אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הצבא מקדש שוויון מגדרי על חשבון אחדות העם

אנחנו ממאנים להיות שותפים לפירוק העוצמה והאחדות היהודית מבפנים. למרות אהבתנו הגדולה למדינה ולצה"ל, לא נסכים לכפייה חילונית אנטי מוסרית, ודאי בשעה שהמערכת כופה עלינו נורמות שנוגדות את התורה הקדושה ואפילו את המוסר האנושי

הצבא מקדש שוויון מגדרי על חשבון אחדות העם

בני הוא קצין קרבי ומפקד טירונים. אומנם יש לי חלק גדול בהחלטה שלו להתקדם לקורס קצינים, אבל אם הייתי יודע כיצד צה"ל בפיקודו של הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, אינו מכבד את עצמו ואת המוסר שהוא אמור לייצג, ובוודאי לא את חייליו הדתיים, אין ספק שלא הייתי מאיץ בבני להתנדב ולהיות קצין.

גם אבי, אחיי, בניי הנוספים ואני שירתנו ומשרתים ביחידות קרביות, ואנו סבורים שנפלה בחלקנו זכות עצומה לשמור על עם ישראל, על אחדותו ועל מטרותינו הנעלות. אך משום מה דווקא הצבא והעומד בראשו החליט להתנכר לעצמיותו, למטרותיו ולמוסר האנושי והאלוקי שבעבורו הקמנו מדינה, והכול בגלל קומץ הזוי שהחליט לקדש "עגל זהב" בשם שוויון מגדרי על חשבון אחדות העם.

אסיים בסיפור שמבליט את כאבי הגדול. באחת השבתות סיפר בני שהוא יצא לניווט בלילה מעונן והיה צריך להביא עשר נ"צ (נקודות ציון). כחייל שעבר מסלול ביחידה מיוחדת לא הייתה לו בעיה לנווט. אלא שצה"ל דאג שהוא יאחר בניווט ויביא רק תשע נ"צ.

כיצד? מתברר שציוותו איתו צוערת שלא עמדה בקצב הריצה שלו, והוא נאלץ להמתין לה. בכך גם נפגעה מקצועיות הניווט, וגם נגרמה לבני עוגמת נפש גדולה בעקבות תחושתו האישית מכך שלא ביצע את המוטל עליו. בגלל כל הדברים הללו, אני חייב לומר שלא היה לי שום חשק להגיע לטקס הסיום, ובוודאי לא לראות את הרמטכ"ל שמפרק את העם מבפנים. אם הגעתי לשם, היה זה אך ורק משום כבודו של בני.

לצערי גם שם ציפתה לנו הפתעה בדמות שירותים משותפים בבה"ד 1. הזעזוע של אשתי במקרה הזה היה מחוסר הכבוד לנשים, לא משוויון הרומס את כבוד האישה. בפועל ישבתי רחוק ולא הרגשתי שותף לחגיגה הגדולה של הסיום. נראה שחלק קטן והזוי בעם הצליח להשתלט על המערכת שאמורה להיות הכי מאחדת והכי מוסרית של מדינת ישראל. חלק הזוי שמורכב מאנשים ששמו להם למטרה לפרק את המסורת הלאומית מהטוב, המוסר והטוהר שמדינתנו מייצגת ושואפת אליו.

אנחנו ממאנים להיות שותפים לפירוק העוצמה והאחדות היהודית מבפנים. למרות אהבתנו הגדולה למדינה ולצה"ל, לא נסכים לכפייה חילונית אנטי מוסרית, ודאי בשעה שהמערכת כופה עלינו נורמות שנוגדות את התורה הקדושה ואפילו את המוסר האנושי. אני מצטרף אפוא לדבריו של הרה"ג שמואל אליהו שליט"א, רבה של צפת, לקרוא לראש הממשלה לפטר את גדי אייזנקוט, אשר למרות זכויותיו הרבות, הוא פגע ופוגע בלכידות העם ובמקצועיות הצבא.

=======

הרב נחשון כהן הוא ראש הגרעין התורני 'ברכת אליהו' בעכו

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
תודה רבה
אורי | 19-01-2018 10:45
בייניש שברגעים אלו מסרב להמשיך לפיקוד בגלל ההרס שהצבא מנסה לעשות לנו , נורא עצוב , גדולי הדור תמשיכו בבקשה להציל אותנו
2
יישר כח
שפוי | 19-01-2018 15:20
לצערי הרב זו המציאות..
3
האחיינית שלי דווקא התלוננה על צוער דתי חלש בניווטים
שיר | 20-01-2018 12:06
די לשירות הקצר של בני הישיבות
4
חזק וברוך
בשי | 20-01-2018 18:49
5
אמת פשוטה!
יהודי במי"ל | 20-01-2018 21:36
הבו גודל לאלוהינו!
6
חייב לרטכל ושר ביטחון דתי.
יפה יוסף | 20-01-2018 22:11
אם אני לא טועה .ניווט עושים בלילה ולא יכול להיות שגבר ואשה ינווטו יחידים בלילה.ראשי הצבא רוצים לעשות מהצבא מקום זנות.
7
הצבא הרשמי לא מספיק "אידאולוגי" ?
אבישי | 24-01-2018 18:49
אז תקימו צבא מפלגתי שיפעל (אולי) במקביל לצה"ל מה דעתכם מקובל ?