אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנים יוצאים למלחמה נגד השעונים החכמים

איגוד של 17 רבנים מכל הציבור החרדי פרסם מכתב ובו יצאו בקריאה לציבור שלא לקנות או למכור שעונים חכמים. לדבריהם, השימוש בשעון כזה אסור גם אם אין בו חסימה כלשהיא או חיבור לאינטרנט

הרבנים יוצאים למלחמה נגד השעונים החכמים
  נאסר על ידי הרבנים. שעון חכם של אפל (צילום: שאטרסטוק)

הרבנים נגד השעונים החכמים: איגוד של 17 רבנים מכל רחבי הציבור החרדי, ביניהם רב שכונת רמת אלחנן בבני ברק הרב יצחק זילברשטיין, ראש ישיבת "כוכב מיעקב" הרב נפתלי נוסבוים, וראש ישיבת "קול תורה" הרב ישראל גנס, פרסמו היום (שלישי) מכתב בו קראו לציבור שלא לרכוש שעונים חכמים.

המכתב פורסם תחת כותרת של "פסק הלכה", והשווה בין השעונים החכמים לסמארטפונים. "נודע ברבים גודל החורבן שהביאו מכשירי הסמארטפון אשר הורידו רבים לבאר שחת רח"ל, וכבר התריעו גדולי הדור על חומר העניין" כתבו הרבנים בפתח המכתב.

"והנה לאחרונה, נתחדשו סוגים שונים של מכשירים אלו, אשר בחזותם ובשמם הם נדמים כמכשירים אחרים המותרים, וכגון המכשיר הקרוי 'שעון חכם', והינם מתחבולות היצר המדמה שכביכול על מכשיר זה לא נאמר האיסור" הוסיפו לכתוב. "ויש שאף מוכרים אותם לילדים ובחורים, והינם נוטלים חלק בהחטאת הרבים באופן חמור ביותר ומעמידים את כל עתיד הדור בסכנה עצומה".

בהמשך המכתב הרבנים טענו כי האיסור הוא לא על קניית שעון חכם, אלא גם על מכירתו ופרסומו, כאשר אלה שמוכרים את השעונים מכונים "מחטיאי הציבור". לדבריהם, השימוש בשעון חכם אסור גם עם אין חסימה כלשהיא או חיבור לאינטרנט.

את המכתב חתמו בטענה כי חוסר השימוש בסמארטפון יקל על חיי הציבור. לדבריהם, "בזכות שמירת הקדושה יזכה כל אחד לנחת מכל צאצאיו ולכל הברכות האמורות בתורה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
האיסור אינו מטיב ...אלא מרחיק כשם שמיים גנובים ימתקו ..
מחנכת | 06-02-2018 16:39
הרחקה ואיסור לא תמיד מניבים טוב. הסברה וחינוך הם מקור כל ההצלחות בכל דבר ... ואין הדבר נכון רק לציבור החרדי אא גם בכל ציבור אחר.
וואוו , רוץ מהר לומר את זה לרבנים, איך הם לא חשבו על זה
חרדי צופה | 07-02-2018 0:45
אוי השטחיות, השטחיות....
2
רק סוס ועגלה, יונות דואר ושעון חול!
לעצור את הטירוף | 10-02-2018 18:55
חייבים לעצור את הקימה המשחיתה! לחזור לימים היפים לפני המצאת החשמל והאטיביטיקה בהן חיינו חיים פשוטים ומאושרים ומתנו בשיבה טובה בגיל 40