אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לפי דברי לפיד צריך לבטל את הקוד האתי של צה"ל

בכנס הבטחוני אמר היום יאיר לפיד כי מקומם של הרבנים אינו בצבא אלא בבית הכנסת. אפשר היה להתייחס לקריאה הזו, אם באותה מידה היה קורא להוציא גם את הקוד האתי שכתב פרופ' אסא כשר. שהרי מקומם של פרופסורים לפילוסופיה הוא באקדמיה לא בצבא

לפי דברי לפיד צריך לבטל את הקוד האתי של צה"ל
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

"לצבא יש שרשרת פיקוד אחת – ורק אחת. רבנים הם לא חלק משרשרת הפיקוד הזו. רבנים מקומם בקהילה ובבית הכנסת ובישיבה. צה"ל ימשיך לגייס נשים לכל התפקידים. אנחנו גאים בחיילות האלה."

כך אמר הבוקר יו"ר מפלגת 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד, בנאום בכנס הבינלאומי השנתי ה- 11 של המכון למחקרי ביטחון לאומי שנערך בתל אביב. הדברים באים כמובן על רקע הביקורת החריפה של רבני הציונות הדתית על גיוס החובה לבנות בכלל, ועל גיוס בנות ליחידות קרביות.

להוציא גם את אסא כשר מהצבא

אפשר היה להתייחס לקריאה הזו של לפיד, אם היא הייתה פונה באופן שווה לכל הגורמים הלא צבאיים שחדרו לצה"ל. אחד המרכזיים שבהם הוא 'הקוד האתי' – מסמך שחיבר אסא כשר, המנחיל את תפיסתו ביחס למטרות של צה"ל, והתנהלותו בשגרה ובחירום.

"לצבא יש שרשרת פיקוד אחת – ורק אחת", היה מצופה מיאיר לפיד לומר. "אסא כשר אינו חלק משרשרת הפיקוד הזו. פרופסורים לפילוסופיה מקומם באקדמיה ולא בצבא".

מה מוזר הדבר, שפרופ' יכול לנסח את ה'אני מאמין' של צה"ל ואילו לרב, שמחנך ושולח את תלמידיו לקו ראשון, אסור לומר את דעתו על התנהלות הצבא.

רק בשביל ההגינות, כדאי שאלה הרוצים להוציא את הרבנים מהצבא, יוציאו גם את הפרופסורים ממנו.

==

אריה יואלי הוא עורך אתר סרוגים

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הרדוד הזה הוא עורך אתר סרוגים?
עמיר | 31-01-2018 18:05
ירחם השם.
2
עתונאים של עיתון במחנה יביעו דעה על צהל?
י | 31-01-2018 21:09
מוגזם
3
עורך אתר סרוגיפ
אורי | 31-01-2018 22:41
בהזדמנות זו נומר לך שאני לא יודע עד כמה אתה סרוג.. האתר מלא בחוסר צניעות, רכילות צהובה וזולה, יחס מחפיר לרבנים ומעודד במה לדתיים בלאי ניאו רפורמים...
4
יאיר לפיד יצר חור שחור השואב אליו את כל שאין להם שמץ במדיניות וחברה
אבי דויד | 31-01-2018 22:56
5
במחנות צה"ל יש בתי כנסת ואכן שם מקומם של הרבנים
צחי | 31-01-2018 22:57
להגיע למחנות צהל לבתי הכנסת וליצור צבא יותר טוב וצבא יותר מוסרי רעיון לא רע לחייב את המפקדים לבוא להרצאות בבית הכנסת שבמחנה הצבאי