אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מכינת המשטרה יוצאת לדרך: היום מתגייס המחזור הראשון

לאחר שלוש שנות הכנה, יתגייסו היום 18 הצוערים הראשונים למשטרת ישראל במסגרת פרוייקט "מאמינים במשטרה". במהלך השנה הקרובה הם ישלבו בין לימודי ההכשרה למשטרה ולימודי יהדות והלכה. יוזם התוכנית, נחי אייל: "החל מהיום הציונות הדתית, הינה חלק אינטגרלי מהמדינה ומוסדותיה".

מכינת המשטרה יוצאת לדרך: היום מתגייס המחזור הראשון
  יוצאים לדרך. הרב נסים והמפכ"ל. (אמוץ אייל)

'מכינת המשטרה' יוצאת היום לדרך.

חצי שנה לאחר החתימה על ההסכם ההיסטורי בין ראשי הציונות הדתית לבין משטרת ישראל, יתגייס היום (ג') המחזור הראשון של צוערים דתיים במשטרה, בטקס בלשכת הגיוס החדשה של המשטרה בבת ים.

18 הצוערים בגילאי 24 ומעלה, התגייסו למסלול הפועל במסגרת מכינת "אלישע" הנמצאת בנווה צוף במזרח בנימין.

את הפרוייקט יזם מנכ"ל האיחוד הלאומי, נחי אייל בשיתוף המכינה. אייל, שבנו נפצע קשה בעמונה, החליט לשנות את הצביון של המשטרה, שנתפסת בעיני צעירי הציונות הדתית, כגורם שלילי.

במסע ארוך של שכנוע, הוחלט בסופו של דבר בהתייעצות בין גורמים במשטרה וראשי הציונות הדתית לפתוח מסלול שיעודד את חובשי הכיפות להתגייס למשטרה.

לפני כחצי שנה כאמור, חתמו ראשי מכינת אלישע, הרב יצחק ניסים  ונחי אייל וראש אמ"ש דאז ניצב עמיחי שי על ההסכם.

התוכנית מיועדת לדתיים בוגרי צבא, המעוניינים להשתלב בתפקידי מפתח במשטרה תוך קבלת ליווי ערכי, הלכתי ותורני צמוד.

הרב חיים דרוקמן, הרב יצחק ניסים ונחי אייל, עם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו וראש אמ"ש ירון בארי (אמוץ אייל)

משתתפי התוכנית עוברים תהליך אשר בסופו יוכשרו כקציני משטרה בעלי תואר ראשון ויעברו פרק זמן משמעותי מתוך ההכשרה של לימוד במסלול מכינה לחיים. במסגרת הלימודים במהלך השנה הקרובה, יעמיקו הצוערים בלימודי ההכשרה המשטרתיים  לקראת פעילותם, לצד לימודי יהדות, ולימודים הלכתיים הנושקים לשירות.

התוכנית ייחודית ונבנתה במיוחד עבור הפרויקט על ידי צוות רבני המכינה בראשותו של הרב רמי ברכיהו רב הישוב טלמון אשר עומד בראש התוכנית וילווה את משתתפי התוכנית בתחום ההלכתי והרוחני לכל אורך המסלול.

להשפיע על המשטרה

עו"ד אבינעם גואלמן, מנכ"ל מכינת "אלישע" אמר: "אנו רואים בהצלחתו של פרויקט זה חשיבות אדירה לשילובם של בני הציונות הדתית בשורות משטרת ישראל, על ידי לקיחת חלק חשוב בעיצוב ובהנהגת מוסדות המדינה בעתיד."

יוזם התוכנית, נחי אייל הוסיף: "מדובר ביום היסטורי, החל מהיום, הציונות הדתית, הינה חלק אינטגרלי מהמדינה ומוסדותיה, ומהיום הציווי "שופטים ושוטרים תיתן לך" מקבל פאן מעשי."

"אני משוכנע שהאיכויות של בוגרי המכינות וישיבות ההסדר ישפיעו בעתיד גם על אופייה והתנהלותה של משטרת ישראל."

ראש אמ"ש במשטרה, ניצב ירון בארי: "בהכירי את בני הציונות הדתית, איכותם ועומקם אנו שמחים על שילובם בתפקידי הליבה במשטרה. נמשיך להוביל ולהרחיב את מעגל המתגייסים מקרב בני הציונות הדתית במגוון תפקידים במחוזות וביחידות המשטרה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יוזמה מעולה. כל הכבוד. הלוואי שיגרום את השינוי המבוקש.
שוטר | 24-09-2011 21:48
למשטרה ולרבנות המשטרה.