אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

העונש החמור ביותר: אורן חזן הורחק מהכנסת

הרחקה מעבודת הכנסת לחצי שנה ושלילת שכר במשך שבוע. ועדת האתיקה הודיעה רשמית את החלטותיה בדבר הפרות משמעת של חה"כ אורן חזן. "מתנהל באופן פרובוקטיבי ובריוני כלפי חברי כנסת, ובפרט נשים וערבים", כתבו

העונש החמור ביותר: אורן חזן הורחק מהכנסת
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

לאחר הדיווחים, הודיעה היום (רביעי) ועדת האתיקה של הכנסת בצורה רשמית את  החלטותיה בדבר הפרות משמעת של חה"כ אורן חזן, עליו הוטל העונש החמור ביותר בתולדות הכנסת; הוא יורחק ממליאת הכנסת לחצי שנה ושכרו יישלל.

לאור מקרים חוזרים ונשנים, הסבירו בוועדה בחריפות כי "חזן מתנהל בכנסת באופן פרובוקטיבי ובריוני כלפי חברי כנסת שונים, ובפרט כלפי נשים וערבים".

נראה, האשימו חברי הוועדה את חזן, כי הוא שם לו "למטרה להוציא משיווי משקל  את חברתי הכנסת הערבים ולגרור את חברות הכנסת הנשים לשיח משפיל ומבזה הכולל אמירות סקסיסטיות ושוביניסטיות שפוגע בו עצמו ובתדמיתה של הכנסת".

בשל כך, קיבל חזן הרחקה מישיבות מליאת הכנסת ומישיבות ועדות הכנסת לתקופה של שישה חודשים. מיום ראשון 4 בפברואר 2018, ועד יום שישי 3 באוגוסט 2018.

יובהר, כי חזן יורשה להיכנס למליאה ולישיבות וועדה להצבעה בלבד, ולא יהיה רשאי לנאום או לנכוח בישיבות המליאה והעדות שלא לצורך הצבעה.

בנוסף, יישלל שכרו לתקופה של שבוע, אשר תיגרע ממשכורתו בחודש הקרוב.  בהחלטת הוועדה נכתב, כי זו הפעם הראשונה שבה נוקטת הוועדה בסנקציה חריפה במיוחד זו של שלילת שכר. נציין כי מקסימום העונש החמור ביותר, הוא שלילת שכר למשך שבועיים.

'אדלשטיין בחר להעלים אותי- ונתן פרס למחבלים'

בתגובה אמר חזן, "מדובר בפרס למחבלים אותו נותן אדלשטיין יו"ר הכנסת בשעה שבחר להעלים את הלוחם היחיד בטרוריסטים בכנסת: טיבי, זחלקה, זועבי וחבריהם, זאת בתקווה שהציבור ישכח לו את הבושה שהעדיף אינטרס אישי שלו להיבחר בקולות הערבים לנשיאות על האינטרס הלאומי".

ח"כ חזן הוסיף "מגוחך שזועבי שתקפה שוטרים בבית משפט וחיילים על סיפון המרמרה קיבלה הרחקה של 6 חודשים ולי גם לוקחים שכר דבר המעיד כי זו נקמה אישית. עוד מסר ח"כ חזן: "חמור עוד יותר שהח"כים הערבים שפוצצו את ביקור סגן נשיא ארה"ב פנס ובגין כך התעמתתי אתם מקבלים פרס ולא עונש – הציבור בישראל ישפוט את יו"ר הכנסת המבייש, האנוכי והציני ביותר מאז קום המדינה"

"חובתה של ועדת אתיקה לשמור על כבודה וממלכתיותה של הכנסת"

חברת ועדת האתיקה ח"כ רחל עזריה (כולנו), אמרה לאחר ההחלטה: " בתקופה האחרונה היינו עדים לארועים חמורים שאינם מכבדים את הכנסת בהם היה מעורב ח"כ אורן חזן. ארועים אלו פגעו בעבודת הכנסת ומנעו מכלל חברי הכנסת לתפקד בממלכתיות ובמקצועיות. לאור השנותם של המקרים והתראות חוזרות ונשנות מועדת אתיקה שלא כובדו, הוחלט בוועדה על החמרת ענישה מול ח"כ אורן חזן. למהלך זה ישנה מטרה אחת, למלא את חובתה של ועדת אתיקה לשמור על כבודה וממלכתיותה של הכנסת."

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) אמרה בתגובה על הרחקתו חזן כי היא מברכת את ועדת האתיקה על החלטתה להדיח את ח"כ חזן לחצי שנה. "סוף סוף אחרי עשרות תלונות, עשתה הוועדה צעד אמיץ והרחיקה אותו מהמליאה ומהוועדות. ח"כ חזן באופן קבוע מקלל, מסית, מעליב, משפיל ודורס ברגל גסה את הממלכתיות של הכנסת".

אתמול פרסמנו כי ועדת האתיקה נקטה בשורה של צעדים חמורים נגד חברות הכנסת מהמחנה הציוני סתיו שפיר, ומיכל בירן, לאחר שכינו חברי כנסת מהליכוד, "מושחת", ו"סרסור". בנוסף, ח"כ מוסי רז (מרצ) קיבל נזיפה לאחר שכינה את יואב קיש "מחבל" ו"טרוריסט". עוד מספר ח״כים ספגו עונשים קלים יותר.

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
איפה ואיפה
בוצקו | 31-01-2018 13:06
התנקמו בו כי הוא מחזיר מנה אחת אפיים לצבועים ולמתחסדים לא פלא שהעם סולד מהנבחרים העלובים
2
לדעתי, חזן צודק, והעונש עליו הוא מנקמה אישית..כי מכנים
אורי | 31-01-2018 14:50
אותון סרסור והוא מחזיר כפל כפליים, כל הכבוד לחזן..החברות הכנסת הם צבועות..גם כמו וועדת האתיקה.ששללה לו את המשכורת !!בושה וחרפה.. לחנין זועבי ..אויבת המדינה..תומכת הטרוריסטים..במרמרה..לא שללו את המשכורת..
3
קדושה או קדישה?
YAEL BRONS | 31-01-2018 16:39
אדלשטיין אינו מבחין בין קדישה (זועבי וחבר מריעיה) לקדושה (כנסת ישראל ובתוכה חזן) מי מתנדב לנסות להסביר לאדלשטיין עד שיבין מה ההבדל?חזן אולי?
4
יולי אלדשטיין תתבייש
צדק תירדוף | 04-02-2018 14:19
בושה שיולי אלדשטיין יור הכנסת נותן לאחמד טיבי לשבת כסגנו כיור הכנסת בכדי ללקט תמיכת העקבים לנשיאות ! להבדיל אורן חזן לוחם הצדק הצדיק היחיד שלנגד עיניו טובת עם ישראל ולא אינטרס אישי.