אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מחר: דוד ביטן ייחקר בפעם השישית

ח"כ דוד ביטן צפוי להגיע מחר למשרדי להב 433 ולהיחקר בפעם השישית. ככל הנראה יעומת עם עדויות חדשות בפרשת השחיתות בראשון לציון, ובהן של מקרוביו: דרור גלזר ומשה יוסף

מחר: דוד ביטן ייחקר בפעם השישית
  דוד ביטן יוצא לחקירתו החמישית (צילום: פלאש 90)

שבועיים וחצי עבור מאז חקירתו האחרונה של ח"כ דוד ביטן. מחר (ראשון) הוא יגיע בפעם השישית למשרדי יחידת להב 433 וייחקר בתיק 1083. כמו בפעמיים האחרונות הוא צפוי לשמור גם הפעם על זכות השתיקה.

נזכיר כי, החקירה בוחנת חשד לשחיתות בקרב עיריית ראשל"צ ומאשימה גם את ח"כ דוד ביטן (ליכוד) בקבלת שוחד בסך של יותר מחצי מיליון שקלים.

בחקירתו האחרונה החליט חבר הכנסת לשמור על זכות השתיקה וסירב להשיב לשאלות החוקרים. הוא העביר להם פתק, בו נכתב: "אני שומר על זכות השתיקה בגלל עדויות השקר נגדי". ביטן טוען כי החוקרים מפעילים לחץ על החשודים ומנסים להכריח אותם להעיד נגדו- ובמקרה כזה אינו מתכוון לחזור בו משמירה על זכות השתיקה גם בחקירות עתידיות.

בשבוע שעבר נרשמה התפתחות נוספת ודרמטית בחקירת הפרשה, אך בשלב הזה נאסר לפרסם פירוט של ההתפתחות החדשה.

"הגזבר" ו"הבנקאי" של דוד ביטן

מאז ההתפתחות האחרונה משה יוסף, שכונה "הגזבר" של ביטן, סיפק עדות מפורטת למשרדי יחידת להב 433, עדותו הובילה גם להארכת מעצרו של מנכ"ל חברת הבנייה "דניה סיבוס" רונן גינזבורג בתחילת החודש. במשטרה מעריכים כי החברה העבירה לביטן 300 אלף שקלים דרך העסק של יוסף.

לאחרונה פורסם כי המדינה מנהלת מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם יוסף, לצד מגעים על הסכם דומה עם דרור גלזר, הנחשד כי נתן שוחד בסך של 250 אלף שקל לביטן. על פי ההסכם המתגבש, גלזר יודה שהעביר את הכסף כשוחד ליוסף ויספר כי ידע שהכספים מועברים לביטן. עם זאת, הפרקליטות תמשיך לדרוש כי כל המשחדים ירצו עונשי מאסר, גם אם הפכו לעדי מדינה. כתוצאה, גלזר צפוי להישלח למאסר של מספר חודשים בתום חקירת האירוע.

ביטן יעומת בחקירתו עם עדויות חדשות נגדו ובהן של מקורבו משה יוסף והיזם דרור גלזר. יוסף אישר בעדותו כי הכספים שהעביר לביטן והעברתם תועדה על ידי המשטרה הם כספי שוחד עבור קידום פרויקטים בשביל יזמים. בנוסף העיד על כספים נוספים שהעביר לו. העדויות החדשות פותחות את החקירה לכיוונים נוספים – ובעקבותיהם ייחקרו אנשי עסקים נוספים שטרם נחקרו.

במסגרת הפרשה, ביטן חשוד בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים של יזמים שונים. על פי החשד, היזמים העבירו כספים למשה יוסף, שכונה "הבנקאי" של ביטן, וזה העבירו לחבר הכנסת.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יושבים מוצצי דם בחדר חקירות. לא יהודים
עידן | 27-01-2018 23:39
דוד, כולנו אתך. צפצף עליהם