אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזכ"ל הבית היהודי ניר אורבך: בוחנים מחדש את שיטת הפריימריז

מזכ"ל הבית היהודי ניר אורבך רומז על אפשרות לשינוי שיטת קביעת רשימת הבית היהודי לכנסת: "שיטת הפריימריז הייתה נכונה ל-2012, לא יכולים לא להתייחס למציאות הפוליטית"

ניר אורבך: בוחנים מחדש את שיטת הפריימריז
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

מזכ"ל הבית היהודי ניר אורבך בראיון לרדיו גלי ישראל, אומר כי במפלגה בוחנים את שיטת הפריימריז לבחירת הרשימה לכנסת.

אורבך התראיין לתוכנית 'סורגים שבוע' עם מנכ"ל 'הגולה' ויו"ר צעירי הבית היהודי יונתן דובוב ועורך 'סרוגים' אריה יואלי והתייחס בין השאר לשיטת בחירת הרשימה לכנסת.

"שיטת הפריימריז הייתה נכונה ל-2012 ושחררה פקק מסוים. מאז השתנתה המערכת ואנחנו צריכים כל הזמן לבחון את השיטה מחדש." אומר אורבך בראיון שישודר הערב.

נזכיר כי חוקת הבית היהודי שהתקבלה ב-2014 מעגנת את הפריימריז לרשימה כחלק מחוקת המפלגה, ומאפשרת ליו"ר לשריין עוד מועמד אחד בעשיריה הראשונה ומועמד נוסף בעשירייה השנייה.

(באדיבות רדיו גלי ישראל)

"גם מפלגה היא כלי למימוש ערכים, וגם דרך בחירת המפלגה, היא כלי כדי להביא הרשימה הכי טובה והכי נכונה. הכלי הזה כל הזמן צריך להשתנות אנחנו לא יכולים להיות מקובעים על משהו ולא להתייחס למציאות הפוליטית. הפורומים שהוקמו במפלגה הם מנסים להיות מותאמים למציאות המפלגה, ולהשלים את הסניפים שהיו הרבה יותר רלוונטיים למציאות הפוליטית של לפני 15 ו-20 שנה.

גם בדרך בחירת הרשימה, אנחנו צריכים לבחון את עצמנו, וכל הזמן צריכים להיות בטוחים שזו הדרך הכי נכונה והכי מתאימה לבית היהודי. אני מסכים שהרשימה האחרונה לכנסת, אני לא אתן לה ציונים בסקאלה הציונית דתית, אבל היא הייתה יותר מדי הומוגנית."

הראיון המלא ישודר הערב בתכנית 'סורגים שבוע' המשודרת בכל יום חמישי בין השעות 20:00-22:00 ברדיו גלי ישראל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
וואלה תראו את החסידים הצנועים מעניין מה עשו ועושים
הדמויות המופיעות בתמונה | 02-02-2018 5:31
בחדרי חדרים, ממש הצניעות חוגגת, יא חילונים צבועים, ניר אורבך גועל נפש של אישיות כמו כל האישים שם, סולמיאנסקי תשריינו לו איזה מקום מכובד, הוא הרי טוהר מכל רבב משום משום שנשים פחדו להגיש תלונות, בו נראה כמה מנדטים תקבלו, באתר שבע 20 בסרוגים 15 במקור ראשון כמה, אתם תשארו ב 8 מנדטים אם לא פחות עםג החלאה בנט, בלי ראש הממשלה הבית היהודי? איזה יהודי? בצרות צרורות. מי ילך איתכם, בטח לפיד שיעה ממכם פשטידה מטוגנת.