אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כבוד למגזר: תא"ל דוד זייני מונה למפקד עוצבת 'עידן'

כבוד למגזר. הקצין הבכיר הסרוג, תת-אלוף דוד זייני, מונה היום למפקד עוצבת 'עידן'. תת-אלוף דוד זיני החליף בתפקידו את תת-אלוף אבי גיל, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות

כבוד למגזר: תא"ל דוד זייני מונה למפקד עוצבת 'עידן'
  (צילום: דובר צה"ל)

כבוד למגזר. הקצין הבכיר הסרוג, תת-אלוף דוד זייני, מונה היום (רביעי) למפקד עוצבת 'עידן'. תת-אלוף דוד זיני החליף בתפקידו את תת-אלוף אבי גיל, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, נשא דברים בטקס ואמר: "עוצמתו העיקרית של צה"ל נמצאת באיכות האנשים, ברוח הלחימה ובתחושת המסוגלות הפועמת בקרביים".

נומה פנה למפקד היוצא, אבי גיל, ואמר: "אבי היקר, הובלת את האוגדה בשנתיים האחרונות בדרכך ובצלמך, דרך של לוחם נמרץ אך מפוכח ומנוסה, מפקד שמברר באופן מתמיד את המציאות העכשווית ומגביה מעוף בכדי לראות מה עשוי להתרחש בעתיד".

"בתקופה האחרונה", המשיך נומה, "אנו עדים לכך שהרצון לפגע בגזרת יהודה ושומרון אינו פוחת. לצד המאמצים הטכנולוגיים כנגד הטרור, פעילות הלוחמים בשטח מוכחת מדי יום. גם בשבוע האחרון, אנו עדים לפועלם של לוחמים בשטח שהביאו לסיכול טרור והגברת הביטחון. מפקד פלוגה מחטיבת 'כפיר' שהגיע עם חייליו לגדר היישוב איתמר בעקבות התראה של תצפיתנית סיכל חדירה ליישוב ופגיעה בתושבים. אירוע זה, כמו רבים אחרים, מוכיח את ההון האנושי הקיים באוגדה זו, המתמחה בלחימה בטרור הזירה הפלסטינית".

"את הפיקוד על האוגדה העברנו לפני מספר דקות לתת-אלוף דוד זיני, לוחם עתיר ניסיון, מפקד מקצועי ומנהיג משכמו ומעלה, איש צנוע ותלמיד חכם. נבחרת מיני רבים להיות מי שימשיך להצמיח את האוגדה על אנשיה בשנים הקרובות, אנו סומכים עלייך ואנשי הפיקוד כולו יעמדו לימינך במסע".

תת-אלוף אבי גיל העביר את השרביט לזייני ואמר: "בעשור האחרון אני בוחר להתחיל את דברי הפרידה שלי מהיחידות בשיר ישראלי ההולם את המעמד. החלטתי שהיום אוותר על כך ואגש ישר לעניין, אירועי הבוקר הביאוני לחרוג ממנהגי. לא אפתח עם שיר, אלא עם משורר. הבוקר הלך לעולמו חיים גורי. לוחם פלמ"ח, מפקד, איש תרבות ורוח. חתן פרס ישראל, מאושיות המדינה בתקומתה. אולי אתחיל בזה שלפני כשנתיים, כשעמדתי כאן במעמד כניסתי לתפקיד, התבוננתי בחבורת האנשים המצומצמת הזו, ולא הצלחתי לשער או לדמיין איזו אנרגיה אצורה בעשייתם. עד מהרה למדתי את כוח שילובם של אנשים מצוינים, החדורים תחושת שליחות, רוח של מסגרת צבאית מנצחת, ומעל הכול- משימה צבאית המהווה מצפן ברור ואתגר אישי וקבוצתי".

"זיני חברי", פנה גיל למפקד הנכנס, "אתה מגיע לאוגדה בנקודת פתיחה שניתן רק לחלום עליה- אחרי הקמת ופיקוד על חטיבת ה'קומנדו', אחרי שורת תפקידים בהם הממשק שלך עם מערך המילואים היה משמעותי ואיכותי- ממפקד חטיבה, דרך מפקד מרכז האש, ובכלל, כשבאמתחתך שנים רבות של פיקוד בחוד החנית. תמצא כאן חבורת אנשים מצוינת, טובי הארץ הזו, המאמינה בעצמה ובמסוגלותה. אנשים, יחד איתך ובהובלתך, בדרכך הייחודית, תצליחו לעמוד בכל משימה. מאחל לך, לאוגדה ולאנשיה, הצלחות וניצחונות. משוכנע שכך יהיה".

"איננו רודפי מלחמות, אנו עם שוחר שלום המעוניין לשמור על חירותו בארץ ישראל. אולם, בטוח אני כי כשתדרשו לקרב, תגיעו ותכריעו".

 תת-אלוף דוד זיני, נאם אחרי גיל ואמר: "אני מקבל היום את הפיקוד על עוצבת 'עידן' אוגדת העתודה הרב-זירתית של צה"ל, ברגשות מעורבים. בשמחה גדולה על הזכות ובכובד ראש ביחס לאתגר הגדול מתוך הבנה עמוקה של גודל האחריות הכרוכה בתפקיד זה ובמשימת העתודה בפרט. לא סוד כי ייעודינו כאוגדת עתודה גורם לעיתים חוסר וודאות, אתגר במציאת הצפון ובעיקר תחושת פער, הנראה באופן ראשוני כקשה לגישור".

"בין ההבנה עד כמה מורכבת היא משימת עתודה, לבין הכלים והמשאבים הנראים כתנאי לייצור הכשירות הנדרשת למשימה זו. אין בכוונתי לפתור מתח זה אלא לסמן את העקרונות שיהוו מפתח להפיכתו ליתרון. מערך המילואים מהווה עוצמה ייחודית לצה"ל, מערך שאם לא היה קיים היה נכון להמציא אותו. בעולם העסקי משלמים הון עתק על אנשים בעלי ניסיון. המפתח טמון באיכות הפיקוד וברוח הגייסות. פקודיי ומפקדיי, אני מבטיח לכם לעשות ככל שביכולתי על מנת להביא אתכם לקרב מוכנים ולהוביל אתכם בקרב לניצחון למען העם והמדינה. מודה על הזכות לפקד עליכם ולהימנות בין שורותיכם. יחד נגיע ונכריע".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
תפסיקו כבר להסתכל מה יש
רוני לבנדוביץ | 31-01-2018 18:08
לקצין תחת הקסדה. תפסיקו עם הגלותיות הזו. כלם אהובים וכו' ובודאי כל הבכירים שעשו הרבה כדי להגיע לאן שהגיעו. די, מספיק עם המגזריות הזו בצבא.
2
מספיק כתב ערמומי ,איזה מגזר אנחנו בשלם .
מגזר? | 01-02-2018 4:37
מה זה מיגזר מה זה כבוד למיגזר כמה אפשר להיות נמוך ? העיפו את כהנא בשניות .אף אחד מהמיגזר שלך לא צייץ.זה היה קורה במיגזר הדרוזי ? על מה ?על מכונת כביסה ?נעליים ?מה הוא גנב? בסוף גם יצא זכאי .מה עשה ? אבל עכשיו לא יהווה איום על המטכלות . ברכות לדוד זייני בודאי יש צוותים מרושעים שמחטטים בעברו אולי יתפסו משהו.
3
אבי גיל הוא גמד וכישלון
ירום הודו | 10-02-2018 18:24
זיני בהצלחה צניעות