מירי רגב מגיבה:"ההשוואה היא חלק מהזיותיו של גפן"

שרת התרבות מירי רגב הגיבה להשוואתו המכעיסה של יהונתן גפן וקראה לליברמן להצטרף לקידום החוק החדש שלה, לאחר שקרא למפקד גל"צ להפסיק להשמיע את שיריו של גפן

מירי רגב מגיבה:"ההשוואה היא חלק מהזיותיו של גפן"
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

שרת התרבות והספורט הגיבה הבוקר (ג') לשיר המעורר סערה שפרסם המשורר יהונתן גפן בחשבון האינסטגרם שלו. "התייחסותו המקוממת של יהונתן גפן לאהאד תמימי כמקבילתם של חנה סנש, אנה פרנק ושל דוד המלך היא חלק מהזיותיו של גפן" אמרה רגב.

עוד הוסיפה השרה רגב בפנייתה אל גפן: "יהונתן, תמימי אינה תמימה ואינה 'הילדה הכי יפה בגן' אלא עבריינית תומכת טרור, היושבת כעת במעצר. מציעה לך לשוב לשיריך ולא להתעסק בדימויים של משורר מגוייס לשחרור פלסטין. ההשוואה מעוררת החלחלה בין גיבורות השואה של עמנו לבין תמימי הטרוריסטית בשבוע, בו העולם מציין את יום השואה הבינלאומי, היא חציית קו אדום".

בהמשך התייחסה שרת התרבות אל דבריו של ליברמן, שהורה הבוקר למפקד גלצ להפסיק להשמיע את שיריו של גפן: " פרשת גפן-תמימי, מציפה שוב את מה שמכונה חוק 'נאמנות בתרבות'.לא ייתכן שאמנים יחסו בצילו של חופש הביטוי כדי לנגח ולהוציא את דיבתם של חיילי צה"ל, מורשת העם היהודי, זיכרון השואה ועוד. מדובר בכסף ציבורי. אלו תחנות של הציבור והציבור לא רוצה לשמוע את דרוויש ולא את המשלים והמטאפורות של גפן וחבריו. אני קוראת לליברמן להצטרף אליי לקידום חוק נאמנות בתרבות".

כזכור אמש כתב גפן בחשבון האינסטגרם שלו: "ילדה יפה בת 17 עשתה מעשה נורא וכשקצין ישראל גאה שוב פלש לביתה היא דפקה לו סטירה". גפן הוסיף כי "היא נולדה לתוך זה ובסטירה הזאת היו חמישים שנה של כיבוש והשפלות. וביום שבו יסופר סיפור המאבק את, עאהד תמימי, אדומת השיער, כמו דוד שסטר לגוליית, תהיי באותה שורה עם ז'אן דארק, חנה סנש ואנה פרנק".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
יונתן נגד החיילים וחנה סנש
נמר | 23-01-2018 16:57
אסור לתת ליונתן גפן במה הוא מחפש צומת לב גועל של אדם אם הנערה הייתה סותרת לקצין גרמני באותו רגע היו יורים בה אבל החיילים רואים שהם עשו את עבותם על הצד הטוב ביותר אז יונתן אתה בושה לעם וכמו שאמרו צריך להחרים אותך וכול חיליי צהל גם ורצו לבוא להופעה שלך לא הם ולא אזרחים רבים אז אני מאמין שבאמת צריך להחרים אותך אם אתה בעד הנערה שהצד השני שבוע שעבר ירו בחיילי מגב יחידה מובחרת של צהל ואתה לא אכפת לך מהחיילים איזה בושה אתה לעם