אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנים הסרוגים: סדר ט"ו בשבט דווקא מפירות שגדלו בארץ ישראל

הבוקר מפרסמים רבנים סרוגים גילוי דעת לקראת ט"ו בשבט, בה קוראים הרבנים לציבור לרכוש לשולחן החג דווקא מפירות ארץ ישראל. השר אריאל הצטרף: "אל תקנו מארדואן פירות יבשים"

סדר ט"ו בשבט דווקא מפירות שגדלו בארץ ישראל
  קנו פירות ארץ ישראל (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

הבוקר (א') מתפרסם גילוי דעת של רבנים סרוגים לקראת ט"ו בשבט, בה קוראים הרבנים לציבור לרכוש לשולחן החג דווקא מפירות א"י. בקריאה מדגישים הרבנים כי אכילת פירות דווקא מא"י מחזקת את יישוב הארץ ומחזקת את החקלאות היהודית.

בקריאה הביאו הרבנים את דבריו של ר' יואל סירקש (הבית חדש – הב"ח) המדגיש את קדושת פירות ארץ ישראל וקראו להעלות על שולחן החג דווקא פירות מהארץ "קדושת הארץ הנשפעת בה מקדושת הארץ העליונה היא נשפעת גם בפירותיה שיונקים מקדושת השכינה השוכנת בקרב הארץ… באכילת פירותיה אנו ניזונים מקדושת השכינה ומטהרתה ונשבע מטובתה. אנו פונים לאחינו בני ישראל לעלות על שולחנם בסדר ט"ו בשבט הבא עלינו לטובה דווקא מפירות ארץ ישראל." קראו הרבנים.

על הקריאה חתומים הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב יגאל קמינצקי, הרב דוד חי הכהן, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו ורבנים נוספים. הקריאה יוצאת לקראת סדר ט"ו בשבט ענק לנוער הדתי אשר צפויי להיערך לראשונה השבוע בירושלים בסימן "טוב הארץ" וייגע בנושאי ט"ו בשבט לאור החיבור לארץ ישראל ופירותיה.

בנוסף הדגישו הרבנים בקריאה כי הדבר מחזק את יישוב הארץ ואת החקלאות היהודית "אכילת פירות ארץ ישראל, אחרי הפרשת תרומות מעשרות כדין, בכוונה ובברכה – מעוררת את חיבת ארץ ישראל, מחזקת את יישוב הארץ והחקלאות היהודית בה, ומגלה את מעלת פירותיה הקדושים של ארץ ישראל. סדר ט"ו בשבט הוא הזדמנות מיוחדת לעורר את אהבת ארץ ישראל דרך אכילת פירות ארץ ישראל. יאכלו ענווים וישבעו." סיימו.

בתוך כך, שר החקלאות אורי אריאל ביקר בסוף השבוע בשוק מחנה יהודה בירושלים, בסרטון שפרסם מהמקום קרא השר גם הוא לציבור לקנות פירות יבשים – תוצרת ישראל בלבד "אל תקנו מארדואן פירות יבשים, זה לא בריא, זה לא טרי, תקנו פה בשוק." קרא.

השר אורי אריאל קורא לקנות פירות טריים מארץ ישראל

ט"ו בשבט לנוער

הרב נתנאל יוסיפון רב הגרעין בנתניה, אשר יזם את קריאת הרבנים ומיוזמי האירוע בירושלים סיפר כי ט"ו בשבט הוא הזדמנות להעלות על נס את אהבת ארץ ישראל ופירותיה ולפגוש את ארץ ישראל ממקום שמח ואוהב, הוא קרא לנוער להגיע לאירוע השבוע "זה יהיה אירוע מלא בשמחה, הודיה ושירה, והשאיפה היא שמשנה לשנה האירוע יגדל ויהפוך למוקד מרכזי שיחבר ציבור רחב דרך החג המיוחד הזה לארץ ישראל ולפירותיה מתוך שמחה".

מארגני האירוע מספרים כי הצפי עומד על מאות רבות של משתתפים מכל רחבי הארץ. גם מוסדות חינוך רבים מרחבי הארץ הצטרפו ליוזמה, ביניהם ישיבת "בני צבי" מבית אל, הישיבה לצעירים בירושלים – ישל"צ, אולפנת רעיה ומוסדות נוספים. באירוע אשר יתקיים ביום רביעי, מוצאי ט"ו בשבט בירושלים באולמי שירת ירושלים בגבעת שאול, צפוי לקבל כל משתתף ערכת פירות ט"ו בשבט והכל מפירותיה של ארץ ישראל בלבד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו