - בקושי יש לו מנדטים
נאוה | 06-02-2018 21:46
הוא מחפש כל הזמן את הציונות הדתיים בכל מיני תירוצים עלובים מרוב תיסכול שלו. אחת הטעויות הגדולות של ביבי שבחר בליברמן להיות שר בטחון שבקושי עשה צבא . טיפוס כוחני ועללב .
7
משהו לא בריא קורה במשרד הבטחון
י | 06-02-2018 22:51
הורסים בתים של יהודים ונמנעים מלהרוס בתים של מחבלים. הורסים את צהל ומגייסים כסף לחמאס.
8
הטענות הם רק כלפי סטאלין
נפתלי | 06-02-2018 23:02
אם לא היה השלטון הקומוניסטי של סטאלין, היה אביגדור ליברמן כיום יהודי עטור זקן ופאות. מה נעשה ובא סטאלין ובלבל את העם היהודי ברוסיה הסובייטית. אנחנו שכל כך התפללו שיעלה מסך הברזל, ויהודי רוסיה יבואו לארץ, לא העלינו בדעתנו, שיבוא ליברמן כזה, דובר אידיש, ויילחם בכל היקר והקדוש.
9
פודלמן
דוד | 06-02-2018 23:22
10
אופורטוניסט
המכון לחשיבה פוליטית | 07-02-2018 0:16
ליברמן הולך להיות רהמ הראשון עם 5 מנדטים ומטה. מה שמעניין את איווט זה הכיסא ורק הכיסא. הוא מנצל קונסטלציות פוליטיות בכדי למקסם את כוחו ללא קשר למספר המנדטים שיש לו . הנה הוא הצליח להיות שר חוץ ועכשיו שר ביטחון במספר זעום של מנדטים. כיצד הוא עושה זאת ? פשוט מאד לא מעניין אותו עקרונות רק כיסא ומספר מנדטים בטוח גם אם מצומצם. הוא לא היה רחוק מראשות ממשלה ברוטציה. כל מה שהוא היה צריך זה עוד 2 מנדטים על חשבון הליכוד (למשל ) אז יכול היה לשכור במספר המנדטים המועט שלו עם הרצוג ולבני . הוא היה מקבל רוטציה של שנה -שנתיים כרהמ תמורת כ 3 שנים של מפלגת העבודה . מרץ והערבים היו מתיישרים שכן איווט היה מוכן לתת להם הכל תמורת הכיסא. לצערי הרב אם הוא לא יוחרם על ידי הימין (אם יש ימין ) יום יבוא והוא ייבחר כראש ממשלה במספר המנדטים המצומצם שיש לו . מה יש לעשות ? על זה צריך להפיל ממשלה לומר לאדון נתניהו איתו אנו הולכים . שימו לב עם הבית היהודי ובלי איווט יש היום לנתניהו ממשלה (61 ) בלי בנט ואם איווט אין לנתניהו ממשלה (58 אם לא סופרים את אורלי לוי שפרשה מהאופורטוניסט שידע להשתמש בה ולזרוק מיד לאחר השימוש קרי הבחירות ).
11
משהו לא בריא עובר על הצבא ועל שר הביטחון
אביגדור | 07-02-2018 8:26
כשמישהו לא רוצה להתמודד עם הטענות נגדו אז הוא מאשים את מי שטוען שמשהו עובר עליו... זה נשמע מאד יפה ומסיח את הדעת בגאוניות מהטענות של הרב אליהו וכו'...
12
ליברמן... לך לרופא.. לטובתך:)
בנימין יהודה שקריה | 23-03-2018 3:27
הציונות הדתית אינה קבוצה איכותית התורמת למדינה... אלא ציבור גדול המאמין בתורת ישראל ומאמין בבית המשיח ורואה בתקופתנו את התחלת הגאולה, ואנחנו נמצאים שלב אחד בתהליך הגאולה - קמעא קמעא. הציונות הדתית פועלת תמיד בכל דבר ודבר במטרה לגאולה-למשיח-למדינת הלכה!! זו המטרה! אז אדון ליברמן הלא יקר בכלל... ציונות ללא תורה זו לא ציונות! ודברי הרב הגאון שמואל אליהו שליטא הינם דברי אלוקים חיים! מתפלל שתשוב בתשובה שלמה.. כולם חייבים להבין שעם ישראל אינו ככל הגויים ולמדינת ישראל אסור בכלל להיות מדינה ככל הגויים ולצבא ישראל אסור בכלל להיות כצבאות אומות העולם - אין עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב - אפילו בלעם הנביא של אומות העולם הבין זאת - למה יהודים לא מבינים זאת?! אני משתגע!! מה לא למדנו לקח מהשואה???
13
נכון.איחוד משפחות רק בצד השני
יפה יוסף | 25-06-2018 23:08
לכן יהודי /ת שנשוי לערבי/ה יעבור לגדה עם כל הערבים.